Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek do odległościówki


sc102

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki kołowrotek polecilibyście do odległościówki 4,20 c.w. 6-12g? Przy cięższej odległościówce mam kołowrotek Mistrall Amundson w rozmiarze 3000 z którego jestem bardzo zadowolony. Rozważam zakup jeszcze jednego Mistralla (wariant tańszy) lub czegoś z trochę wyższej półki (do 300zł.) Jakie kołowrotki moglibyście polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

gwarancja na 5 lat...
troche z przymruzeniem oka, nawet najtansze okumy z 1 lozyskiem maja ta gwarancje.

poza tym jak na ponad dwie stowy, kolowrotek zaledwie z grafitowa obudowa.

poszukaj lepiej shimano super albo chociaz zerknij na dragona destiny(ta sama gwarancja 5 lat) - te same pieniadze przynajmniej obudowa z alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja 5 lat pewnie że troszkę trzeba to traktować z delikatnym uśmiechem :wink: .

Jeśli chodzi o Dragona to bardziej zainteresował bym się (tu znowu nowość 2009) maximą match niż Destiny - naturalnie to kwestia wyboru.

Dragon Maxima match:

http://www.allegro.pl/item655616718_dragon_maxima_hs_rd_830_it_match_extra_jakosc.html

Ps.

Dragon daje 5 lat gwarancji na kręciołki, które wychodzą ze stajni Okumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub czegoś z trochę wyższej półki (do 300zł.)
Spójrz na coś bardziej "rasowego" np. BackFire i zastanów się na spokojnie,... wiem wiem waga mogła by być ze 40 gram niższa, ale to jest odległosciówka a nie spining ultra light :wink:

Z Browninga używałem kiedyś pierwszej wersji Black Magic'a z bardzo zbliżonej półki cenowej i byłem z niego bardzo zadowolony, choć z natury jestem bardzo uprzedzony do konstrukcji z tylnym hamulcem :lol::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises, ciekawy mlynek tylko z opisu miesci 160m/0,30mm :shock: to niewiem jaki sens ma w tym momencie plytka szpula matchowa.

rzekłbym ,że nawet bardzo ciekawy :roll:

A co do sporej pojemności to wynika ona z powiększonej wielkości i średnicy samej szpuli, przecież musieli jakoś zwiększyć ilość zwijanej żyłki, a skoro zdecydowali się pozostać przy dość uniwersalnym przełożeniu była to jedyna droga.

Owszem szpule mogli nawet jeszcze bardziej spłycić, typowo pod 'matcha' ale wtedy kręcioł byłby już bardziej specjalizowany do tej metody, co z kolei ujemnie wpłynęło by na uniwersalność zastosowań a co za tym idzie.... na sprzedawaną ilość :wink:

A tak zawsze możesz nawinąć grubszą żyłkę i wsadzić go np. na feedera :mrgreen: , na co spokojnie pozwala normalne niewyśrubowane przełożenie.

Myślę, że pod tym (rynkowym) kątem patrzyli marketingowcy podejmując ostateczną decyzje o głębokości szpuli..projektanci zapewne nie mieli tu nic do powiedzenia. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na coś bardziej "rasowego" np. BackFire i zastanów się na spokojnie,... wiem wiem waga mogła by być ze 40 gram niższa, ale to jest odległosciówka a nie spining ultra light

Z Browninga używałem kiedyś pierwszej wersji Black Magic'a z bardzo zbliżonej półki cenowej i byłem z niego bardzo zadowolony, choć z natury jestem bardzo uprzedzony do konstrukcji z tylnym hamulcem

_________________

„Energia do wyboru kolor czarny lub biały, podejmij właściwą decyzje..”

Odległościówkę też mam od Browninga, więc kołowrotek tym bardziej będzie pasował :lol: Głęboka szpula to dla mnie raczej zaleta niż wada, bo kołowrotek będzie też pracował przy feederze i lekkim spiningu. No ale żeby go kupić muszę obejrzeć w realu, a w Warszawie raczej kiepsko z dostępnością sprzętu Browninga :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras, to nie lepiej juz kupic cos metalowego ze spro czy dragona ?

Ze Spro interesuje mnie model Red Arc tylko cena mogła by być o 50zł niższa :roll:

Dragon, jako producent kołowrotków jakoś do mnie nie przemawia, choć przyznaję że wędki mają niezłe.

Zastanawiam się też nad Daiwą. Interesują mnie modele Procaster i RSi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

O ile do wędek Browninga nie mam jakiegoś specjalnego przekonania, o tyle kołowrotki mają naprawdę niezłe, miałem przez kilka lat jeden przy odległościówce i złego słowa powiedzieć nie mogłem.

Precyzyjny, wystarczająco trwały i dobrze spasowany.

Co do Mitchella, dawno temu robili naprawdę solidny sprzęt, miel też szeroką ofertę sprzętu morskiego do połowu z plaży, lecz obecnie , ich wyroby mają podobną opinie tak jak te sygnowane przez ABU czyli też nie najlepszą. Pozostała tylko legenda po dawnej solidności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Witam, czy ktoś mógłby wyrazić jakieś zdanie na temat kołowrotka Browing Carboxy Super Match , może ktoś go używał lub oglądał w sklepie?? Chciałbym do końca roku się na coś zdecydować....proszę o zdanie, lub inne propozycje z tego przedziału, ew. może być coś wyżej.

7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu całkiem fajny i lekki kołowrotek. Z doświadczeniawiem że korbka podwójna nie jest wcale taka fajna. Sam szukam czegoś do matcha, może nie w takiej cenie jak Ty ale znalazłem coś takiego:

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/spro-passion-match-g2-a82-p252-k6029.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwcowy0520, zaciekawiłeś mnie tym kołowrotkiem, nie używałem jeszcze kołowrotków z podwójną korbką, a nie mam możliwości obejrzenia go przed kupnem, a z kolowrotkami spro mam dobre doświadczenia. Może się ktos wypowie o tym spro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kto woli - dla mnie kołowrotek z podwójną korbką jest jakby stabilniejszy :wink:

A co do tego SPRO : kolega miał taki tylko że starszy model i naprawde przez 3 lata był bez awaryjny . Poza tym SPRO raczej nie puszcza bubli w obieg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie rzecz biorąc mam kołowrotki wymienione poniżej postu i myślę że jak poczytasz od góry do dołu dowiesz się że wymieniłem je w szczególnej kolejności czyli prawdziwej ich wartości a nie ceny czy firmy ogólnie uważam że firma browning w kołowrotkach nie błyszczy a jeśli już mitchell to stary dobry Super 4000 match jeszcze gdzieniegdzie do kupienia szczerze polecam nie ma lepszych kręciołków do 300pln!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michorn powiem Ci że mnie też jara ten kręcioł. Będe niedługo w tarnobrzegu tam podobno jest to go obejrze. Nie słyszałem żadnych ujemnych opini na temat kołowrotków SPRO a ten model nie dość że ma matchową szpule to jeszcze o odpowiedniej pojemności (zapomnijcie o kilometrach podkładówki). Tak jak napisałem wcześniej kołowrotki z podwójnym uchwytem to kwestia w sumie gustu i jest to wybór dosyc indywidualny. Jak dla mnie to fajnie wyglądają ale tak jak twierdzą moi znajomi rzeczywiście czasem ten drugi uchwycik denerwuje i przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety nie było tego kołowrotka ale chyba go kupie w ciemno, ale z drugiej strony goście z Angli polecają kołowrotek nie dostępny na Polskim rynku mianowiciePRESTON PRX 3000 można go dostać na ebayu ewentualnie można się dogadać właśnie z gościami z forum z którymi pisze i najwyżej jakoś z nimi zagadać. Kołowrotek kosztuje ok 60 funtów, czyli ok 270 zł. Typowy matchowy kołowrotek z małą matchową szpulą wchodzi 160m 0,16 w dodatku ma 10 łożysk, a w zestawie masz zapasową szpulę i pojedynćza i podwojna korbkę. Bardzo dużo osób z wysp go poleca, nie dając praktycznie żadnej alternatywy. Jest też wersja 4000 troszke większa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.