Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wody stojące i ustawienie DS


Arturro

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Przeglądałem już forum pod tym kątem tylko mam pytanie. Na wodzie stojącej wędki powinno się ustawić równolegle do brzegu chodzi o to żeby kąt pomiędzy żyłką był około 90 stopni(z tego co tak wywnioskowałem na podstawie forum). A jak będzie mniejszy lub też większy rażąco ma to wpływ na sygnalizacje brań? I czy wysokość od ziemi do wędziska też jest bez znaczenia?(chodzi mi to o wysokość podpórek). I czy jest to jedyne ustawienie? I tak z ciekawości dlaczego takie równoległe ustawienie wędki nie sprawdza się na rzece?

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nigdzie nie jest powiedziane, że wędka musi być równolegle do brzegu, często łowię tak, że wędki mam prostopadle do brzegu. Najważniejszy jest kąt między wędką a żyłką. Ważne żeby wynosił 90 stopni lub więcej, bo jak kąt jest mniejszy to trudniej jest zaciąć rybę (Moim zdaniem). Wysokość wędki nad ziemią ważna jest w sumie głównie wtedy, kiedy wędki masz prostopadle do brzegu, wtedy jedna z podpórek powinna być wyżej, żeby wędka tworzyła odpowiedni kąt z żyłką.

Nie raz i nie dwa łowiłem nad odrą w nurcie z wędką równolegle do brzegu i brania były znakomicie widoczne, z zacinaniem też nie miałem problemów :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie wędek pod kątem prostym do żyłki ma na celu lepszą sygnalizację brań. Przy wietrznej pogodzie warto spróbować ustawić wędki tak, aby szczytówka była możliwie blisko lustra wody (tym samym jak najdłuższy odcinek żyłki był pod lustrem wody). Jednak takie ustawienie sprawdzi się jedynie na wodach stojących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok thx za pomoc. Mam jeszcze takie pytankae czy taki pokrowiec na wędki nada się do transportowania feederka? I kiedy należy ciąć? Jak szczytówka jest przygięta czy jak pompuje?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przejrzałem i na temat brań już to co chciałem to wiem natomiast na temat transportu nie znalazłem informacji. Czy taki zwykły 3 komorowy pokrowiec sprawdzi się do transportu wędki?A co do ustawień to jak ustawić wędki jak jest mało miejsca i w grę wchodzi "prostopadłe" bombkowe ustawienie. I jeszcze w między czasie narodziły się dodatkowe pytania ale to już się podepnę pod tamtym tematem bo tutaj zrobił by się za duży offtop.

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.