Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Ja dziś byłem koło mostów warszawskich przed drewnianą tamą, wynik to parę leszczy 10-25cm i 3 płotki 30-35 cm. Miałem koszyczek 50g i trochę ściągało ale dało się łowić. Brań było dużo, łapałem na pinkę 2 białe i 1 czerwona. Zauważyłem, że gdy nie dałem czerwonej pinki to brania ustawały ( taka mała wskazówka :razz: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele byłem na żeglugowym. Po 2 godzinach dałem sobie spokój. Brań zero a na powierzchni masa syfu i co chwile zaczepiało się o żyłkę. Przeniosłem się na główki na Niskich Łąkach. Tylko 1 branie, plus taki, że skutecznie zacięte. Łupem padła płoć koło 20 cm. Dziś na żegludze spiningowałem ale zero zainteresowania ryb moimi przynętami. Coś lipa w rejonach Sępolna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na Odrze obok II zimowiska od strony Kozanowa na główkach znajdujących się na terenie jednostki policji - woda dalej ciągnie, spływa pełno zielska, konarów drzew a klatki są tak zaśmiecone że co rzut mieliśmy zaczep - po 30 min przenieśliśmy się kawałek w górę na ten kanał obok komendy. W efekcie od 7 do 13 kilka leszczy 15-30 cm i kilkanaście byczków - co ciekawe pierwszy zdarzyło mi się złapać tyle byczków nie trafiając przy tym sztuki poniżej 30 cm a największy miał spojojnie kolo 40 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój tym leszczom,niech się woda wyklaruje :smile: . Zrobi się cieplej to uderzajcie na lina i karasia. Ja już targnołem lina 42cm i ładnego złotego karasia około 0,5kg przed deszczami. Oczywiście we Wrocku. Odra to teraz szambo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek znasz Odrę bardzo dobrze, nie raz przerabiałeś "wielką wodą", teraz kiedy chyba już moment kulminacyjny mamy za sobą co możesz powiedzieć o konsekwencjach takiego stanu ? Oczywiście o konsekwencjach pod kątem wędkarskim ? Skrobnij coś jak znajdziesz trochę czasu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały dzień nie miałem dostepu do mediów a rano jeszcze słyszałem co innego. Czyli w najbliższych miesiącach może być krucho z Odrą i zacznie sie na nowo odkrywnie nowych miejscówek... echhh :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście fala kulminacyjna ma przyjść do nas z czwartku na piątek ale na szczęście będzie tylko albo aż 1,5m ponad stan alarmowy czyli o około 1,5m niżej niż w 97. To że będzie stosunkowo niska "zrekompensuje" tym że ma być bardzo długa. Powtórki z 97 raczej nie będzie ale i tak straty będą znaczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile ten cholerny deszcz będzie padał ,ale miesiąc trzeba liczyć na unormowanie się wody i klarowność te prądolubne będą brały po tygodniu na wysokiej wodzie [kleń ,jaz] z leszczem czy karpiem trzeba czekać ,co do miejscówek no to trochę zamiesza woda ,na pewno ten prąd co dziś widziałem zmyje syf z dna i to plus ,trochę może po zmieniać dołki ,nie które zasypie nie które pogłębi. Tak jak wspominałem w innym temacie [czytanie rzeki] dla mnie rzeka odsłania tajemnice dna dopiero jak jest wysoka i szybka woda ,czyli teraz ,każdy wir każdy "gejzer" nie bierze sie na rzece z niczego ,musi być przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak Maniek pisał jeżeli założymy że fala kulminacyjna przejdzie jutro i skończą się opady to pod koniec czerwca woda powinna się unormować i wyklarować i powoli coś się zacznie dziać, lipiec będzie pewnie jeszcze trochę chimeryczny ale w sierpniu i wrześniu na pewno sobie połapiemy - oczywiście jeżli nie bedzie więcej takich krzywych akcji z opadami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

pamietam jak podczas ostatniej powodzi (97r.) na Odrze przynętą nr 1 była kukurydza..a wodę opanowały hodowlane karpie :)

nawiązując do wątku to zdecydowanie zgadzam się z Mańkiem, trochę się namiesza, ktoś kto miał "pewne" miejscówki może ich już nie mieć.

Szukając jednak jakiś pozytywów trzeba pamietać jak dużo radości będziemy mieli gdy w końcu zasiądziemy nad rzeką i zaczniemy moczyć kije..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Był ktoś może powędkować nad Odrą czy jeszcze się nie opłaca ?

Z tego co widziałem dzisiaj to woda dosyć mocno opadła :shock: A niedawno było jej pełno :mrgreen: Mam zamiar się wybrać ale chyba wały są jeszcze namoknięte.

Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przerzuciłem się na spinn i postanowiłem założyć konto na tej stronie :D. Jestem z Oławy a konkretnie z za Odry. Wczoraj poszedłem zobaczyć jak wały i powiem że bardzo dobrze :) Można spokojnie schodzić na dół, a w woderach nawet pod most :). Miałem dziś iść na spinning ale z racji że mam szkołe, musiałem się uczyć... Jak ktoś był to niech powie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś nad Odra na tzw zwiadzie ,oczywiście pierwsze kroki na swoja miejscówkę :wink: błoto jeszcze po kostki ale to co zobaczyłem to istny szok ,rzeka zrobiła mi plażę ,jak by kto z 10 kamazów piasku wysypał :lol: zamiast łopaty muszę grabie sobie przywieźć .Rzeka jeszcze rwie środkiem ,ale pod brzegami porobiły sie dołki ,rynny na 2m i można spoko łowić , może w końcu połowie na przystawce pod brzegiem ,woda się stabilizuje i oczyszcza ,jadę w weekend może być ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.