Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Chociwel/Starzyc


kasko43

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a nie wiem tego , jak sie dowiem to coś napisze

drgi znajomy , moj kompan tam wczesniej jezdził z drgającą szczytowką od świtu był czas jakies 1h-2h ze szły pieknie płocie spore i leszcz ale krotko o świcie, z ktorej stony nie wiem ale sie dowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36cm:

zdj085r.th.jpg

Dzisiaj z rana 4:20-8:00 w Chociwlu. Najpierw jakieś chimeryczne płotki na kuku i białe, potem zmiana przynęty na czerwonego robala i po minucie branie. Początkowo zero oporu myślałem, że to kolejna płotka. Dopiero po podniesieniu do lustra wody ukazało się zielone cielsko :D. Po nim jeszcze 2 mocne brania ale niezacięte. Jak ruszył się wiatr to nic już nawet nie skubało. Metoda odległościówka. Zanęta lin-karaś 1 kg + 1 kg glina + garść łubinu.

Ponadto karpiarze już rozpoczęli tam sezon w tym samym miejscu co w zeszłym roku. Niech podnęcą trochę to jednego razu usiądę tam za karpiem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ci to powiedzieć od strony drogi. Przejeżdżasz przez miasto i za fotoradarem na wylotówce gdzie jest główne skrzyżowanie (tamtędy się jedzie na kamienny most) lecisz w prawo i tam też zaraz po prawej jest zjazd w dół do wody, gdzie jest ta kładka co karpiarze często siedzą/śpią w aucie bo tam można zjechać. Ja łowiłem na 3ciej kładce bodajże, na tej podwójnej. Obok mnie po lewej była nowiutka kładka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Potrzebuję pomocy w temacie wyboru miejsca do zwodowania pontonu. To duża krypa więc

musze wjechać przyczepą do wody. Jest na Chociwelu takie miejsce? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociwelplaze.th.png

Te dwa "iksy" to raczej jedyne miejsca gdzie dałoby się wjechać z przyczepą. Te bardziej na zachód, z zaznaczoną trasą jak tam dojechać to mała plaża, jedyne stanowisko z brzegu w tym rejonie. Na 90% da radę wjechać tam przyczepką do wody, brzeg z tamtej strony jest płaski. Nie wiem kiedy się tam wybierasz, bo ja planuję w tym tygodniu (a raczej jutro lub pojutrze) udać się tam na spining z pontonu, i tam właśnie będę się wodował(tylko że ja mam ponton "noszony") Jeżeli wszystko wypali to powiem ci na 100% w czwartek/ piątek czy jest tam łagodny zjazd. W zeszłym roku taki był według mnie ale pamięć płata figle :D.

Drugi X to miejsce na 100% pewne bo to bardzo szeroka plaża/kąpielisko, ze 20-30 metrów. Da radę podjechać autem pod plażę, wjechać na nią i droga jest elegancka asfaltowa. Widziałem to moejsce z pontonu. Niepokoi jedynie w google maps kwadratowa opaska okalająca plażę, nie wiem czy to czasem nie jest pomost a nie pamięta się rzeczy które wtedy uważałem za nieistotne. Nie wjechałem autem na plażę bo był tam zakaz wjazdu z wyłączeniem klientów ośrodka. Nie wiem czy ten zakaz obowiązuje tez na drogę nad plażę bo stał na środku na rozwidleniu.

Innych miejsc raczej nie znajdziesz, od strony ulicy Lipowej brzeg jest czysty bez drzew ale tam jest raczej skarpa, że wjechać możesz ale juz pewnie nie wyjedziesz.

Jeziora nie da się objechać całego w koło, droga południowa, zaraz za tą dziką "plażą" kończy się po jakiś 100 metrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie planowałem konkretnego terminu wyprawy na to jezioro. Narazie robię rekonesans :cool:

Znajomy ichtiolog mówił mi że w tym jeziorze są kapitalne sandacze,i to one będą celem mojej wyprawy. Niewiem tylko czy warto tam jechać teraz latem, czy poczekać do jesieni. Mieliście tam jakieś sandaczowe wyniki latem? Łowię na spining. Kasko43... Wielkie dzięki za pomoc i czekam na Twoją relację. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Jeszcze nie planowałem konkretnego terminu wyprawy na to jezioro. Narazie robię rekonesans :cool:

Znajomy ichtiolog mówił mi że w tym jeziorze są kapitalne sandacze,i to one będą celem mojej wyprawy. Niewiem tylko czy warto tam jechać teraz latem, czy poczekać do jesieni. Mieliście tam jakieś sandaczowe wyniki latem? Łowię na spining. Kasko43... Wielkie dzięki za pomoc i czekam na Twoją relację. Pozdrawiam

Warto pojechać i spróbować sił z Zanderem,gwrantuje Ci że są tam ładne sandacze ale jak sam wiesz nie jest to ryba łatwa do oszukania.

Jak najbardziej możesz go złapać latem jak i jesienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Obiecane miejsce "dzikiej plaży", czy raczej miejsca do łowienia z brzegu. Autem z przyczepą w celu wodowania da się zjechać do wody (tylko wysokie zawieszenie). Jest to w północno wschodniej części jeziora, niedaleko ujścia Krąpieli, brzeg od strony pól (nie szosy).

zdj128.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.