Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki przypon na suma


kefiorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje porady jaka odpowiednia długość przyponu na suma na zalew o głębokości średniej 2,3m żyłką główna 0,27 12kg jaka też będzie dobra średnica przyponu do tego zestawu i długość.

Pozdrawiam dzięki za odpowiedzi. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Zestaw z żyłką 0.27 chyba jest za słaby na suma wg. mnie. myślę że żyłka min 0.35 bardziej by pasowała do tego zestawu.

Myślę że ta żyłka jest odpowiednia nie che łapać jakiś sumów po 9 kg chodzi mi raczej o takie do 5 kg już ta żyłka wypróbowana na sumie 4 kg i wytrzymała bez problemu czekam na wypowiedzi od innych kolegów wędkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ta żyłka jest odpowiednia nie che łapać jakiś sumów po 9 kg chodzi mi raczej o takie do 5 kg już ta żyłka wypróbowana na sumie 4 kg

A co, tym większym zabronisz brać, czy maja pływać z Twoim hakiem w pysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z żyłką 0.27 chyba jest za słaby na suma wg. mnie. myślę że żyłka min 0.35 bardziej by pasowała do tego zestawu.
Swięta racja 0.35 to minimum moim zdaniem 0.5 to nie przesada no chyba , że wiesz , :?: że większe tam nie pływają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kupie żyłkę 0,35 jaka długość przyponu na średnią głębokość 2,3 m
w sprzedaży są przypony sumowe od 0,5- 2 m , ja na taką kijankę zamiast przyponu dałbym 6-8 metrów strzałówki z żyłki mono 0,6 -0,8 lub z grubej powlekanej plecionki powiedzmy 60lb [można kupić na metry] i spałbym spokojnie jak dziecko...no chyba że liczył bym się jeszcze z braniem dużego szczupaka. :???: no ale jak chcesz metalowy przypon to daj 0,5-0,8m dł.

Takiego sumika 90cm to przy sporym szczęściu i braku twardych zaczepów da się nawet na odległosciówke wyciągnąć przy zyłce 0,18, ale tak jak koledzy piszą 0,35mm mono to minimum to wcale nie jest tak dużo biorąc pod uwagę, że wszystko się może zdarzyć.

kefiorek, napisz jeszcze jaki widzisz związek miedzy głębokością łowiska a długością przyponu, bo ja do tej pory długość i grubość dobierałem do maksymalnej wielkości spodziewanej ryby. :wink:

jaka też będzie dobra średnica przyponu do tego zestawu i długość.
sum za bardzo nie przejmuje się grubością żyłki. Równie dobrze możesz dać np. cięgno z linki hamulcowej wystarczy by przynęta prezentowała się jako tako i byle tylko sztywność wzdłużna przyponu nie zadziałała jak wypychacz :wink: jak w przypadku np. grubszego drutu stalowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.