Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

II barki wczoraj około południa Bolenik 47 i kilka okonków ładnie zaatakował od brzegu blisko mnie. Większe mnie unikały :) ale chodziły jeszcze dwie sztuki na odcinku do zgarnięcia.

Pozdrawiam

post-12130-14544973691274_thumb.jpg

post-12130-14544973691542_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wczoraj trafiłem swoja pierwsza w życiu brzanę, w odrze na początku Wrocka, na feeder.

Miała około 42 cm. Miałem jeszcze parę brań, z czego jedno zakończyło się zerwaniem haczyka.

zdjęcie niezgodne z regulaminem- tomek1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w związku z przebudową wałów jeździcie na Odrę?

Ostatnio miałem nadzieję poszukać szczupaka ze spiningiem - przejechałem kawał drogi rowerem, aż do Janówka, ale wszędzie rozkopane.

Podpowiedzcie gdzie można posiedzieć spokojnie z kijem :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie PZW fishing24 natknąłem się na informację o zawodach: http://www.pzw.org.pl/fishing/wiadomosci/94226/60/komunikatsplawikowe_mistrzostwa_kola_2014r

A w środku taką perełkę: "W związku z bardzo małym rybostanem na rzece Odrze w m. Kamieniec Wrocławski [...]"

Zastanawia mnie jaka jest przyczyna takiej informacji? Czy koło chciało przenieść zawody na swoją wodę, czy może są jakieś argumenty za taką informacją? Wiecie może koledzy? Były jakieś odłowy kontrolne, jakieś badania, czy może po prostu komuś ryba tam nie brała i taka decyzja zapadła?

Gdzie w związku z przebudową wałów jeździcie na Odrę?

Poniżej mostu milenijnego niemal wszystko rozkopane, powyżej - albo drzewa zaznaczone do wycinki, co oznacza, że lada dzień pewnie zaczną, albo już coś robią (powyżej mostu kolejowego poznańskiego). Zakładam (chociaż potwierdzić nie mogę), że koło ZOO będzie dłuższy odcinek, który możesz zwiedzić ze spinningiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie PZW fishing24 natknąłem się na informację o zawodach: http://www.pzw.org.pl/fishing/wiadomosci/94226/60/komunikatsplawikowe_mistrzostwa_kola_2014r

A w środku taką perełkę: "W związku z bardzo małym rybostanem na rzece Odrze w m. Kamieniec Wrocławski [...]" quote]

Ja mogę dodać ze swojej strony że pierwszego siedziałem na Gajkowie z feederami i ani brania przez 10 h,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja przez ostatnie 2 tygodnie bylem 3 razy na odrze powyżej Janówka... I 3 krotnie na zero.. Ani na feedera ani na przystawkę nie bylo ani drgnięcia. Aż się wierzyć nie chce... czyżby przez remonty całą ryba popłynęła sobie w dół rzeki? Takiego bezrybia na odrze żeby uklei nawet nie złapać nie widziałem jak długo tu łowie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , na Odrze koło Kamieńca nie ma ryby , bo ja wyłowili mięsne dziadki. . Taka to prawda , jak to ze w Odrze nie ma szczupaków (jak pisał kiedyś kolega tench ) . Brak brań w Gajkowie też może się zdarzyć . A na feedera tez nie każdy łowi , kolega pankowaty dobrze to wie :mrgreen: . Nawet na łowisku w którym jest bardzo dużo ryby też nie każdy łowi i zdarzają się dni bezrybia . Tak , że mały rybostan można włożyć między bajki . Szukałbym raczej błędów w łowieniu . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś rybki na wrocławskiej Odrze pięknie żerowały. Kilka niezaciętych brań, ale jednego bolka 50+ udało się skusić.

No i jeszcze jeden w rozmiarze prawie 60cm trochę bardziej płaski bolo ;-)

normal_lechu.JPG

normal_bolo.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , na Odrze koło Kamieńca nie ma ryby , bo ja wyłowili mięsne dziadki. . Taka to prawda , jak to ze w Odrze nie ma szczupaków (jak pisał kiedyś kolega tench ) . Brak brań w Gajkowie też może się zdarzyć . A na feedera tez nie każdy łowi , kolega pankowaty dobrze to wie :mrgreen: . Nawet na łowisku w którym jest bardzo dużo ryby też nie każdy łowi i zdarzają się dni bezrybia . Tak , że mały rybostan można włożyć między bajki . Szukałbym raczej błędów w łowieniu . pozdrawiam
I tu się z tobą zgodzę!!! szczupaka jest że chocho,tylko trza go umieć złapać :oops: rekord 17 szt w 9-godzin :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

94cm Moja życiówka :) Miejscówka jak widać na zdjęciu. Przynęta: płytkoschodzący wobler.

Obrazek

Konkretny "smok"! Gratuluję życiówki!

Ostatnie dwa sezony męczę te ryby wspomnianymi woblerami i w efekcie

kilkakrotnie więcej zapiętych.

Guma ostatnio w Odrze rzadziej, raczej za dnia i w konkretnych miejscach,

ale dwa największe, jednak na silikonową przynętę.

Ostatnie dwa nocne wypady i praktycznie zero oznak żerowania drapieżnika.

Przynajmniej w tych miejscach, gdzie wędkuję.

Mimo tego czasami do woblera coś wystartuje.

Pierwszego czerwca, noc, pięć kopnięć i ... nic!

Drugiego, w sumie sześć brań. Jeden szczupak, jeden sandaczyk, dwa spady i dwa kopnięcia.

I tak się dziwię, bo wczoraj w nocy woda maaarrrrtwaaa!

dobekfooto, jeszcze raz gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje- u mnie podobnie. Szczególnia biała ryba jest bardzo mało aktywna

Temat braku brań to nawet na forum karpiowym.pl opisywaliśmy.

Na pewno na to składa się kilka czynników a zwłaszcza leszcz po tarle i karp w czasie.

Ja w zeszłym tygodniu siedziałem na zasiadce od wtorku do soboty i się poddałem. Totalne zero brań,nawet krasnopióra nie brała :shock::mrgreen:

Pogoda też nie rozpieszczała.Tylko jak dobrze sobie przypominam to w zeszłym roku czerwiec był bardzo mokry i rybka brała i to ładnie. Tak że prawdopodobnie przyczyną jest tarło. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

94cm Moja życiówka :) Miejscówka jak widać na zdjęciu. Przynęta: płytkoschodzący wobler.

Obrazek

Nieźle kolega zaszalał. Gratuluję!

Jaceen o ile dobrze pamiętam to w tamtym sezonie (lub 2 sezony temu) miałeś jakieś 100 metrów obok rybkę podobnej wielkości. Może to ta sama? :razz:

24.05 - jeden leszczyk 30cm również na barkach II

31.05 - 6h szukania szczupłego na Czernicy w woderach - fajny klimat ale ledwie kilka okoni.

Jednym słowem - kiepścizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinningowanie na niskich łąkach mi nie leży , gdyż za duży raban nad wodą szczerze nigdy nic ciekawego tam nie złapałem może raz bolka bo był ślepy głuchy albo chory .Trestno to już inna bajka ryby dużo i konkretne okazy sandacz lubi póżne wieczory często łowie do 1 w nocy albo od 3 rano łowię na jasne gumy , głęboko schodzące woblery imitacje uklei ,jednak wspaniałą przynętą sprawdzona w Trestnie jest kogut 24-28 gr kolor zielony lub zielony z białym ogonkiem oczywiście mam na mysli połów sandacza którego uwielbiam łowić :grin: . Jest szczupak najwięcej pistoletów 70-80cm rzadko się łowi wobler lub jasna guma , 2 razy w życiu złowiłem tam w nocy suma i to nie był okaz jeden nie miał wymiaru 2 miał ponad 80 cm może dlatego że nigdy na niego nie polowałem a w Trestnie są duże 2 lata temu widziałem na nocce gościa który wytargał ładny okaz gdy podszedłem na chwilę z nim porozmawiać sumisko leżało na trawie 170cm wagi nie wiem bo nie miał jak zważyć ,czyli ryba jest ,z drugiej strony jeżeli każdy by zabierał do domu to co będziemy łowić i tak jest lepiej niż było kiedyś. Chwila refleksji jeżeli jestem nad wodą i łapie 10 sandaczy w czasie jednego połowu jestem 3 razy w tyg na rybach nieraz 4 i zabierał bym 2 ryby z łowiska czyli w tyg 6 i powiedzmy 7 mieś łapania mamy ok 160 ryb na jednego wędkarza jest takich 1000 i mamy 160 tyś okazów jak najbardziej rozrodczych które to mogą dać potomstwo a jego nie dają i za 10 lat po rybki do tesco oczywiście czysto teoretycznie . przepraszam za długie posty ale chciałbym kiedyś łowić tak jak w Szwecji :grin: może kiedys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.