Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak złowic lina


tomek123123

Rekomendowane odpowiedzi

kurde 4 dzien zanecania ziemniakami i kukurydza + zaneta dragona magnum lin-karas... hmmm, nic nie wchodzi a lowie i nece codziennie. Nie ma zadnych bran, jedynie skubia przynety male plotki i krapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
A co Ci się nie podoba :mrgreen: Ryby akurat mają w serdecznym poważaniu jak to wygląda :lol:

Nie no spoko, miałam na myśli to, że mnie by nikt raczej na taki obiad nie zaprosił :lol:

Po dwie łyżki stołowe cukru- tak do ziemniaków jak i do makareny :wink:

Acha, dzięki bardzo :wink:

Rozumiem cukier podczas gotowania?

Ziemniaki takie pyszne, że sam bym je zeżarł :oops::lol:

I ze śmietaną, i jeszcze z jajem sadzonym :twisted::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu trzeba uważac z ziemniakami na mulistym dnie :?: Ja własnie na swoim łowisku mam muliste dno, to chetnie bym sie dowiedział o co chodzi :wink:

kolego rav91 wystarczy przejrzeć temat od początku..... :wink:

chodzi o to, że większe kawałki ziemniaka są ciężkie i zapadają się w mule.... gdzie lin może ich nie odnaleść.... a wtedy skisną i skasują ci miejscówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, że większe kawałki ziemniaka są ciężkie i zapadają się w mule.
To też ,ale najgorszym z możliwych to że ziemniak jest dobrym absorbentem [jeśli nie mylę nazwy]zapachów i szybko wchłania zapach mułu ,co rybom wyraźnie nie pasuje,ja jak nęce ziemniakami ,bo nęcę a jakże to są jeszcze ciepłe a wręcz gorące ,zapach w wodzie rozchodzi się szybko co skutecznie nęci zwłaszcza lechy no i karpiochy. :wink::lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy np necac lina kukurydza, ziemniaczkami i czerwonymi z jakas zaneta linowo-karasiowa przez zalozmy 4-5 dni nie zanotujemy zadnych bran to zwijac sie i szukac innej miejscowki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy np necac lina kukurydza, ziemniaczkami i czerwonymi z jakas zaneta linowo-karasiowa przez zalozmy 4-5 dni nie zanotujemy zadnych bran to zwijac sie i szukac innej miejscowki?

to zależy.... od tego kiedy łowisz, temperatury i pewnie miliona innych czynników. ciężko to opisać, ale pewne miejscówki się na lina nadają inne nie, jak je rozpoznać pisali fachowcy i amatyorzy, w gazetach wędkarskim i na tym (i innych) forach....

czy warto rezygnować z miejscówki?? powiem szczerze, że nie wiem bo bywały okresy (przy upałach, spadkach ciśnienia, załamaniach pogody.....etc.), że na swoich najlepszych stanowiskach przez 2-3 tygodnie lina nie widziałem. co do twojej miejscówki to opisz ją troszeczkę....głębokość, dno, lokalizacji, roślinność.... może będzie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość DareczeK

Mam pytanko. O jakiem porze nęcić, gdy mam zamiar nęcić około tygodnia ? Lepiej wieczorem 20-21 , rano ok 5 h, czy może jest to obojętne ?

Mam zamiar nęcić kukurydzą ,pszenicą i siekanymi rosówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. O jakiem porze nęcić, gdy mam zamiar nęcić około tygodnia ? Lepiej wieczorem 20-21 , rano ok 5 h, czy może jest to obojętne ?

Mam zamiar nęcić kukurydzą ,pszenicą i siekanymi rosówkami.

Kolego....ja zazwyczaj Liny nęciłem wieczorem {ok 21},do tego co napisałeś ja bym jeszcze dodał gotowane siekane ziemniaczki w kosteczkę i obowiązkowo siekanyczosnek i to w dużej ilości-czosnek mi sie sprawdził,jak przygotujesz taką zanętę to zasyp to czosnkiem i wymieszaj oraz zostaw na ok 2 godz aby nasiąkło aromatem efekt gwarantowany!!! tylko nie dodawaj żadnej paszy bo ci drobnica wejdzie w łowisko! i zdradzę swój sekret...mianowicie jak mi liny parę dni brały i nagle przestawały to długo sie zastanawiałem dlaczego!!!!???........aż pewnego dnia użyłem kotwicy na lince [takiej do czyszczenia dna-własnej roboty] i przed łowieniem przeorałem parę razy łowisko,co się wtedy działo....lin za linem [i to nie małe] ogólnie miałem 8 szt i parę leszczy.No a teraz pomyślcie i napiszcie co spowodowało to czyszczenie że tak mi brały!?-Bo ja wiem.A wy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Eko, ja mysle ze spod piasku na dnie wyszły jakies ciekawe smakołyki dla linków i sie tam pojawiły, zgadłem :?:

Rav91-Zgadłeś..........poza tymi naturalnymi smakołykami ruszyłem karmę która wsypywałem do wody i zalegała bo ją muł wciągnął,możecie wierzyć metoda którą opisałem sprawdza mi się[co prawda nie radze przesadzać z takim czyszczeniem,bo jedną miejscówkę już straciłem przez częste czyszczenie,bo z dna zrobiłem ''lotnisko'' a jak wiadomo Lin tego nie lubi].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Eko, wiem cos na ten temta. Mój kolega raz tak robił sobie miejsce i na drugi dzien pojechał ze spławikiem i połapał sobie ładne leszcze, ale równiez nie zawsze sie to sprawdz. Ja swoje miejsce czyszcze ze 2 razy w sezonie bo jak jest ciepło to sporo lili jest na dnie i ciągle sie czepia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o mojej miejscowce na lina? nie jest troche za kijowa :P ? powiem tylko ze pare dni temu przygladalem sie jak facet wyciagnal z mojego miejsca lina powyzej 40cm :???::???::???::???::???::shock: szok :neutral: i to wyjal go prawie z pod samego pomostu. Naszczescie cwany lin nie dostal sie w rece cholernego miesiarza, bo zerwal sie :mrgreen::mrgreen: na glebokosci okolo 10cm :D najwidoczniej wpadl w furie gdy ten wedkarz chcial podebrac go reka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rece cholernego miesiarza

Czy wszystkich oceniasz po tym że łowią ryby? Dla mnie osoba musi sobie "zasłużyć" na miano mięsiarza... A jak to wygląda u Ciebie? :neutral:

A to że siedział na Twojej miejscówce to o niczym nie świadczy. Nie wiesz czy nie był to przyjezdny, ktory nie wiedział ze miejsce jest Twoje. Jeszcze piszesz, że lowil przy pomoście, jeżeli jest on Twoją własnością to powinieneś do niego podejść i powiedzieć jaka sytuacja zaistniała, a nie odrazu rzucać oskarżenia pod jego adresem.

A co do miejscówki to jest dosyć ciekawa :wink: , i co najważniejsze wydaje się być spokojna, i cicha a to podstawa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ze smieje sie z ludzi co zlowia okazowa rybe, zaklozmy ten koles, czapnal lina, sporego, znajac mentalnosc ludzi starszej daty wzieli by takiego starego lina, ktory wcale juz nie mialby za smacznego miesa, wiem wiem zaraz ktos mi powie ze da sie wszystko przyrzazdzic :/ G..NO prawda, jak mieso jest juz prawdziwa "deska" to chocby zakrapianie cytryna itp rozne sposoby, nic nie daje, to tak jakby sie chcialo zaschniety beton rozmiekczyc woda :mrgreen: ...przy wadze np 2,5kg ... mam znajomego ktory jest wielkim miesiarzem, wyciagnal karpia 6kg i oczywiscie wzial go, gdy jego rodzinka chciala TO zjesc wszyscy omalo sie nie porzygali, mieso jak drewno...no i karp wyladowal u psa w misce...dlatego smieje sie z ludzi co biora duze ryby, ktore na swoj wiek sa niedobre do konsumpcji.A wiadomo ze duzy lin nie ma za smacznego miesa, tak samo karp, wzdrega...wiem bo jadlem. A swoja droga u mnie sa sami miesiarze...wiem ze to zazczyt, byc miesiarzem, ktory za kazdym razem lowi duzo ryb, jednak ja wole nim nie byc...dla mnie to hanba brac lina powyzej 40cm do domu, trzeba byc kretynem zeby brac stara rybe,co przezyla nie jedno, a potem ja zabic i okazuje sie ze nie da sie jej zjesc... Przepraszam za slowa, ale po prostu mnie to wkurzylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lin ma rację :!:

Sztuki powyżej 40cm naprawde nie warto zabijać.Lin to ryba która żyje przy dnie,im dłuższy czas w nim żeruje no to siłą rzeczy wchłania zapach mułu,a jak smakuje taka ryba to szkoda gadać.A tak wogule to liny powyżej 40cm bardzo powli przyrastają,dlatego najlepiej poprostu wszystkie wypuszczać.Jak już na kolację to najlepsze do 35cm :wink: No ale jak się popatrzy z bliska na lina to naprawdę szkoda tak pięknej rybie dać w łeb :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajac mentalnosc ludzi starszej daty wzieli by takiego starego lina

Zgadzam się z hexmanem, skąd możesz zakładać, że ten akurat wziąłby taką rybę? To, że jest starszej daty i większość takich ludzi zabiera złowione ryby to nie znaczy, że możesz w 100% zakładać, że akurat on wziąłby ;)

A lin jest tak piękną i dla mnie ,,nieczęstą" rybą, że ja bym takiego nie zabił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu widac :/ wedkarz, z wygladu biedak totalny...oczywiscie nie smieje sie z tego, wedka stara, poklejona ktora przyezyla II wojne swiatowa. moze i sam hitler na nia lowil :D skoro ktos klepie totalna biede, to nie stac go zeby kupic se rybke na obiad wiec zapewne wzialby STAREGO LINA...

mylisz się kolego w przypadku lina im większy :cool: tym smaczniejszy

... nie wiesz co mowisz gojk :wink: a np jak myslisz, czemu zawsze ludzie mowia "najlepsze karpie to sa te kilowki, male"? bo sa male i ich miesno jest soczyste, nie jest "zdrewniale" anie walace mulem. Tak samo jest z linem i wzdrega, a wzdrega to ochydnie smakuje (ta wieksza). Zlowilem w zeszlym roku wzdrege o dlugosci 29cm ... :/ zaluje ze ja zabilem, nie bylem w stanie jej przelknac, smakowala jak stary twardy spalony kurczak...

A lin jest tak piękną i dla mnie ,,nieczęstą" rybą, że ja bym takiego nie zabił :)

ja tak samo :mrgreen: tak samo tez z karpiem heh, zal mi takich ryb, wszystkich mi zal i z trudem biore ze soba np. pare leszczy czy ploci jak zlowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.