Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Bystrzyckie,zagórze śląskie


KrisDDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś tam wędkuje i chciałby się podzielić jakimiś cennymi wiadomościami dla kolegi z regiony. Zauroczył mnie ten zbiornik i mam zamiar lepiej go poznać będę wdzięczny za każdą rade .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Odwiedzam czasami ten zbiornik. Pływa tam praktycznie każdą ryba. Ja jeżdżę tam głównie ze spinem ale i czasami na białą rybę. Dobre miejsca są od strony ujścia zarówno na drapieżnika jak i na rybę spokojnego żeru. W jeziorze występuje tez całkiem spora populacja karpia. Jednak ja głównie biegam tam za okoniem (mój największy z Zagórza to 41cm i 1.1kg). Duży okoń jak i ładny szczupak to już okolice bliżej tamy ). W zeszłym roku pokazało się sporo sandacza , chociaż ryby wymiarowej nie złapałem ale to dobrze rokuje na przyszłość. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 11 months later...

Witam , Jezioro Bystrzyckie - Zagorze Śląskie , sezon 2011 obfitował w lepsze efekty niż na innych akwenach w regionie i po za nim . Co do gatunku to można złowić wszystko od płoci do szczupaka . Na jesieni byłem przy zarybianiu szczupakiem . Pozdrawiam i polecam ten zbiornik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wolno. Tylko jest problem z wodowaniem . Dużej łodzi na przyczepie raczej nie zwodujesz (stromy brzeg,brak możliwości dojazdu przyczepą nad samą wodę). Ja mam łódkę 3.10m i we 2 osoby można ją zwodować "ręcznie" :wink: choć trzeba kawałek z nią drałować pieszo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec rozumiem ze takich miejsc w ktorych autem można stanąć przy samej wodzie tez jest mało ?? bo do tego jeziora mam troszke km i wybierał bym sie na pewno na jakieś 2moze 3 nocki tak ze auto pare metrów od stanowiska było by najlepszym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafał12 Do samej wody autem nie dojedziesz nigdzie. Ale nie jest tak źle auto zostawia się przy drodze i schodzi nad wodę, tak że auto masz jakieś max 30-50m od stanowiska.

technops Chodzi ci chyba o Wodniaka ( ta zaraz za wiszącym mostem). Wolno tam łowić tylko nie wiem obecnie jak z dojazdem . Kiedyś można było dojechać od drugiej strony ale po jakimś czasie brama wjazdowa była zamknięta na kłódkę . Jaki jest stan obecny to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , w ubiegłym roku z dojazdem od strony Wodniaka nie było problemu - można było podjechać pod same domki . Jak tylko rusza karp gorzej z dobrą miejscówką - chyba , że jesteśmy nad wodą 3 lub 4 rano to wówczas można dobrze zaparkować auto i usadowić tyłek w dobrym miejscu - wiem , bo jeździłem 2 rasy w tygodniu - pozdrawiam . :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam !

Dzisiaj rano na Zagórzu naprzeciwko Wodniaka na tzw. skałkach 4 leszcze / 35-40 cm / i 1 lin ! /36 cm/ . Łowiłem na pęczak barwiony na żółto i moczony w dipie o smaku ...:) na spławik . Brania leszczy wykładane a lin poprowadził i zatopił . Wszystkie rybki wróciły do wody . Żałuję że nie miałem aparatu bo w tego lina trudno uwierzyć , choć dawno dawno temu miałem w tym miejscu linka bodajże na kłódkę ale mniejszego .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 5 months later...

Byłem dziś rekreacyjnie ze spinem w Zagórzu. Rano ok 0°, w niektórych miejscach delikatny lód na wodzie ;) Kilka delikatnych brań, w tym spięty mały klenik na obrotówkę "0".

Dodatkowo zauważone 2 pstrążki i kilka całkiem ładnych okoni wygrzewających się na płyciznach.

Z łowiących na spławik/grunt prawie każdy miał siatkę w wodzie, więc pewnie coś tam połapali. Woda na wlocie do zbiornika bardzo niska, zatoczki płytkie.

Kilka zdjęć z dzisiaj poniżej, w tym ciekawostka - pan ze specjalistyczną siatką wędkarską prosto z tesco a w niej okonki wielkości palca wyciągnięte na boczny trok.

IS_P3080086.th.jpg IS_P3080088.th.jpg IS_P3080089.th.jpg IS_P3080099.th.jpg IS_P3080103.th.jpg IS_P3080104.th.jpg IS_P3080107.th.jpg IS_P3080108.th.jpg IS_P3080109.th.jpg IS_P3080110.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pogoda piękna więc w niedzielę kolejne podejście do Zagórza... krótka wycieczka, na miejscu wędkarzy chyba więcej niż potencjalnych zdobyczy...

Woda *bardzo* podniesiona..ale dziś przynajmniej udało się wyłuskać ponad 15 sztuk większych lub mniejszych kropkowańców... największe lekko ponad 30cm.

normal_ps2.JPG

normal_ps1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 5 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.