Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Haczyki pod rosówkę


maju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy moglibyście mi napisać jakie modele haczyków stosujecie przy łapaniu na rosówkę?

Ja używałem ostatnio jakichś haków kamatsu ale niestety nie sprawdziły się kompletnie :roll:

Podczas wyprawy na nockę straciłem dwie konkretne rybki :roll:

Po zacięciu ryba wybierała sporo żyłki i, po krótkim holowaniu następnie puszczała :razz:

Przypon wytrzymywał więc myślę że może jest to wina haków :wink:

Podejrzewam że zerwały mi się albo sandacze/okonie gdyż mają mało wytrzymałe pyszczki :mrgreen: ale sam już nie wiem co to mogło być :wink:

pozdrawiam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Witam, czy moglibyście mi napisać jakie modele haczyków stosujecie przy łapaniu na rosówkę?

Mówisz - masz :cool:

7e1e1484b57b3334m.jpg

Przypon wytrzymywał więc myślę że może jest to wina haków

Jak duże rozmiary stosowałeś? Może rosówka była zbyt duża w stosunku do haczyka i stąd słabe zacięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duże rozmiary stosowałeś? Może rosówka była zbyt duża w stosunku do haczyka i stąd słabe zacięcie?

Miras myślę że rozmiar haka był dobry ponieważ te rosówki nie były jakieś bardzo duże :wink:

Mówisz - masz :cool:

Dzięki na pewno je wypróbuje :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maju, Zapomniałem wcześniej spytać - Jakie haki Ty stosujesz? Jak pewnie zauważyłeś te których ja używam mają specyficzny kształt. Dzięki temu lepiej przytrzymują rosówkę, natomiast nie ma wielkiej różnicy w porównaniu z tradycyjnymi haczykami jeśli chodzi o skuteczność zacięcia czy holu. Często stosuję także zwykłe haki karpiowe i też się sprawdzają.

Poruszyłeś w tym temacie bardzo ważną kwestię. Na forum jest sporo dyskusji na temat wędzisk, kołowrotków i ogólnie większego sprzętu. Na temat haków jest niewiele, a przecież jest to chyba najważniejszy element wędkarskiego zestawu. W związku z tym przyłączam się do twojego pytania z pierwszego postu:

jakie modele haczyków stosujecie przy łapaniu na rosówkę?

Moim zdaniem rosówka jest jedną z najskuteczniejszych przynęt. Dlatego uważam, że warto podzielić się doświadczeniami w tej kwestii. Panowie jakie modele wy stosujecie, jakie są wasze spostrzeżenia odnośnie tego tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu znalazłem nad jeziorem taki, dość nietypowy haczyk:

232ca107c16c674b.jpg

Czy ktoś z Was wie, jaki producent ma w swojej ofercie coś podobnego? Może ktoś z was łowi ma takie haczyki i może napisać o nich coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z was łowi ma takie haczyki i może napisać o nich coś więcej?

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1510&postdays=0&postorder=asc&start=195

[post z; 9-05-08, 09:10 ]

Ja dość długo używałem haków tego typu do zbrojenia trupa na sandacza, sam sobie to wyszukałem, przekopując w sklepie kilkanaście pudełek a dokładnie kilkadziesiąt przegródek ,dobrałem taki kształt i proporcje jakie miałem na myśli, po przeczytaniu dawno temu jakiegoś niemieckiego spec-artykułu :lol: .

Gość w sklepie coś tam mamrotał ,że to bardzo mocne haki muchowe, stosowane do połowu troci itp..

Z czasem zmądrzałem zamiast przekopywać sam ten cały złom, przychodziłem już z hakiem na wzór , albo rysowałem go sprzedawcy na kartce. :cool:

Bardzo chwytne świetnie zacinają rybę , długi trzonek/ramię ma właśnie pod tym względem swoje plusy [lecz zawsze jest nieco gorzej z trzymaniem podczas holowania co jest z kolei domeną haków o krótkich trzonkach ]

Czy ktoś z Was wie, jaki producent ma w swojej ofercie coś podobnego?

Jak zależy Ci by były firmowe {czyt. paczkowane} to np, Gamakatsu ma w swojej ofercie http://www.sum-sklep.pl/haczyki_muchowe-50.html

i Mustatad zapewne też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to mi chodziło.

Jeszcze jedno chciałem dodać , to że znalazłeś hak tego typu wcale nie oznacza ,że ktoś używał go właśnie do zbrojenia przynęt naturalnych czy sztucznych na drapieżnika :wink:

Ostatnim czasem karpiarze też ...dokonali "wielkiego odkrycia" a dokładniej projektanci ich czołowych firm "po żmudnych milionach godzin na symulacjach komputerowych jak i ekstremalnych testach w terenie" zapewne +,- taki pic gdzieś pojawi się w ulotce :mrgreen:

zaprojektowano optymalny hak do zestawów D-rig ! :mrgreen: (znany wcześniej chyba już od kilkudziesięciu lat)

http://www.carp-fish-sport.pl/product_info.php?manufacturers_id=10&products_id=175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę cieńszy drut w porównaniu ze zwykłym muchowym i są bardzo ostre, największe są dwójki.
muchowe też bywają mniejsze bardzo cieńkie i ostre :wink: , kiedyś, gdy nie było takiego wyboru tylko czymś w takim kształcie można było sensownie uzbroić np. żółtego twisterka na pstrąga w zestawie z obciążeniem na bocznym troku.

Teraz jest tyle haków kształtów/wzorów do zbrojenia przynęt sztucznych ,że oczy bolą, ...a mimo to nadal jest duże zainteresowanie prehistorią czyt. klasykami :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.