Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

moje strony kolego sott71,graty za leszcza,ja dzisiaj ten sam odcinek kilka okoni i dwa byczki z gruntu,na żywca ani brania,ale tylko dwie godziny po pracy byłem, widać że drapieżnik gania ale dziś nie wspòłpracował.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj na barkach trafił się sum 144 cm. Strzelił w blaszkę nr 2 i troszkę ją powyginał :)

Wyciągnięty z brzegu.

Na zdjęciu dla porównania obok leży wędka - jej korkowy uchwyt ma 48 cm.

Ciekawostką jest to, że szukałem szczupaka i miałem przypon na niego tyle, że producent przeznaczył go do 6 kg a sum miał przynajmniej 3 razy tyle. W każdym razie chyba dobrze ustawiony hamulec w zauberze zrobił swoje. Hol trwał jakieś 4-6 minut i rybka na wędce o cw 7-28 wyjechała na brzeg. Patyk Fiume Guardian 275 komfortowo i bez zająknięcia pozwolił wyholować potworka, co mnie ucieszyło bo opinii o nim poza sponsorowanymi nie za wiele. Kupiłem go bo był w sporej przecenie i troszkę mnie nurtowało czy nie jest przereklamowany. Jak ktoś lubi med fasty to kijek super nawet w cenie bez upustu.

Jeszcze dorzucę, że na młynek nawinięta była tania plecionka 0,18 york taipan (35 zł 150m) w kolorze zielonym. Łowie na nią od miesiąca i jestem coraz bardziej zdumiony :P.

Ale wracając do suma - w zasadzie w pobliżu nikogo nie było żeby cyknąć fajne fotki.

Przejeżdżał "dziadek" ze stanowiska obok. Jak poprosiłem o zrobienie fotki to powiedział, że w domu sobie zrobię. Ja na to, że okres ochronny i rybka musi wrócić do wody. Odpowiedź cyt. "a tam panie okres, taka ładna rybka... w domu będą ładne zdjęcia".

W każdym razie znowu wlazłem do wody - oczywiście w trampkach - bo wodery zostały w aucie i przeturlałem suma do wody. Nawet szybko odżył i pożeglował w odmęty Odry.

Później wrzucę link do filmu na YT jak odpływa bo teraz jestem w pracy i YT mam zablokowane tak, że nawet sprawdzić nie mogę.

Niestety nie mogę wstawić fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeżdżał "dziadek" ze stanowiska obok. Jak poprosiłem o zrobienie fotki to powiedział, że w domu sobie zrobię. Ja na to, że okres ochronny i rybka musi wrócić do wody. Odpowiedź cyt. "a tam panie okres, taka ładna rybka... w domu będą ładne zdjęcia".

Normalnie te "mięsne dziadki" to masakra jakaś :!::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tym bardziej, że sum brzuch miał wypchany jak taka taka chińska zabawka co się "gniotek" ma nią mówi.

Chciałbym ze 2 fotki wrzucić ale ciągle mi komunikat wywala że limit przekroczono pomimo pomniejszenia zdjęć i to bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tym bardziej, że sum brzuch miał wypchany jak taka taka chińska zabawka co się "gniotek" ma nią mówi.

Chciałbym ze 2 fotki wrzucić ale ciągle mi komunikat wywala że limit przekroczono pomimo pomniejszenia zdjęć i to bardzo

Zdjęcia dodajemy przy użyciu galerii haczyk.pl, ale nasz regulamin nie pozwala na umieszczenie zdjęć ryb złowionych w okresie ochronnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dnia 22.05 bieżącego roku PZW Okręg we Wrocławiu wprowadza

ZAKAZ POŁOWU RYB

w wodach Kanału Powodziowego we Wrocławiu pomiędzy Jazem Bartoszowice a jego ujściem do Odry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Kanał Powodziowy jest już dostepny do wedkowania? dziś widzialem tam jakiś spinningistów.

Dzwoniłem w sprawie powodziowego do PZW. Podobno RZGW nie pozwala na łowienie do końca roku, podobno ze względu na to, że brzegi muszą "związać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wrzucam mapkę. Nr 1 zjazd z obwodnicy jednak z tego co pamiętam tam jest zakaz ruchu więc wjazd na własne ryzyko. Nr 2 zjazd z drogi Blizanowice-Siechnice przed łowiskiem Mała Szwecja.

normal_mapka_blizanowice.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Tak latam, ostatnio nad wodę, rzucam to na szczupaka to na sandała, ni okoń się nawet nie trafi, i jak tak sobie człowiek pomyśli, że jeszcze kilka lat temu, to już by komplet na kiju miał, tak teraz lipa jak okiem sięgnąć. I choć nie wierzę w efekty cieplarniane i wszelkie normy EURO, tak uważam, że klimat się faktycznie zmienia, co zauważyli to starsi członkowie mojej rodziny. a i ja to odczuwam i chyba każdy z nas, więc tak czasem nad tą wodą stoję i rzucam i sobie tak rozmyślam czy te okresy ochronne ustalane dawno dawno temu, już się dawno nie poprzesuwały. Chyba wiecie o co mi biega Takie tam poniedziałkowe rozkminki. Ps Gratulacje Węgorza:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiecie o co mi biega Takie tam poniedziałkowe rozkminki. Ps Gratulacje Węgorza:D

Dzięki za gratulacje. Rozumiem aluzję i muszę powiedzieć, że się z Tobą zgadzam w 100%.

Byłem na wysokości Rędzina wczoraj.

2 pociągnięcia na filecika ale nie udało mi się zaciąć w tępo.

Nawet jeden z panów, który przesiedział 16h i próbował wszystkiego - filet, żywiec, trupek, rosówki a nawet wątróbka :twisted: zszedł o kiju hehe.

Odra wyprostowana jak w mordę strzelił.

normal_WP_20150621_004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą okres ochronny na tą rybę u nas to bzdura.

Okres ochronny węgorza u nas dotyczy raczej rzek , zaporówek i ogólnie miejsc migracji węgorzy do morza , bo samo tarło to jak wiadomo morze Sargassowe - czyli trochę daleko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres ochronny węgorza u nas dotyczy raczej rzek , zaporówek i ogólnie miejsc migracji węgorzy do morza , bo samo tarło to jak wiadomo morze Sargassowe - czyli trochę daleko :)

Dotyczy wszystkich wód i ma na celu wyłącznie uniemożliwienie wędkarzom jego łowienia wtedy kiedy teoretycznie najlepiej żeruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

Kiedyś miejsce warte polecienia a teraz nie. Zatoczka bardzo płytka ok 0,5m. Do połowienia żywczyków wyśmienita ale na grubą rybę niestety nie. Trafiają się okonki w przedziale 7-15 cm oraz każdy mały białoryb oraz byczki. Na spinning lepiej obrzucać jego połączenie z Odra, zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Jest tam fajna kamienista opaska ale niestety może być w tej chwili odkryta przy tym stanie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.