Skocz do zawartości
tokarex pontony

Stawy w Białym Kościele


DonBzyk

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos z wedkujących zna stawy w Białym Kosciele koło Strzelina?

mam zamiar wybrac się tam w sobote i mam kilka pytan

na jaką rybke mozna tam liczyc?co najlepiej założyc na haczyk?

z której strony wody najlepiej zając miejsce

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Byłem tam kilka razy. Są to dwa stawy. Jeden przy drodze, łatwo można zaparkować a do drugiego żeby się dostać należy minąć staw i na skrzyżowaniu skręcić w lewo. Po przejechaniu wsi Gębczyce za mostkiem jest zjazd w lewo i ona po ok 300 metrach koło wielkiego chyba dębu skręca na lewo i jesteśmy na parkingu przy stawie nr 2. Rybostan standardowy z drapieżnika sporo okonia spore szczupaki połowili na początku sezonu, sandacz, węgorz, i nawet sum... duży sum. Słyszałem że złowiono 15 kilowego a nawet 25 kg. Spokojnego żeru: płoć wzdręgi sporo karp leszcz. Widziałem piękne karpie na tym drugim stawie jak wykładały się przy kołkach od strony 1 stawu. Nie są głębokie. Miejsca jakie zająć... na tym pierwszym siedzą wszędzie oprócz wału. Na drugim ok pół brzegu na przeciw parkingu jest tarlisko i nie można łowić... jest tablica o tym informująca. Ostatnio jak ta byłem złowiłem ok 30 leszczy ale maks 15 cm na białe robaczki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zarówno pierwsz jak i drugi staw posiadają świtny rybostan. Nawet jest tam taki lokalny podział na ten pierwszy dla wczasowiczów chcących się pokapać ale powędkować też można, oraz drugi tylko dla wędkarzy. Wody tak jak kolega wyzej opisej pełen szczupaków, sumów, leszczy, karpi oraz amurów. Byłem tam 4 razy i za każdym razem leszcze powyżej 40cm, nigdy nie złowiłem tam mniejszych, raz się trafił Karpik 4,8kg i raz Szczupak 5,2kg. Myślę, że warto pojechać bo trzeba mieć pecha żeby nic tam nie złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zachęcające opisy , a szczególnie że jest tam szczupak i karp a na co tam łapać te karpie i szczupaki. Chciałbym tam pojechać z proteino na karpia a na szczupak a z karasiem .

A i jak tam wygląda sytuacja z miejscówkami i podejściem do wody ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Karpia standardowa kanapka (kukurydza + czerwony) szczupak na kiełbia z gruntu,

odnośnie miejsc to nie ma problemu w zasadzie z każdej strony są miejscówki, brzegi dość ładnie wykoszone szczególnie na pierwszym stawie, zarówno pierwsz jak i drugi staw z jednej strony mają bardziej stromy brzeg z drugiej zaś nieco łagodniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) wygląda bardzo zachęcająco:)

A cz ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z rozbiciem namiotu i dojazdem autem nad wodę?? Bo chciałbym wybrać się na weekend pobiwakować ale i też połowić a "zorganizowane" pole w ośrodku absolutnie nie mnie nie rajcuje:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dziś widziałem to raczej marne szanse , wokół jednego ze stawów , tego gdzie tylko łowią ryby jest za wąsko .Ale ja akurat trafiłem i zaparkowałem na jakimś ośrodku dla niepijących czy jakoś tak tam można zaparkować tanio auto i może rozbić namiot do stawu jest max 10 m . Chyba wybiorę się tam w sobotę od rana na połowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na staw numer 1 można dojechać samochodem na parking od strony ulicy lub za drobna opłatą wjechać na ośrodek wypoczynkowy. Na ośrodku można rozbić namiot , wjechać z przyczepa kempingową lub wynająć domek, oczywiście za opłata. W stawie nr 1 jest bardzo duża populacja sumo, który sięga ogromnych rozmiarów. Staw nr 2 jest stawem typowo dla wędkarzy, jest dość głęboki i przeleszczony, jest tam bardzo dużo leszcza, ale trafiają się tez spore karpie , oraz drapieżniki, ogólnie mówiąc jest tam ryba każdego rodzaju ale leszcza jest najwięcej. Jak ktoś chce wiedzieć coś więcej, to proszę pytac.

Pozdrawiam i połamania kija życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

czesc bylem tam tydzien temu na nocce, na zywca i rosowke w nocy zero bran, male leszyki skubaly na feederka, bylo bardzo duzo ludzi i nikt nie polapal i z rozmow z mierjscowymi wynikalo ze od kilku dni jest lipa, woda zaczyna kwitnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś świerze wieści z nad wody?Wybieram się do Biełego Kościła w najbliższym czasie na kilka dni i zastanawiam się czy warto?Woda nadal kwitnie?Dużo ludzi-wczasowiczów?

Kamionki jadę tam w piątek w nocy, jak wrócę zdam Ci relacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

witam koledzy :wink: czy był ktoś moze ostatnio w białym kosciele? jak z rybką bierze? i powiedzcie mi gdzie lepiej sie udać na staw nr1 czy nr2? bo przyznam że byłem 2 razy na stawie nr1 ale efekty mizerne pierwszym razem nic i drugim 2 małe okonie i leszczyk który miał ze10 cm :???: czekam na wiesci i pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

hej koledzy chciałym sie was zapytac a zarazem dowiedzieć :lol: czy łowiliscie w ubiegłym roku jakies rybki na białym kościele jakies okazy ?? duze karpie sumy?? chodzi mi o staw nr1 ?? bo na drógim jeszcze nie byłem :neutral: pochwalcie sie swoimi osiągnieciami :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie, jak sytuacja w tym roku w Białym Kościele? Żadne dodatkowe opłaty nie są wymagane? Jak z dojazdem na II staw? Chcę połapać karpie przez parę dni i nie wiem, czy będzie tam miejsce na moje autko w miarę blisko wody.

Pozdrawiam - Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sytuacja w tym roku wygląda to nie wiem,sezon zacznę pod koniec marca jak dobrze pójdzie.Samochodem pod samą wodę nie dojedziesz,ale można zostawić w nie dalekiej odległości od wody.Ja w zeszłym roku parkowałem za niewielką opłatą na terenie ośrodka dla ludzi po przejściach z alkoholem.Jak wygląda sprawa parkowania na drugim brzegu,tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w środku tygodnia przez 3 dni.Praktycznie nikogo nie było,pojedynczy wędkarze na kilka godzin zasiadali.Fakt,że pogoda była mało sprzyjająca.Przez cały czas padał deszcz,raz słabiej,raz intensywniej.

Wyniki zadowalające pod względem ilościowym,ale bez okazów.Mnóstwo leszczyków,kilka przyzwoitych(takich powyżej 45 cm.)i pięć lub sześć karpików(do 1,5kg),zero amurów.Na sam koniec zarwana ryba,która byłaby na pewno największą rybą zasiadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar (w sumie to ustalone na 99%) jechać między 26/17 a 1 maja, w któreś z tych dni, myślę, że siądę na 3-4 dni. Zobaczymy co tam będzie ciekawego. Szkoda, że tak mało osób się wypowiada na temat tego łowiska, znalazłem tylko szczątkowe informacje na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.