Skocz do zawartości
tokarex pontony

Metoda Połowu Na Luźny Hamulec


lakas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

kiedy tylko będzie koniec okresu ochronnego sandacza mam zamiar na niego zapolować. Łowisko to rzeka, połów z gruntu. Niestety nie posiadam kołowrotka z wolnym biegiem taki podobno jest najlepszym rozwiązaniem, mam zamiar użyć kołowrotka z hamulcem który to poluzuję tak aby nurt rzeki nie wyciągał żyłki. Czy do takiej metody potrzebny jest sygnalizator brań, czy można się wsłuchać w dźwięk szpulki (w te klikanie kiedy to wyciągana jest żyłka przy luźnym hamulcu), no i jak zaciąć rybę w momencie kiedy jest owe branie?

z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja otwieram kabłąk a między kołowrotkiem a przelotką przysypuje żyłkę delikatnie w miarę możliwości piaskiem a przed szczytówką na żyłkę zakładam kawałek styropianu po braniu sandacz wyrywa żyłkę z piachu a styropian pokazujejak daleko odpływa raz czekam dłużej raz krócej zależy od wielkości przynęty zamykam kabłąk czekam aż napręży żyłkę i tnę raz i po podciągnięciu poprawiam zacięcie i rozpoczynam hol :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.