Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowienie na 3 wędki


oszolom87

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w ogóle mówicie tutaj o wodach PZW, czy to prawo obowiązuje na wszystkich wodach śródlądowych, również tych nie należących do PZW ?

Zasada 2 wędek obowiązuje na wodach PZW. Na innych wodach ilosć wędek ustala gospodarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

anonim1133, z naszego podwórka tj z zachodniopomorskiego to wody SUM czyli morskie - to samo co PZW, SSR Regalica - dzierżawca części Odry - to samo co PZW, mniejsi dzierżawcy - to samo co PZW. Generalnie każdy wrzuca RAPR jako obowiązujący na jego wodach plus/minus kilka innych obostrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
Tak w ogóle mówicie tutaj o wodach PZW, czy to prawo obowiązuje na wszystkich wodach śródlądowych, również tych nie należących do PZW ?

RARP czesto jest podstawa do tworzenia regulaminu polowu u danego gospodarza. choc bywa ze na niektorych wodach sprawa lowienia wyglada inaczej. dlatego najlepiej sie dowiedziec kto zarzadza woda i sprawdzic co mozesz a czego nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy jak jezdzi na wegorze rozklada 8

Tak samo niestety robił mój wujek w ciepłych kanałach.

Na jednej wędce 3 przypony.

Rozkładając trzecią wędkę na pierwszej miał już branie..

Przez noc tarmosił 40-50 węgorzy a i czasem małe sumy się trafiały..

Szkoda gadać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mu to sie nie splątało????

To były czasy gdy miałem .. 2 może 3 latka więc kupa lat temu.

Ale z tego co dobrze ujrzałem to były to jakieś prowizoryczne i własnej roboty .. rurki antysplątaniowe :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzechuce, pojedź na kanał Kurowski. Jak będziesz miał szczęście trafisz na linę długości 20-50metrów na której co 0,5-1m jest przypon z hakiem. Z jednej strony wiadro zalane betonem a z drugiej strony przywiązane do brzegu, oczywiście nie tego dostępnego. Do tej jakby wysepki oddzielającej kanał od Odry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro lowic mozna tylko na 2 to czemu stojaki (tripody) prawie zawsze sa na 3 wedki?no chyba , ze po to by sobie mozna bylo noge oprzec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

moze byc marker do oznaczenia miejsca lowienia, ciezarek + PVA z kulkami (zestaw do lowienia w rozumieniu przepisow zawiera hak lub kotwice), moze to byc lowisko specjalne, moga lowic 3 osoby na 2 tripodach. roznie bywa trzeba pytac tych co tak rozstawiaja. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, kazde tlumaczenie dobre...mozna tez kurczaka sobie nad ogniskiem obkrecac... :wink: a jak bym mial kogos pytac to musialbym "a czemu to pan lowi na 3 wedki?" bo jeszcze zadnego markera nie widzialem.taka to chyba nasz pazernosc wedkarska.jak na te 2 nic to moze na ta 3 sie uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja jestem za łowieniem na 1 wędkę. I to w każdej metodzie. Albo idzie się na ryby i łowi się albo ustawia kije na wymyślnych bajerach i czeka się aż same się zatną lub elektronika nas wesprze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
tak tak, kazde tlumaczenie dobre...mozna tez kurczaka sobie nad ogniskiem obkrecac... a jak bym mial kogos pytac to musialbym "a czemu to pan lowi na 3 wedki?" bo jeszcze zadnego markera nie widzialem.taka to chyba nasz pazernosc wedkarska.jak na te 2 nic to moze na ta 3 sie uda...

w przypadku prawdziwych karpiarzy czy sumiarzy nie poszedlbym tak daleko z wnioskami. poza tym jak kogos stan na tripoda kilka dobrych wedek i kolowrotkow z wyposazeniem to nie wydaje mi sie zeby ryzykowala mandat i czy przejecie sprzetu przez kontrole pod warunkiem ze takie dzialanie jest na danej wodzie zabronione. to wcale nie sa tanie rzeczy a mandaty slono kosztuja.

co do lowisk prywatnych to widzialem kilka regulaminow i glownie dotycza zabierania ryb oraz uiszczenia odpowiednich oplat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
ustawia kije na wymyślnych bajerach i czeka się aż same się zatną lub elektronika nas wesprze

ja osobiscie nie mam nic przeciwko temu. mam gdzies jeszcze elektroniczny sygnalizator bran i chyba sie do niego usmiechne. uwazam ze to fajna sprawa wspomagjaca sygnalizacje bran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.