Skocz do zawartości
tokarex pontony

silnik do pontonu


snipe

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym w tym temacie napisać, do jakich parametrów mocy silnika pozaburtowego elektrycznego nie trzeba mieć uprawnień, silnik miałby być do pontonu. Nie mogę znaleźć w Google odpowiedzi, a chętnie zobaczyłbym źródło takiej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
13 godzin temu, zajac222 napisał:

Na spaliny już tak od mocy  9,9   do  9,9 możesz pływać bez żadnych uprawnień

Należy dodać, że chodzi o 10 kW, czyli 13,6  koni mechanicznych. Reasumując można pływać bez patentu np. z silnikiem 10 KM, co jest już przyzwoitą mocą- szczególnie jak na ponton. 

Mówimy oczywiście o wodach w Polsce, bo np. w Chorwacji należy mieć patent motorowodny nawet do najmniejszych silników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie najmocniejszy. Przy większej fali i tak będziesz w dupie, chyba że masz kil - to też będziesz w dupie ale nie aż takiej ;) Polecam Haswinga lub Haibo. W przypadku Haibo D65 lbs, taki właśnie użytkuję. Jest też wersja m150, najmocniejszy chyba pod 12v z maximilizerem ale cena dwukrotnie większa. Taki bym chciał mieć, mój kolega go użytkuje. Zaznaczam, że mamy te silniki z pierwszych rzutów jak nikt jeszcze o nich nie słyszał. Teraz jest trochę opinii (mowa o m150) że awaryjny itd. My nie narzekamy ino golimy durś już 3 lata i zero problemów. Wiadomo, że teraz wszystko robią w Chinach. Patrz na gwarancję. Jak przeszło 3 lata temu szukałem silnika to Haswing miał 4 lata a Haibo 5. Te dwa modele brałem pod uwagę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem łódkę 3,10 jak i ponton 3 m i podczepiony był 40 lbs. Dupy nie urywalo ale nie narzekałem, niczego więcej mi wtedy nie brakowało . Dopóki nie zmieniłem gumiaka na 360 cm. Jeżeli nie pożałujesz kasy to kup sobie trochę mocniejszy 55 - 60 lbs ( w razie W) przyda się czasami. Teraz pływam na 360 cm z silnikiem 70 lbs i mam cały czas rogala na gębie  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Don Gucak napisał:

Tylko i wyłącznie najmocniejszy. Przy większej fali i tak będziesz w dupie, chyba że masz kil - to też będziesz w dupie ale nie aż takiej ;) Polecam Haswinga lub Haibo. W przypadku Haibo D65 lbs, taki właśnie użytkuję. Jest też wersja m150, najmocniejszy chyba pod 12v z maximilizerem ale cena dwukrotnie większa. Taki bym chciał mieć, mój kolega go użytkuje. Zaznaczam, że mamy te silniki z pierwszych rzutów jak nikt jeszcze o nich nie słyszał. Teraz jest trochę opinii (mowa o m150) że awaryjny itd. My nie narzekamy ino golimy durś już 3 lata i zero problemów. Wiadomo, że teraz wszystko robią w Chinach. Patrz na gwarancję. Jak przeszło 3 lata temu szukałem silnika to Haswing miał 4 lata a Haibo 5. Te dwa modele brałem pod uwagę.

Ta cena to jest jeszcze do przełknięcia patrząc na MK  , a co do awaryjności  silników to może stać się z każdym jaki zakupisz , czy to będzie MK , Haswing , Jaxon czy Neraus . Acz kolwiek użytkowałem Nerausa jakieś osiem lat i nie miałem żadnej awari z tym silnikiem . Przy moim  Haibo M150 jedyny zgrzyt jaki miałem a mam ten silnik dopiero rok to to że kable na szybkozłączce były luźno i silnik się rozłączał . Tylko mam nadzieję że mi posłuży jak poprzedni silnik i z dziesięć lat dłużej  i jeszcze jeden dzień 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.