Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek do odległościówki


sc102

Rekomendowane odpowiedzi

wybrał bym Daiwe - bez chwili zastanowienia. Z tego co przeglądałem oferty to Cormorana (jeśli chodzi o kołowrotki) zawsze widywałem jakiś szmelc
Mam dziwne wrażenie że Daiwa ma coś wspólnego z Cormoranem :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No no :arrow: kołowrotki - nie wiem jak wygląda to od strony organizacyjno-handlowej ale właśnie chodziło o to że Cormoran ma dobre wędziska a kichawe kołowrotki, które to z kolei Daiwa ma dobre. Więc kijek Cormoran z kołowrotkiem Daiwa to jest to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zgodzić z artechem, jak zaznaczyłem na początku swojego postu pisałem jedynie o markach a nie o tych konkretnych egzemplażach. Kupowanie najtańszego wyrobu - niezależnie od marki jest kiepskim pomysłem - generalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne wrażenie że Daiwa ma coś wspólnego z Cormoranem
Keri dobre masz wrażenie bo kołowrotki Cormoran "buduje" Daiwa" .A prościej Daiwa kupiła prawa do znaku towarowego Cormorana bo dziś ta firma nie istnieje w starej formie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja zakupiłem własnie Cormorana i bardzo sobie chwale:)))

Osobiscie używam go do spiningu.

ale jesli chodzi o cene w tym sklepie to bym sie zastanowił, ponieważ kupiłem go może nie dużo, ale taniej...:))

(30 - 35 PLn to nie jest mało jak na taki sprzęcik:)))

Napisz na Priv to podam Ci adres a nawet mogę Ci kupic jak będziesz chciał. Ponieważ to nie jest sklep internetowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Oczywiście, że się nadają. Metoda spławikowa chyba najmniej obciąża kołowrotek. Poza tym kołowrotek, kołowrotkowi nierówny, np. Shimano Catana (moim zdaniem bardzo dobry kołowrotek) posiada 2 łożyska kulkowe i 1 wałeczkowe, a sprawuję się (przynajmniej u mnie) bardzo dobrze nawet przy w miarę lekkim spiningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać czy kołowrotki z 1,2,3 łożyskami nadają się na spławik

zależy do jakiego spławika.... do lekkiej spławikówki z powodzeniem można stosowaćbeż łożysk z tulejką, a do ciężkiego np. żywcowego może być ciężko....

dużo ważniejsz jest solidność kołowrotka i jakość wykonania niż łożyska....

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=3822 tutaj była o tym mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na spławik dla początkującego może być prawie wszystko, nawet te Mikado Aesthetic :cool:

Przypatrz się jego konstrukcji 10 łożysk w kołowrotku, klasy ekono? , coś tu śmierdzi nie sądzisz...? , jakiej klasy są te łożyska, jak szybko się zatrą?.

Zauważ, że żadna z poważniejszych firm (Shimano, Daiwa itp..) do takich kręciołków (w tej półce cenowej) nie pakuje więcej jak 4 łożyska, a dlaczego? bo to max na co ich stać jeśli chodzi o cenę w miarę dobrych i tanich łożysk.

Może rozważ zakup innego kręciołka, mniej napchanego, ale za to takiego którego czesci nie są wykonane z... drewna :wink:

Zastanów się lepiej (za podobną kwotę) nad jakimś Shimano spójrz np. na Catane FB albo na takiego świeżaka w z rodziny P3

Jestem przekonany, że te "nieprzebajerowane" kręciołki wytrzymają o wiele więcej i służyć będą znacznie dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Posiadam kołowrotek Dragon Maxima RD630i. Kupuje sobie wędkę Mikado Ultraviolet Match, jeszcze nie jestem pewien jakiej długości. Powiedzcie mi czy mój kołowrotek będzie bardzo dobrze współpracował z tą matchówką, czy lepiej zainwestować w Cormoran CORCAST Super Match 4Pi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Polecam Browning Ambition z dolnej półeczki jeśli masz fundusze to coś takiego

http://allegro.pl/item412215232_kolowrotek_browning_carboxy_ultra_speed_830_m.html

Osobiście używałem tych 2 sprzętów i są godne polecenia. Browning ambition jest naprawdę niedocenianym sprzętem a stosunek cena jakość jest jak dla mnei na 5.

Pozdr. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Koledzy jaki kołowrotek wybrać do tej wędeczki? Tak do 100zł. Łowie żyłkami 0,16 - 0,18mm na odległości 30-40m ryby białe. Używam wagglera 4-6g. Momi łowiskiem są jeziora.

W sklepie wędkarskim sprzedawca polecił mi następujące kołowrotki: Dragon Viper RD 620 iT (5 lat gwarancji!!!), Jaxon Penax PXL 300 Match, Jaxon Arnas RD Match 300, Jaxon Astor RD Match 300. Co sądzicie o tych kręciołkach??

Proszę o szczere opinie i doradzenie wyboru najlepszego (<100zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja uzywam do tej metody kija Mikado UV 420 do 25g jak dla mnie to wedka idealna amortyzuje kazdy odjazd ryby(chodz moze byc dla niektorych za miekka) mam do niej kolowrotek MITCHELL ale tu juz chyba taki odpada przy takich propozycjach jakie dali ci koledzy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaxon Penax PXL 300 Match

Proszę o szczere opinie i doradzenie wyboru najlepszego (<100zł).

mam penax'a calkiem porządny kręcioł, mam go jakies 3 sezony wylacznie do matchowki i trzyma sie niezle, teraz znajdziesz go za jakies 70zl.

ale zobaczcie kiedy kolega pytal i czy jescze tu wogole zagląda, to troche rozdrapywanie starego tematu nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Gość Holik

Zeby nie zakładać nowego tematu . A może ktoś używał kręcioła Robinson Aguna Match 256 lub wyższych modeli?? Jak się sprawuje?? Bo jestem na etapie kupna niedrogiego kręcioła do matchówki i sie zastanawiam nad nim bo jest u mnie w sklepie w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A ja polecam daiwe crossfire. Jest to jeden z najtanszych modeli ( tanszy tylko sweepfire ) ale naprawde do metody, w ktorej nie wystepuja jakies duze przeciazenia ten kolowrotek jest idealny. Hamulec o jakim w 11pif mozna tylko pomarzyc, szpula ulatwiajaca oddawanie dalekich rzutow. Mankamentem dla niektorych moze byc brak natychmiastowej blokady obrotow wstecznych, ale mi osobiscie to nie przeszkadza. Wiele mozna zarzucic dzisiejszym kolowrotkom daiwy na ktore z tego co zauwazylem psioczy sie osatnio bardzo duzo, ale to co wyroznia te firme sposrod innych (i mowa tutaj nawet o tych najtanszych modelach) jest niezwykle delikatna, miekka praca. Bardzo dobra alternatywa dla catany, ktora jest bardzo popularna a crossfire jakby w cieniu, malo popularny a wedlug mnie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.