Skocz do zawartości
tokarex pontony

SPOSOBY NĘCENIA PODCZAS ZAWODÓW???


swider86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Mam pytanie dotyczące sposobów i schematów umieszczania kul zanętowych w łowisku podczas zawodów zarówno na wodach stojących a w szczególności na wodach płynących (kanał). Szczególnie interesuje mnie ustawianie tzw. zastawek między stanowiskami ale również w jaki sposób nęcić i w jakim obrębie by możliwie jak najwięcej ryb przyciągnąć do miejsca w którym bezpośrednio ląduje zestaw? W które miejsce jakiej wielkości i spoistości kłaść kule? W jaki sposób Wy zaczynacie nęcenie oczywiście poza pospolitym rzucaniem kul w miejscu zestawu. Z góry wielkie dzięki za wszelkie podpowiedz i schematy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Hej:)

To najpierw powiedz na co masz zamiar łowić (tyka, bat, match..)? Po drugie sposób podania zanęty jak i jej konsystencja zależą od głębokości i uciągu danego łowiska.. Po trzecie to czy dno jest raczej płaskie, ma górki, blaty, zaczepy itp..

Co do zastawek to nie spotkałem się z takim nazewnictwem przez 8 lat wyczynowego łowienia na spławik;) Chyba, że chodzi Ci o podrzucanie zanęty uklejowej na wodzie płynącej, tak aby innym osobom w miejsce nęcenia ukleja wchodziła..:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

To ja mam jeszcze kilka pytań.

Łowisko to jezioro. Głębokość około 1,5-2 m.Dno raczej twarde (piach i drobne kamienie).

Z czym lepiej podawać ochotke zanentową w ziemi czy w glinie?

Co wrzucamy do wody pierwsze zanente czy ochotke zanentową?

Czy powinno się dodawać do zanenty glinke rozpraszającą jako tzw. składnik chmurotwórczy? Jeśli tak to ile tej glinki dodać na około 5 kg zanenty. Dodam , że ryby jakie łowie to głównie male leszcze ( około 20- 25 cm) płoć i czasem jaź.

Łowie głównie batem .

I ostatnie pytanie. Czy grunt ustawić na styku z dnem czy lepiej troszę przegruntować zestaw?

Będe wdzięczny za pomoc od bardziej doświadczonych kolegów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze kilka pytań.

Łowisko to jezioro. Głębokość około 1,5-2 m.Dno raczej twarde (piach i drobne kamienie).

Z czym lepiej podawać ochotke zanentową w ziemi czy w glinie?

Co wrzucamy do wody pierwsze zanente czy ochotke zanentową?

Czy powinno się dodawać do zanenty glinke rozpraszającą jako tzw. składnik chmurotwórczy? Jeśli tak to ile tej glinki dodać na około 5 kg zanenty. Dodam , że ryby jakie łowie to głównie male leszcze ( około 20- 25 cm) płoć i czasem jaź.

Łowie głównie batem .

I ostatnie pytanie. Czy grunt ustawić na styku z dnem czy lepiej troszę przegruntować zestaw?

Będe wdzięczny za pomoc od bardziej doświadczonych kolegów. Pozdrawiam.

1. to zależy od tego co chcesz osiągnąć. Jeśli chcesz żeby uwalniała się od momentu kontaktu kuli z wodą i opadała swobodnie to w torfowej, jeśli robak ma się uwalniać na dnie lub po jakimś czasie to w glinie nawet doklejanej liantem

2. generalnie zanęta ma na celu sprowadzenie ryby a robak utrzymanie, kolejność "przykrywania" zależy od łowiska

3. jak najbardziej glinke (ale nie rozpraszającą -to służy rozbryleniu joka)... drobiazg lubi chmurki i silną pracę na dnie polecam glinki typu extra.

5 kg spozywki na wodę stojącą ? to chyba w pełni sezonu na łowisko w którym jest więcej ryb niż wody :) na ile czasu łowienia ?

4. najlepiej wstępnie (chyba ze planujemy inaczej) ustawić na styk - to najlepszy start...później trzeba obserwować co się dzieje w wodzie i reagować odpowiednio często 1-4 cm zmiany gruntu selekcjonuje ładnie grubsze rybki w stadzie. Z długością przyponu podobnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.