Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek do odległościówki


sc102

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w Dublinie prawie większość czasu, z tym że tutaj przebicie na sprzęcie jest bardzo duże, wędka za która zapłaciłem w uk 300 funtów w sklepie w Dublinie kosztowala 495e. Ale jak w czymś mogę pomóc to jestem na wyspach ;-) A ze Spro nie bedzie problemu, w sklepach online w Pl je oglądałem, i robiłem już tam zakupy tak więc sklepy jak najbardziej pewne, wszystko zawsze było ok z zamowieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ok to jak bedziesz miał chwilke to sprawdz mi po ile chodza w DUblinie kręcioły Preston PXR 3000 i czy jest możliwość jakiś rabató cenowych jesli bym brał dwie sztuki. Aha jak coś to chętnie by, Ci przelał pieniążki i pokryłbym ewentualne koszty trransportu. Bede bardzo wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam CIe michorn, już nie musisz szukać ale mimo to wielkie dzieki!!!! TO bardzo miłe z Twojej strony że na poważnie się zainteresowałeś, wczoraj nabyłem dwie sztuki SPRO Passion Match 740 i jak narazie moge CI powiedzieć że kołowrotki tak na sucho super:

PLUSY :

- mała waga 291g

- solidne wykonanie

- mocny kabłąk

- fajnie działający hamulec tzn tak na sucho ciężko stwierdzić ale wydaje się bardzo precyzyjny aha i sama regulacja bardzo mi sie podoba, bo czujesz że nic tam nie pęknie (w przeciwieństwie do tanich okum)

- płynna praca, wszystko działa lekko (aczkolwiek nic nie przebije kręciołów Shakespeare - miałem kilka w dłoni i nie ma porównania ale niestety wersji ze szpulą match nie znalazłem:/)

MINUSY:

- jedna szpula, co prawda nie wiem czy to minus bo własnie takiej szukałem

- lekki luz ka korbce ale podobno ten model tak ma i idzie sie przyzwyczaić

Także szczerze CI polecam jeśli nadal szukasz kręcioła:) Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwcowy0520, dzięki za opis, ja cały czas się nie zdecydowałem, muszę się gdzieś wybrać żeby jednak tego Browninga w ręce dostać i zobaczyć jak chodzi, dziś cały dzień byłem w Newry więc posiedziałem trochę w miejscowym salonie wędkarskim, całkiem sporym, pokręciłem wszystkim co mieli ale żadnego kołowrotka do matcha bym nie założył, niby popularna metoda w Anglii ale ten sprzęt taki nijaki mieli, kijki by wybrał i sprzęt muchowy, ale reszta kiepsko...a naasze zanęty Jaxon opisane po polsku sprzedaja po 5 funtów hehe

Nic, do końca kwietnia szukam kołowrotka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwcowy0520, Shakespeare jakoś mi nie leży, nie przekonuje mnie juz ta nazwa sama w sobie :mrgreen: to tak pół żartem. Nie wiem czemu jestem tak wybredny z tym kręciołkiem, ale to tylko z tym do matcha hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh powiem CI ze ja szukałem kołowrotka od matcha od zeszłej wiosny i moge powiedzieć że byłem może nawet bardziej wybredny niż Ty:) prawda jest taka że tak na dobrą sprawe to wybór np w Polsce takiego kołowrotka to problem bo ich poprostu nie ma na tyle. Ja zaryzykowałem i jak narazie jestem zadowolony. Jesli chodzi o Shales[peare to w sumie nazwa...tutaj Cie rozumiem, aczkolwiek jak dla mnie pracują super:) Ciekaw jestem jeszcze tych Prestonów. Jak pytałem o kręcioł matchowy na brytyjskich forach to wszyscy mi go proponowali. Może warto się za nimi rozejrzeć jednak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj nabyłem dwie sztuki SPRO Passion Match 740 i jak narazie moge CI powiedzieć że kołowrotki tak na sucho super:
rozumiem że potrzebowałeś na dwa kije, bo w innym przypadku lepiej było by wziąć jedną sztukę red arca.

michorn, o jakiej kwocie w ogóle myślisz? są fajne maszynki shimano z płytką szpulą, nie mówie tu o super GTM czy stradicu GTM, chodzi o przedniochamulcowe młynki ze spłyconą szpulą i standardowym przełożeniem w granicach 5:1 rozmiar 3000/4000 na tym samym korpusie byłby ideałem matchowym.

sam posiadam rozmiar mniejszy do lekkiego spiningu i oakzjonalnego spławika, gdyby nie takie przeznaczenie nie wahałbym się wziąć ten większy.

cos takiego Ultegra 3000 http://cgi.ebay.com/Shimano-05-Ultegra-3000-Spinning-Reel-NIP-Made-In-Jpn_W0QQitemZ250560685304QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item3a5694a4f8 tylko szukaj ze spłyconą szpulą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian21, kwota nie ma raczej znaczenia, ma być to typowy kołowrotek match, i po prostu musi mi podpasować.
wiesz, wsumie niema "typowego", jest jedynie spłycona szpula o stosunkowo dużej średnicy, a reszta jest wg. preferencji czy wolisz szybciej zwijać kosztem mocy etc. bo jak ktoś pisze że kołowrotek jest "matchowy" to jest to jedynie chwyt marketingowy.

chyba że byś się strasznie uparł do zawodow na to wysokie przełożenie - no ale to jest zysk minimalnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak ktoś pisze że kołowrotek jest "matchowy" to jest to jedynie chwyt marketingowy
Za chwyt marketingowy uznałbym jeśli nazwa match/okreslenie matchowy służyłaby żeby sprzedawać coś za wyższą cenę, ale takiej tendencji na rynku nie ma.

Tak więc sa pewne cechy których oczekuję od kołowrotka do metody match, szpula nie ma być spłycona a ma być płytka ;-) (nie przemawia do mnie opis ze spłyconej szpuli :pojemność 150m 0,20) Kolowrotek musi być lekki a przy tym dalej zachowac wysoką jakość pracy, (wędka waży 188 gram) A najważniejszy pozostaje hamulec, bez różnicy czy będzie przedni czy tylny, musi działać bez zarzutu, gdyż żyłki będa bardzo cienkie. Przełożenie? Hm...łowię rekreacyjnie więc czas zwijania nie robi mi różnicy, nie muszę mieć przełożenia ponad 7 do 1 bo w tych kołowrotkach łatwiej o skręcanie się żyłki a i żywotność mechanizmu mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc sa pewne cechy których oczekuję od kołowrotka do metody match, szpula nie ma być spłycona a ma być płytka ;-) (nie przemawia do mnie opis ze spłyconej szpuli :pojemność 150m 0,20)

zapewniam cię że w shimanowshich japończykach szpula jest na prawde plytka, przy 51mm srednicy.

Kolowrotek musi być lekki a przy tym dalej zachowac wysoką jakość pracy, (wędka waży 188 gram) A najważniejszy pozostaje hamulec, bez różnicy czy będzie przedni czy tylny, musi działać bez zarzutu, gdyż żyłki będa bardzo cienkie. Przełożenie? Hm...łowię rekreacyjnie więc czas zwijania nie robi mi różnicy, nie muszę mieć przełożenia ponad 7 do 1 bo w tych kołowrotkach łatwiej o skręcanie się żyłki a i żywotność mechanizmu mniejsza.
ultegra 3000S http://cgi.ebay.com/SHIMANO-ULTEGRA-3000S-NIB_W0QQitemZ220539229052QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item335929937c wersja z eska ma troche slabszy drag i dodatkowe lozysko umieszczone w szpuli, drozsze modele maja standardowo kolejne pod szpula co zapewnia wysoka precyzje hamulca w spolpracy z cienkimi zylkami ktorych miesci sie tyle ile trzeba bez podkladow.

jak masz na tyle siana to zobacz sobie TP MG 3000S http://cgi.ebay.com/Shimano-Twinpower-MG-3000S-Sustain-Reel-Japan-NIB_W0QQitemZ350296994018QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item518f53f0e2 na pewno bedzie lekki 280g ten wyzej 320g, przeloenia odpowiednio 4.8:1 i 5:1 zapewnia moc i zywotnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwcowy0520, może Cię zadziwię ale jak wiesz szukałem tego Prestona żeby go zobaczyć, nie znalazłem ale postanowiłem że go zamówię, wędka anglik więc założę to co oni hehe I zrobię mu konkretny test, zobaczymy co to będzie warte ;-)

Cena 70 funtów plus wysyłka pewnie ok 9

http://www.rodnline.com/3889243/Preston-Innovations-PXR-3000-Match-Reel.html

więc chyba decyzja zapadła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michorn, kołowrotek wygląda żywcem jak Dragon Destiny FD(wszystkie mają jedną szpulę płytką drugą głęboką), które chodziły na wyprzedażach po 120-130PLN, ba nawet mam jednego tylko mniejszego i tylnohamulcowego.

co więcej nawet widziałem w jakimś polskim sklepie internetowym tego prestona. muszą być produkowane w tej samej fabryce bo wygląda identycznie śrubka w śrubkę, extra dostajesz z tego co widzę neoprenowy woreczek i podwójną korbę.

nawet jakby były jakieś poprzebierane na nasz rynek(zresztą ceny w UK są odpowiednio wyższe) to myślę że 3 sztuki tego pierwszego dłużej by pociągły :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian21, Dragonom nigdy nic nie mogłem zarzucić, ale mylisz sie co do tego zbytniego podobieństwa, przeglądałem angielskie fora i Preston pochodzi z tych samych fabryk co Daiwa (info z forum do potwierdzenia)

A, zapomniałem, na korzyść Prestona przemawia jeszcze to, że ma dwie rączki, pojedynczą i podwójną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Michorn czekam z niecierpliwością na Twój test tego Prestona :smile: jeśli tylko sprawdze swoje Passiony nad wodą niezwłocznie Cię powiadomie o moich spostrzeżeniach.

Damian21 Zgadza się kupiłem dwa bo mam dwa kije matchowe. Teraz jeden sprzedaje, kupuje Diaflexa Robinsona i prawdopodobnie drugi kij także zostanie sprzedany i kupie kolejnego Diaflexa, o ile mi podejdzie.

Co do RedArca miałem go w ręce jest droższy od Passiona to raz, jest wg mnie brzydki (ten kolor...może to nie jest najważniejsze, ale jestem detalista i minimalistą zarazem :razz:) po drugie jeśli chodzi o prace (ciężko powiedzieć na sucho to fakt) ale nie zauważyłem różnic, troche więcej łożysk, troszkę większa waga....Red Arc do mnie nie przemawia. Passion za to jak najbardziej, prosty, lekki, solidny i to bardzo, hamulec precyzyjny (to wszystklo oczywiście na sucho) więcej powiem jak stestuje. Ale pewnie i tak Michorn nas zniszczy tym Prestonem :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

KOledzy mam takie pytanko. Mianowicie kupiłem kołowrotek ze szpulą matchowa tak jak w temacie. Nawinąłem żyłkę Browning Matchową tonącą (tak apropo żyłki to jest mega tonie pięknie zero pamięci, raczej sztywna) Jest to mój pierwszy kołowrotek matchowy i tu jest problem mianowicie kiedy otwieram kabłąk żeby dać troche żyłki albo przy rzucie to żyłka zsuwa mi się i wchodzi pod szpulę a co się potem dzieje to sami wiecie...nie wiem czy to taki urok płytkich szpul matchowych czy jak? Kręcioł działa bez zarzutu hamulec bajka i wogóle ale w ciągu 5 godzin łowienia musiałem odkręcać szpule z 10 razy. Szlag mnie chciał trafić tym bardziej że podeszły mi piękne płocie i leszcze...:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy może nie nawinąć żyłki jeszcze raz tyle że pod większym obciązeniem i przez wszystkie przelotki, bo nie wiem czy nie zaluźno ją nawinąłem tzn tylko przez jedna przelotką tylko delikatnie przytrzymując palcem. Może to jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwcowy0520, tak jak mówisz, nawiń ją ciaśniej, tak aby np przy końcu nawijania żyłki po zwiększeniu oporu żyłka nie wcinała się w dolne warstwy, dobre żyłki sa pokrywane różnymi powłokami chroniącymi, poprawiającymi schodzenie ze szpuli itp, dlatego też pewnie tak łatwo spadała. Mój kołowrotek mieści 70 metrów 0,18 zobaczę jak z tak małą szpulą będzie w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.