Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam szanowne grono,

Niedawno przeprowadziłem się do Wrocławia i chciałbym trochę polatać ze spinem :)

Mieszkam na Kozanowie w okolicach mostu milenijnego, kilka razy wybierałem się już na rybki w tych okolicach, jednak wszędzie brzeg jest rozkopany i masa zaczepów :roll:

Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi podpowiedzieć gdzie w tych okolicach (ewentualnie trochę dalej) gdzie mógłbym spokojnie pospacerować sobie ze spinem brzegiem rzeki, aby nie przedzierać się przez rozkopany brzeg i nie mijać pracujących koparek :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Koledze spacery pod mostem milenijnym od strony osobowic lub II zimowisko barek za jednostką wojskową od milenijnego w stronę Lasu Rędzińskiego. Sporo średniego okonia i trochę szczupłych w ok 60 cm się trafia. Poluje na bolki, niestety dwoje się i troje i nie mogę skubańca złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witaj Maniu po długiej przerwie;) Byłem na Odrze w niedzielę i wczoraj, to też woda jest zdecydowanie podniesiona i niekoniecznie czysta, ALE ostatnio przymroziło to i nasz zębaty kolega troszkę się uaktywnił:) Ja generalnie wyniki słabe, niekoniecznie jest się czym chwalić, natomiast sąsiadujący na Odrze spinningista, w niedzielę przy mnie wytargał 93 cm i tak plus minus 5 kg wagi;) Zdjęcie nieco chaotyczne i tylko z moją nogą, ale myślę, że oddające wielkość zębatego:) Wziął na stosunkowo duży wobler imitujący szczupaka:) Co do 9 Listopada to jestem za;) Może być opatowicki albo ratowicki;)pzdr

post-16463-14544973792657_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś info jaka jest woda na Odrze ? Dalej płynie błoto ? A może zrobić jakieś spotkanie np.9 listopada na kanale Opatowickim ? Co wy na to ?

Czołem, propozycja dobra pytanie jaki będzie odzew. Juz kolega GuCek w uawialni pisał posta o jakimś potencjalny spotkaniu listopadowym. mam nadzieje, że znajdą się chętni i trochę pomachamy a później pogadamy.

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=5689&start=45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, od 15 listopada na wodach PZW WROCŁAW nastąpią pewne zmiany...

" Zgodnie z uchwałami Zarządu Okręgu PZW we Wrocławiu wprowadza się w życie z dniem 15 listopada 2014 roku następujące zmiany:

Zakaz trolingu na rzece Odrze oraz zbiorniku Mietków w trakcie okresu ochronnego suma tj. od 1 listopada do 30 czerwca.

Ze względów bezpieczeństwa - całkowity zakaz połowu z lodu na zbiorniku Mietków.

Wymiar ochronny okonia na zbiorniku Mietków do 20 cm.

Na pozostałych wodach wymiar ochronny okonia do 18 cm.

Limit pstrąga tęczowego 3 szt/dobę - nie dotyczy publicznych wód płynących tj. wód rzek i zbiorników zaporowych.

Limit leszcza w ilości 10 szt/dobę.

Wymiar gospodarczy karpia zwiększony do 50 cm w okresie od 15 października do 1 kwietnia.

Zakaz zabierania karpi powyżej 80 cm długości.

źródło: http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/104636/60/zmiany_warunkow_wedkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na kanale Opatowickim, później Odra w Trestnie a na koniec przy Moście Zwierzynieckim... Niestety nie mam powodów do dumy, kilka małych okonków na BT a na cięższy sprzęt nawet pukniecia.... Może w tym tygodniu będzie lepiej. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiejszy wypad nad Odrę, 4 wędki na żywca i nawet nie powąchało. Podjechaliśmy zobaczyć na jakim etapie prac jest odcinek Odry poniżej Mostu Rędzińskiego (dokładnie naprzeciwko wlotu Ślezy). Ponoć prace mają potrwać do końca tego roku.

Lewa strona:

normal_WP_20141115_005.jpg

Prawa strona - szykuje się piękna opaska.

normal_WP_20141115_004.jpg

Widok na samo ujście Ślęzy. Sama rzeczka do połowy zasypana na samym ujściu.

Na pierwszym planie widać to co wyląduje niebawem w wodzie... oj! będzie rwanie !

normal_WP_20141115_002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Marienty w zeszłym tygodniu byłem tam zobaczyć bo szukałem miejscówki na mietusa ( kilka sztuk z tego miejsca złapałem ) ale jak zobaczyłem ten burdel to stwierdziłem że z tego odcinka Odry ryba uciekła , niestety nocka którą planowałem nie doszla do skutku (brak chętnych) i na mietusowanie trza czekać do marca z pozdrowieniem Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.