Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Odwiedzałem to miejsce jeszcze przed pamiętnym rokiem 1997. Wtedy było głębiej ale za to więcej zaczepowo. Byłem tam ostatnio w październiku dwa lata temu ze spinem i poza wspomnianymi okonkami nic ciekawego nie doświadczyłem. Myślę, że to miejsce jest po prostu ostoją dla maluchów ale nigdy nie wiadomo. Co do spławikowania na pewno można tam spróbować ale raczej w chłodniejszych miesiącach, wtedy też jest ograniczona żegluga. Słyszałem o pięknych leszczach i krąpiach łowionych tam jesienią, a w sezonie nawet liny i karpie nie były obce. Ale...było to kilkanaście lat temu, teraz najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zwiad terenu i ewentualne podpytanie ludzi którzy jeszcze tam zaglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Karłowice a dokładniej Różankę od ulicy Zawalnej. Tam zaczynałem przygodę z wędkarstwem, dużo połowiłem i jest tam chyba jedyny nieruszony brzeg przez budowlańców. Piękna opaska oraz wlot kanału żeglugowego. Bardzo często odbywają się tam zawody wędkarskie ale głównie w weekendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Karłowice a dokładniej Różankę od ulicy Zawalnej. Tam zaczynałem przygodę z wędkarstwem, dużo połowiłem i jest tam chyba jedyny nieruszony brzeg przez budowlańców. Piękna opaska oraz wlot kanału żeglugowego. Bardzo często odbywają się tam zawody wędkarskie ale głównie w weekendy.

Oj, tu też, łowisko niegdyś bardzo ciekawe, mocno podupadło. wystarczy spojrzeć na wyniki zawodów na stronie kapitanatu sportowego pzw, wyniki w granicach 1500g dawały zwycięstwo. Odbywały się tym zawody z cyklu feederligi, zawodnicy, z którymi rozmawiałem, nie chcą brać udziału w kolejnych zawodach, jeśli będą rozgrywane właśnie tam. Podsumowując: nie polecam.

Jeśli szukasz wody stojącej, to może kanał przy ulicy bujwida cie zainteresuje. Woda tam stoi, jest w miarę głęboko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam na myśli Starą Odrę. Teraz nie wiem, jak tam jest, natomiast miesiąc temu leszcze tam się kręciły.

W lato zdecydowanie wolę rzekę, ale skoro w grę wchodzi odległościówka, to rozumiem, że interesuje Cię woda stojąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już po dzisiejszym łowieniu. Odcinek Starej Odry przy ul. Bujwida. Miejscówka bardzo przyjemna, woda czysta i bez smrodu (to już nie to samo co dawniej). No i zaskoczenie - umiarkowany uciąg. Miałem wagglera 5g, zmieniłem na 10g i tak ciągnęło. Niestety to była zła metoda na dzisiaj i dlatego nic nie połapałem. Za to drapieżnik się rzucał aż miło - i to z mojej strony i od strony trzcin. Niestety spinningu nie miałem ze sobą. Następny raz rzucę feederka, myślę, że sprawdzi się zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DonMajorro, łowiłem kiedyś z kumplem na feederka na Odrze. Przy średnim uciągu sygnalizator elektroniczny nie dawał rady, cały czas się odzywał, że jest branie.

A jak myślicie, koszyczek 70g do wędki o c.w. 100g będzie dobry nad Odrę? Dyskutuję o tym z kumplem i chcę znać wasze opinie.

Byłem trzy dni temu (piątek) na zimowisku barek. Jeden leszczyk wyciągnięty ok 1.5 kg. Wrócił do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie tu rodzi się pytanie czy odcinki rzek powinny być na miejscu oznakowane tabliczkami o zakazie itp. Mamy rejest i wykaz wód w których możemy wędkować.I jeśli ktoś nie sprawdza wiadomości na stronie PZW ani w kołe to nie ma możliwości by dowiedział się o jakimkolwiek zakazie na danym odcinku rzeki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.