Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było na rybach-czerwiec 2010


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

A to wy byliscie:D

Przed 4 dosiadlem sie po lewej stronie kilkadziesiat metrow od was:) Z daleka wydawalo sie jak by ktos zrzucil wedke niefortunnie (zahaczyl noga, albo jak by podporka sie przewrocila),a tu takie cos :o

Na co braly te plocie? Bo u mnie i u lowiacych w okolo tylko krąpie i rozpióry, pozniej wpadla jedna plotka (to byl sukces ;) )

A co do suma to mialem drugi zestaw zarzucony najpierw z rosowka (ktora zostala oskubana przez drobnice), pozniej zywiec, a na koncu filet - ani jednego brania :(

po tym jak sie zwineliscie zjawila sie policja i zrobila kontrole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 251
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

michal o., nie widziałeś że ja w polarze a później koszulce haczykowej jestem :?:

daleka wydawalo sie jak by ktos zrzucil wedke niefortunnie (zahaczyl noga, albo jak by podporka sie przewrocila),a tu takie cos :o

Jakby tak było to była szansa na złapanie podbierakami tego kija. Prąd ciągnął wzdłuż betonu więc była by szansa bo kij to węgiel i płynął jeszcze 10 m w stronę drugiego brzegu zanim majestatycznie jak U-bot zanurzył się. Teraz bawią się nim rybska :mrgreen:

Na co braly te plocie?

Czerwone i kanapki: czerwony z białym, czerwony z kuku, kuku z białym. A 10 cm okonki na hak 2 brały na rosówy :twisted:

U nas szły na zmianę krąpie i rozpióry. Kumplowi spiął się leszcz +/- 60 cm tuż pod brzegiem.

pozniej zywiec, a na koncu filet - ani jednego brania :(

U mnie na 3 czerwone i hak 4 połasił się gamoń jeden. A wokół same zestawy sumowe :cool:

po tym jak sie zwineliscie zjawila sie policja i zrobila kontrole

Dobrze że nie wtedy jak puszczałem wiązanki pod adresem suma i jego matki bo by mandacik był :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widziałeś że ja w polarze a później koszulce haczykowej jestem
Króla elegancji można spotkać nawet nad wodą :cool:

A swoją drogą jeszcze nie słyszałem, by kocur w sezonie przynajmniej jednego kija w jakiś sposób nie stracił :wink: to już chyba taka tradycja czy coś? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26.06.2010-Odra-część czwarta

Witam! Jeszcze udało się mi wygospodarować kilka godzin, to nie zastanawiałem się i pognałem nad wodę. Postanowiłem sprawdzić miejsce gdzie wczoraj brały krąpie. Udało się, brały energicznie i nawet wcale nie małe (ok 35cm). Wcześniej zmieniłem hak z 4 na nr 6 aby można w ogóle jakiegoś zaciąć. Po kilku braniach i trzech wyholowanych krąpiach zmieniłem miejsce, hak na 4-kę i pozostało czekać na klenie. Dzisiaj największy mierzył 40cm, dwa pozostałe w okolicy 35-ciu. Jedna ryba, oczywiście jak to bywa dość często, po kilku odjazdach wypięła się :smile:

9b1246aa22a79847m.jpg 0ee0d17add00da46m.jpg a6a7fa7a2163df3bm.jpg 434c64990af2f931m.jpg 465b755e1f84b82fm.jpg

Z poprzedniej wyprawy przyłowem faktycznie był boleń.

Dzięki i pzdr :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo jaceen!

Widzę że "tą wodę" opanowałeś do perfekcji.

Sobotnie popołudnie spędzone na kanale osobowickim.Na dwa spiningi "padło" pięć okonków

15-20 cm.Totalna posucha.No i przegrałem z żoną 3:2.

Dzisiaj rewanż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popołudnie spędzone na jeziorze Przedeckim. Bardzo się ciesze z wyjazdu ponieważ w końcu przełamałem złą passe po 10 wyjazdach złapałem pierwsze ryby na spławik . Złapałem dziwną krzyżówkę leszcza z krąpiem miał około 25cm i wzdręgę 29cm. Koledze obok wypiął się karp na oko miał miał jakieś 2kg zobaczyliśmy go raz i po chwili wypiął się. Łowiliśmy na czerwone robaki. Ale stali bywalcy jeziora doradzili nam żeby używać białych bo jest wiele więcej brań. I kukurydzę wędkarską na karpia te karpie uwielbiają truskawkową. Dowiedziałem się tego jak już zbierałem się do domu. Akurat miałem kukurydzę lecz nie chciało mi się jej napoczynać . Dzisiaj powtarzam wypad. Morzę złapie pierwszego karpia w tym sezonie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś pomiędzy rozsyłaniem informacji o czapkach haczykowych a sprawdzaniem przelewów :mrgreen: udało się wyskoczyć na rybska.

Efekty niebyły powalające, ale jestem zadowolony na 2 osoby padł jeden Sandał 61 i dwa podlotki szczupaka :mrgreen: poranek bardzo miło spędzony w dobrym towarzystwie.

Może Krzysiek wstawi fotki w wątku o sandaczach albo o Kozłowej Górze, bo ja jak zawsze byłem bez aparatu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wybraliśmy się z kolegą na nocną zasiadkę na Regalicę. Celem był węgorz, sandacz i sum. Efektem był... węgorz (65 cm), sandacz (50 cm) i sumek (55 cm). To się nazywa zrealizować założenia ;)

Do tego leszcz 39 cm i trochę krąpi. Problem tylko w tym, że to nie musiała być nocna zasiadka, zacząłem łowienie ok. 18.00, i wszystkie ryby zostały złowione do ok. 21-szej, łącznie z węgorzem który zameldował się na wędce po 10 minutach łowienia, w pełnym, ostrym słońcu. Nocą tylko jedno nie zacięte branie na fileta.

Niżej zdjęcie sandacza

5d0cf1b1f3eb2fffm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, 100% planu wykonane gratuluję ;)

konanik, w tej wodzie wymienione przez Jacka ryby biorą na to samo więc możesz założyć nawet że nastawiając się na sandacza z trupkiem albo filetem przyłowy będziesz miał w postaci szczupaków. Taka jest u nas Regalica i Odra.

Jacek, wiesz że tam przed filarem i wokół niego kręcą się wielkie sumy :?::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacek - gratz, ale sezon ochronny dla węgorza trwa...

Według mnie chory przepis, bo węgorze nie trą się u nas.

Zgadza się, rozporządzenie wprowadzające okres ochronny Minister podpisał 11 czerwca tego roku, czyli niecały miesiąc temu. RAPR o tym nie wspomina. Nie będę ściemniał, szczerze mówiąc dowiedziałem się o tym dopiero teraz :( I pewnie nie tylko ja. Głupio wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4474fb8a91032d7e.jpg

4474fb8a91032d7em.jpg

Witam.

Tego weekendu od czwartku poławiałem razem z Bobo160. Bardzo się cieszę że tak się stało bo nie dość że to naprawdę równy gość to jeszcze przyniósł mi szczęście gdyż pobiłem nieco mój rekord długości suma.

Złapałem 3 sumy w tym 2 pokaźne.

Ale od początku.

W czwartek po przyjeździe Bogdana od razu zajęliśmy się poławianiem żywca. Udało mi się złapać jedynie jednego leszczyka ok 40cm do wieczora więc trzeba było szybko nałapać innego żywca i wybraliśmy się na klenie.

Już po kilku rzutach Bogdan wytargał przepięknego klenia 55cm a ja skromniutko wtórowałem mu jego 51cm młodszym bratem.

Mój 51cm i 55cm Bogdana

84898b85001d6aad.jpg

Po wywiezieniu 3 zestawów sumowych nadal wiadomo było że żywca brakuje i znów powędrowałem na klenia gdzie udało mi się wytargać jednego 55cm i 3 mniejsze od 48 do 51cm.

55cm

d653883d5c59aefem.jpg

Drugi 51cm

d349094b5dca4568m.jpg

50cm

4207b12332ea4cdfm.jpg

W tym czasie na jedną z moich wędek uderzył sum i jako że byłem kilkaset metrów od wędki to Bogdan zajął się holem. Okazało się że sum zaplątał się w jedną z bojek i wezwany przez walkie talkie wróciłem i uwolniliśmy go z Bogdanem przyholowując do brzegu.

Niestety sum bardzo brzydko się zakuł i kotwica podczas holu wręcz rozerwała mu skrzele i po prostu 10 minut potem padł i dlatego nie wstawiamy z nim fotek ale de facto to Bogdan go zaciął i to jest jego pierwsza zdobycz. Sum miał 160cm i tu brawa dla Bobo160 za piękny debiut.

Rano przepiękny odjazd i po kilku minutach walki na mojej macie ląduje sum. Szybkie mierzenie i 198cm a jak się okazało potem na spokojnie jak został zmierzony miał równe 200cm i 50kg wagi. Bardzo się cieszę bo Bogdan nakręcił z tego holu przepięknie film i jest to mój rekord ładnie potwierdzony. Pomijając fakt że mata była gdzie indziej i trzeba było ją przynieść do desantu i to że był na tyle ciężki że wyciągałem go jak traumatyk wrażenia piękne. Dziękuję Mu za to.

Sum 200cm 50kg

fe8e0d693cedfa37m.jpg

Filmy zamieszczę jak tylko mój mulący internet mi na to pozwoli.

Mieliśmy jeszcze kilka odjazdów ale słabych bądź pustych bo wielkość żywca wykluczała wszystko co miało poniżej 150cm.

Przed południem kolejny przepiękny odjazd i po kilku minutach znów piękna bestia na macie. Oczywiście nie obyło się bez odrobiny humoru gdyż po raz który ktoś próbując podebrać mi suma wyłożył się z wysiłku.(Paco nie ty pierwszy i myślę że nie ostatni ;))

Nie ma się co dziwić bo sum miał 46kg ;) Przy szybkim mierzeniu wyszło 194cm natomiast potem na spokojnie robiąc foty do Topa okazało się że miał 195cm.

Szczęśliwie się dla niego złożyło że robiliśmy pomiary na spokojnie gdyż zauważyłem wystającą mu z gardła stalkę. Przeprowadziłem z pomocą kolegi Jana który trzymał paszcze operację i wyciągnąłem mu z żołądka kotwicę Owner 3.0 dzięki czemu bez balastu wrócił do wody.

8c147b1d3eb51c0e.jpg

Sum 95cm 46kg

0cf5dd638ef428c4m.jpg

Potem jeszcze tylko jeden sumik 157cm przybłąkał się na naszą matę0941d7f117a6f7bdm.jpg

i na tym wszystko się skończyło jeśli chodzi o mnie bo u Bobo 2 bardzo ładne odjazdy w tym jeden puścił przynętę a drugi zerwał zestaw. Z holu tego drugiego choć trwał krótko to jednak nawet udało nam sie nakręcić kilka scen. Bobo zatem zaliczył 3 brania suma i poczuł tę moc dobitnie na 2 sumach a jednego wyciągnął. Myślę że jak na debiut to przepięknie bo niektórzy miesiącami na takie coś czekają.

W poszukiwaniu żywca znów zapędziłem się w sobotę wieczorem na klenia i już po kilku rzutach na moim feederku piękny odjazd a pa chwili w siatce kleń 57cm.

57cm

8a0d9fa111d96453m.jpg

Dwóch pozostałych po 48cm nie zgłaszam bo po prostu się do Top nie zmieszczą ;)

Razem z tymi z czwartku i jednego z piątku razem wy haczyłem ich 7szt tak że jeśli chodzi o debiut w łapaniu klenia myślę że nie jest źle ;)

Ogólnie wypad uznaję za udany i mam nadzieję że i Bogdanowi się spodobało i że jeszcze się tu spotkamy bo po wymianie doświadczeń myślę że i Bobo zacznie sumy łapać u siebie a ja sandacze tutaj mimo iż okazało się że to nie tak dobra miejscówka na sandacza jak myślałem.

Do domu jak zwykle wracaliśmy obładowani jak garbus z reklamy Ikei ;)124b091921c5e95am.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avallone, Przyłączam się do gratulacji. Szczerze powiedziawszy to jestem w szoku :shock: Powiedz jeszcze od jak dawna łowisz sumy, ile czasu zajęło ci dojście do takich wyników? Jeśli możesz to zdradź coś więcej na temat łowiska i w ogóle realiów łowienia w twoich stronach. Ciekaw jestem jakie wyniki miałbyś na warszawskiej Wiśle.

Do admina:

Może warto wydzielić jakiś osobny temat. Nie chciałbym zaśmiecać tego wątku, a sądzę że więcej osób będzie miało pytania do Avallone,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem spróbować pobawić się z żywcem.Po południu wypad za żywczykami.Jak najbardziej udany :wink: W 20 minut około 30 krąpików.

Niestety wyjście "właściwe" bez żadnych rezultatów.Jedna wędka na żywca,druga feederek i ani puknięcia.Przynajmniej pogoda dopisała :smile: ,a łowiskiem była Odra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.