Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaką rybę można złowić na grunt


tomek123123

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie od tej pory zaczynam łowić na grunt i mam do was pytanie czy moglibyście mi powiedzieć jakiej ryby moge sie spodziewać i jakiej na wielkosć i na jaką przynęte. łowię na stawie gdzie jest duzo gatunków ryb.

POZDROWIENIA:)

A I Z GÓRY DZIĘKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Staw niejako z automatu kojarzy się mi z karasiem, karpiem, amurem, linem może tam dyć również leszcz i płoć. Moja rada jest taka: wypytaj miejscowych wędkarzy co w tym stawie najczęściej łowią i wtedy na te gatunki się nastawiaj. Jak poznasz te gatunki to daj znać i wtedy na pewno ci pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

staw to cos małego i zamulonego ,jeśli jest stary.

zastosuj robaczka czerwonego to zobaczysz jak bierze jak wejdzie drobnica i niebedziesz mugł sie opedzić to może kukurydza rasówka.Jesli jest zarosniety odradzam grunt a obejrzyj sie za spławikami. chyba zeby czyscic .

no ale czyscic a pużniej grunt nie myśle ze spławiczek.

Zreszta bardziej scharakteryzuj ten staw głebokosc wielkośc czy zarośniety :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Anonymous

NIE NIE NIE ...

POWIEM WAM JAK TO MOŻNA ZROBIC, I POWIEM JAK NA TO WPADŁEM ... :grin:

WIĘC SIEDZIMY Z KOLEGĄ NAD STAWEM DOSYĆ DUZYM , GODZINA 5 RANO,ZARZUCAMY SPŁAWICZKI, JA 2,5 GRAMA A ON 3 GRAMY..(CIĘZKIE DLATEGO BO MYSLELISMY ZE CZYM DALEJ TYM WIĘCEJ RYB ITP, A TO NIE PRAWDA) PO 15 MINUTACH PRZYSZEDŁ GOŚCIU I PYTA SIE CZY MAMY BIALE ROBAKI , ODPOWIEDZIALEM MU ZE MAM I DAŁEM Z 10 SZTUK.PODCHODZIMY DO NIEGO A ON ZAKŁADA SPWAŁIK 0,5 GRAMA I DOSŁOWNIE 2 MOZE 3 METRY OD BRZEU ZARZUCA SPŁAWIK I SYPIE BUŁKA TARTA BEZ ZADNYCH DODATKOW, MYSLE SOBIE JAKIS DEBIL TAM JEST PŁYTKO I MOZE SE TAK CZEKAC... A TU PO 40 SEKUNDACH OKOŁO SPŁAWIK NA DNO I KOLES WYCIAGA LESZCZA 15 CM (WĘDKE TRZYMAŁ CAŁY CZAS W RĘCE, BEZ PODPOREK), STALISMY TAK Z 10 MINUT U W TYM CZASIE WYCIĄGNOŁ 8 SZTUK RYB 3 LESZCZE I 5 PŁOCI (NA ŻYWACA BRAŁ)

WIĘC JESLI CHODZI O ŁOWIENIE NA GRUNT TO ZROB TAK : WEZ NAJMIJESZY HAK JAKI MASZ, KROTKI PRZYPN Z 25 CM (TO NIE ŻART) I SPŁĄWIK MAX 0,5 GRAMA I 2 BIALE ROBAKI, I ZARZUC TAK OKLO 2,3 METRY OD BRZEGU I TRZYMAJ WĘDKE W ŁAPACH (BO BRANIA SA CO CHWILE) W MIEJSCE ZARZUCENIA SPŁAWIKA SYPNIJ GARŚĆ BUŁKI TARTEJ... JA ZŁAPAŁ TAK W CIAGU 2 H 18 RYB (10 LESZCZY OD 15 DO 29 CM I 8 PŁOCI OD 15 DO 21 CM) JAK BY KTOŚ CHCIAŁ SIE DOWIEDZIEC O TEJ METODZIE NIECH PISZE NA MOJE GG 780 35 84

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

większe ? ... przeciez przy brzegu tak jak ja łowie sa tez wieksze, w moim przypadku sa to ponad 35 cm albo i wieksze zalezy jak kto łowi i na co... :razz::smile::grin:

PRZEDEWSZYSTKIM TRZEBA SIE TROCHE ZNAĆ I WIEDZIEC GDZIE SA ODPOWIEDNIE STANOWISKA, BO NA NIEKOTRYCH TO PŁYWAJA TYLKO 5 CM RYBKI

PZDRO ALL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.