Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wrocławska umawialnia


przemo1992

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
21 minut temu, jaceen napisał:

Punkt 18:00 postarajmy się być przy moście od strony warsztatu na krótką bajerę.

Od strony warsztatu tzn od której? Od Sępolna?

Na 18 mogę nie zdążyć, jak się spóźnię to będę Was szukał 'w terenie' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Trochę tak bez zapowiedzi przybyłem na spotkanie:) Słyszę hasło z drugiego brzegu 20.30 zbiórka na pogaduchy. Jak się potem okazało to była spora ekipa " Ligi Ślęzy". Miałem 40 min na  łowienie ,więc pognałem w górę wody. I schodząc w dół obserwowałem  na tle światła od mostu co się dzieje. I tak wypatrzyłem miejsce.  Kilka rzutów  i ze środka kanału ładnie zebrał mi klenik oskę.large.20160831_202502.jpg

large.20160831_202513.jpg

Po krótkim łowieniu poszedłem pogadać. Kilku z nas zostało na nocne ryby mi szczęście już nie dopisało. Fajnie było Was tylu spotkać! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Przybyłem na spotkanie prosto z pracy już około godz. 16. Byłem pierwszy raz na tym łowisku, więc bardzo byłem ciekaw jak będzie się tu łowiło, zwłaszcza że kanał stał się ostatnio popularny wśród haczykowców:) Kanał okazał się fajnym łowiskiem, pełnym życia, ale drażniła mnie ogromna ilość zielska, która bardzo uprzykrzała mi łowienie. Znalazłem jednak miejsce, gdzie była ogromna ilość okonków i tylko moje marne umiejętności nie pozwoliły mi wykręcić dużego ilościowego wyniku. Złowiłem 12 sztuk w tym jednego co miał 27 cm.

Najlepsze było jednak samo spotkanie. Przybyło nas dziewięciu i bardzo miło było was Koledzy spotkać i pogadać. Była to, jak zauważyliście, ekipa stanowiąca również trzon Ligi Ślęzy.

I tak sobie pomyślałem, w związku z tym, że Ślęza ostatnio jakby się wyczerpała (wody prawie nie ma), a i łowienie tam trochę już zaczyna się nudzić, że można by w przyszłym roku otworzyć "Ligę Ślęzy - edycja Kanał Powodziowy".

Argumentami są:

a) woda w centrum miasta - blisko dla wszystkich

b ) woda wybitnie sportowa - łatwy dostęp na całym odcinku, możliwość brodzenia

c) duża ilość ryb, różnorodność gatunków, możliwość złowienia naprawdę konkretnych ryb

No i Ślęza trochę by odpoczęła od tego nalotu dywanowego spragnionych sukcesu zawodników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrutone, Ślęza  i pomysł na ligę na niej, ma trochę inny cel, niż tylko  rywalizacja o największą rybę.
Sam dałeś się w to wciągnąć:) Na takiej małej rzeczce spotkasz wędkarza i nie ma siły, żeby nie zagadać. Ile emocji jest u nas, jak uda się w takich warunkach złowić rybę! Nawiązały się znajomości w czasie jej trwania, wspólne wyjazdy, interesy i co tam jeszcze dusza zapragnie. Ślęza płynie przez cały Wrocław i okolice. Daje wszystkim równe szanse. Jest na to cały rok. Sami decydujemy, kiedy i ile razy ją odwiedzimy. Bystrzyca i Widawa są na uboczu i to je trochę stawia w mniej korzystnej sytuacji. Z kanałem jest podobnie. Zresztą pomysłodawców LŚ jest czterech, musieliby się spotkać, kilka kufli wytargać za ucho;) i przegłosować zmiany. Jest sporo wędkarzy, którzy zapisali się do ligi z myślą, że czas im pozwoli zajrzeć i zapunktować. Jeżeli się nie udało, to trudno. Wielkie podziękowania, że wpisali się na listę. Jest to chyba najlepsza oznaka poparcia za trafność pomysłu.  Na wzór LŚ powstają inne ligi. Wędkarze z innych województw zazdroszczą nam takiej inicjatywy! To, że ryżowisko:) to dodaje tylko dodatkowej pikanterii. Złowiłem klenia 42cm w Ślęzie i dwadzieścia lat czekałem, aby poprawić na 43. Tych rekordów nie zapominam. Wiele kleni powyżej 50 z Odry nie pamiętam, to nie takie same emocje, które wryją się w pamięć do grobowej deski;) A przypinkę z logo ligi noszę z dumą:) W grudniu/styczniu usiądziemy w kafejce w większym gronie i pogadamy, czy chcemy coś zmieniać. Myślę, że te spotkania w Rynku też będą tradycją;)

Spotkanie2016-09-01 

Jak zobaczyłem tą ławicę kleni, jazi i pływających między nimi boleniami, to myślałem, że nałowię się do bólu. I na myślach się skończyło:) Czasem jakiś oderwał się by dotknąć nosem muszkę i tylko tyle. Słaby ze mnie muszkarz:) Przed zmierzchem łowię dwa kleniki na białego streamera.

P1230107.JPG

W całej wyprawie miałem sporo wyjść do przynęt, jednak brakowało tego decydującego czegoś. Przy mnie Budek stracił fajną rybę. Andrutone zaś sprawdził przy nas możliwości wędki z systemem Delta ( Nagroda dla Booryssa za wyniki SFP2016).

P1230099.JPG

P1230101.JPG

Co się Grzesiu stało?:) Rybka uciekła?:)))

P1230102.JPG

20:30 czas na pogaduchy. W końcu Jacolan pogonił nas nad wodę, bo do północy byśmy plotkowali o mandatach przy mostach Młyńskich.

P1230121.JPG

Dalej mnie ignorowały ryby. Jak się pożegnałem z Bacykiem, Peekolem i Jacolanem, to jeszcze na mokrą wyciągnąłem dwa klenie miedzy 40/45.

P1230134.JPG

P1230128.JPG

Dzięki za spotkanie, pzdr.:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
10 godzin temu, breslau45 napisał:

Witam

 

Ktoś chętny na nockę w ten weekend na Odrę ? Nastawienie feeder , ognicho bo zimno ") 

Pozdrawiam

Paweł

witaj dawno cie tu niebylo, jak dla mnie ciut jeszcze za "cieplo" czekam do pazdziernika listopada pozdrawiam Wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.09.2016 o 10:15, wasyl1968 napisał:

witaj dawno cie tu niebylo, jak dla mnie ciut jeszcze za "cieplo" czekam do pazdziernika listopada pozdrawiam Wasyl

 

O 22.09.2016 o 10:15, wasyl1968 napisał:

witaj dawno cie tu niebylo, jak dla mnie ciut jeszcze za "cieplo" czekam do pazdziernika listopada pozdrawiam Wasyl

Witam Kolegę !! Już zaczynam zbierać opał na zimną nockę z nastawieniem na miętusa:) Pozdro-Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zimno niektórym z nas nad wodę już się nie chce chodzić wiać dodatkową motywację proponuję w postaci zlotu Haczyków i nie tylko wszystkich zainteresowanych obserwujących forum z ukrycia zapraszamy na mały zlocik. Temat przewodni Sandacz 

large.IMG_20161014_221953.jpg

Miejsce propozycja z mojej strony Rędzin 

Data 05.11 lub 19.11 

W godzinach przed zmierzchem do nocy 

Co wy na to?? 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super, jestem za.  Oczywiście że rędzin ale rędzin. Ten właściwy od ul. Żużlowców, tak jak w zeszłym roku. Całkiem inna woda niż w 2015 ale szkoda, że zniszczyli lub zlikwidowali tam fajną wiatkę z miejscem na ognicho ;( 

@Booryss terminy jak najbardziej pasują ;)

@jaceen przemów proszę, znasz się lepiej na topografii zakątków naszego miasta ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.