Skocz do zawartości
tokarex pontony

Echosonda do trollingu


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, liczę na szybką i konkretną pomoc. ;)

Ostatnio wciągnął mnie trolling i nadszedł czas na zmianę mojej leciwej echosondy (choć służyły -naście lat bezawaryjnie i dalej daje radę).

Będę wdzięczny za Wasze wskazówki co wybrać w budżecie powiedzmy do 3000 zł. Założenia- ekran raczej 7" - bardziej ze względu na możliwość podzielenia ekranu i śledzenia kilku widoków. GPS z możliwością nanoszenia waypointów, system realistycznego odwzorowania dna. Skanowanie boczne- nie mam zdania- nie widziałem na żywo.

Wszystkie wskazówki i doświadczenia mile widziane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nikt nie chciał pomóc, to musiałem sam zdecydować. ;)

Po kilku godzinach analizy obecnego rynku, wybrałem Garmin Striker plus 7SV z przetwornikiem GT 40.

Echosonda wypełniła wszystkie warunki opisane przeze mnie powyżej. Z niuansów dla osób, które chciałyby kupić taki produkt- warto zwrócić uwagę na literki w nazwie sondy. SV- oznacza widok boczny (side view), CV- tylko realistyczny widok dna (clear view), przy czym SV posiada również clear  view. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na przetwornik, ponieważ w standardzie występuje przetwornik GT 52, który charakteryzuje się wąskim stożkiem 24-16 stopni i mniejszą mocą niż GT 40, który ma stożek 45-15 stopni. W handlu występują też echosondy bez przetwornika w zestawie, trzeba uważać przy zakupie, bo przetwornik luzem kosztuje 1200-1400 zł i sumarycznie wychodzi sporo drożej niż komplet. 

Jak pogoda dopisze, to w weekend pierwsze testy. 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, P napisał:

Bylo pisac na priv. To bym po kilku latach plywania powiedzial Ci swoje subiektywne odczucia. Na forum jak tematy spadaja to ich tak latwo nie widac

Spoko, to była szybka decyzja o zakupie. ;) Masz ten model, czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jeśli szukasz echosondy do trollingu to ja osobiście polecam Ci model Striker Plus 5CV. Mój znajomy go ma i bardzo go sobie chwali. Sam miałem okazję testować go kilkukrotnie i jestem pod wrażeniem jego działania. Urządzenie to jest wyposażone w moduł GPS, który pokazuje prędkość łodzi. Dzięki temu z łatwością można kontrolować właściwą prędkość trollingu. Atutem tego sprzętu jest też to, że obraz na wyświetlaczu jest bardzo dobrze widoczny, nawet przy pełnym świetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.