Skocz do zawartości
tokarex pontony

Czernica


paweldk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
przynęty na klenia   Dragon

paweldk, zamiast na czernice idz na odrę do m. Ratowice niedaleko , a łowisko o wiele ciekawsze , odnośnie czernicy to słyszałem z paru źródeł ze pracownicy miejscowej kopalni podłączają do barki faze a później wyławia otumanione ryby masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie słyszałem o tym. Jedynie widziałem, że walą wszystko w łeb i na miejscu czyszczą. Po kolei jak leci.

W Ratowicach w którym miejscu ? Nigdy tam nie byłem

odra w ratowicach raczej na calym odcinku jest ciekawa ;) niema jakichs miejscowek na spina ,fajnie przejsc jak najwiekszy odcinek ,na jesien dobre miejsce na sandacze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 1 year later...

Witam, wczoraj bylem na Ratowicach ponizej tamy. Godzina 22:15 odjazd na martwa rybke. Wynik sandacz 65cm, do samego rana ani brania a od 4 do 8 dwa odjazdy ale pudlo. Nocke oceniam na srednia a kuzym ktory siedzial kolo mnie polapal pare leszczow takich po 50cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
  • 5 years later...

W wykazie wód okręgu nie znalazłem wzmianki o Czernicy. Myślałem, że to pomyłka, kolejny błąd drukarski. Zadzwoniłem do Okręgu, żeby to wyjaśnić. Zostałem przełączony do kompetentnego pana, który uprzejmie wszystko wyjaśnił. Okazało się, że „ministerstwo” uznało Czernicę za wodę stojącą i nie podlega już pod PZW ale pod Gminę Czernica. Nie wiadomo czym to było spowodowane (choć się domyślam – zamieszanie z zatruciem – moja subiektywna opinia) ale przecież na takiej sadzanie można postąpić z Bajkałem.

Bardzo nad tym ubolewam, bo bardzo lubiłem tam jeździć ze spławikami i feederem. W porównaniu z Bajkałem Czernica jest „dziką wodą”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marienty napisał:

Nie wiadomo czym to było spowodowane (choć się domyślam – zamieszanie z zatruciem – moja subiektywna opinia)

W moim odczuciu, to nie jest wina zalewu, że tam coś się mnoży. Ciekawe, czy by się odważono na taką decyzję, gdyby była podobna sytuacja na "Barkach 1"? 😏

A wyjaśnienie wygląda na takie:

https://www.wroclaw.pl/zielony-wroclaw/zalew-w-czernicy-zostanie-odciety-od-odry-powodem-zlote-algi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega Jaceen wyżej napisał zabrali Czernice przez algi. Byłem za corocznym zebraniu koła w grudniu w którym uczestniczył też pań z zarządu pzw wroclaw i informował o tym i o przeprowadzanych badaniach próbek wody z Czernicy i za każdym razem normy były przekroczone wielokrotnie i żaden żywy organizm nie miał tam w tej wodzie prawa przeżyć (stąd umierające w tej wodzie kaczki ryby itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.