Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaka zaneta na lina?


Rawer

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Zalezy na jaka wode chcesz lowic... jezeli to nie sa zawody ani lowisko o duzej presji wedkarskiej tylko rekreacyjny wypad na ryby mozesz samodzielnie sporzadzic zanete :) Moge ci podpowiedziec jak chcesz to wal na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie racja... :P

Do sporzadzenia zanety na lina beda nam potrzebne produkty ktore kupimy w kazdym wiekszym sklepie (dyskoncie) spozywczym :D

Baze robimy z bulki tartej (ok 0.5kg) kaszy kukurydzianej (rowniez ok 0,5kg). Bulke zalecalbym wyprazyc :!: Nastepnie wydzielamy platki owsiane tak zeby byly jak 1/5 bazy... Przemielic je w maszynce do miesa ale zeby byly dosc grube... Musimy kupic tez takie wafle co sprzedaja do robienia ciasteczek takie duuuze kwadraty :P tez trzeba je najpierw polamac pozniej zmielic (1/4czesc bazy). Przydadza sie nam tez takie orzechy ziemne co sprzedaja razem z lupinami :) pozbywamy sie lupin (ale nie wyzucamy - bo to dobry dodatek do zanet!!) i mielimy! (1/5bazy). Wszystko mieszamy na sucho... Pozostanie nam tylko dodanie zapachu :) Lin lubi takie zapachy jak: karmel,miod,wanilia,kolendra, szfran... Ja bym proponowal dodac albo miod albo kolendre... latwiej i taniej bedzie kupic kolendre i powinno byc ok. Liny lubia czerwone robaki dlatego do zanety proponowalbym dodac garsc posiekanych robakow i troche ziemi z kretowiska (ciemnej)

Nigdy nie gwarantuje sie ze akurat w te zanete wejda tylko liny... moga wogole nie wejsc ale to jest kompozycja ktore te ryby lubia i jezeli beda zerowaly to zapewne wejda nam w lowisko :) (linow najlepiej szukac w lowiskach z liliami wodnymi :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Lin lubi takie zapachy jak: karmel,miod,wanilia,kolendra, szfran...

Karmel itd. to zapachy i składniki słodkie, a ja uważam że lin lubi raczej słono, często jak komponuję zanętę na lina i jak niema w niej jeszcze robali itd. to próbuje i ewentualnie dosalam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

no to wkońcu jaka ta zanęta słodka czy słona :shock: czytam że niektuży używają słonej a niekturzy słodkiej zanęty ja osobisćie uważam że słodka no może nie za słodka chociaż narazie niemoge nic złapać zanęcam już od tygodnia i nic cos ten linek niemoże podejść ale myśle że to ze względu na pogode są noce za zimne i niewidze jak łapie żeby żerowała, amoże sie myle i mam za słodką zanęte może musze spróbować słonej :?::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki sie nie zrobi cieplej to ja bym sobie lina odpuścił. U mnie ani liny ani karpie jeszcze zbytnio nie biorą. A za to szczupak bije jak na początku maja. W następnym tygodniu ma być dużo cieplej i wtedy powinno sie coś ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wigor ma rację na razie trzeba dać sobie spokój z białą rybą, za to sandały i szczupłe biorą doskonale, cvzekam na weekend jestem w 100% przekonany że brania się poprawią, a jeśli się mylę to kij mi w d..e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
no w sumie racja... :P

Do sporzadzenia zanety na lina beda nam potrzebne produkty ktore kupimy w kazdym wiekszym sklepie (dyskoncie) spozywczym :D

Baze robimy z bulki tartej (ok 0.5kg) kaszy kukurydzianej (rowniez ok 0,5kg). Bulke zalecalbym wyprazyc :!: Nastepnie wydzielamy platki owsiane tak zeby byly jak 1/5 bazy... Przemielic je w maszynce do miesa ale zeby byly dosc grube... Musimy kupic tez takie wafle co sprzedaja do robienia ciasteczek takie duuuze kwadraty :P tez trzeba je najpierw polamac pozniej zmielic (1/4czesc bazy). Przydadza sie nam tez takie orzechy ziemne co sprzedaja razem z lupinami :) pozbywamy sie lupin (ale nie wyzucamy - bo to dobry dodatek do zanet!!) i mielimy! (1/5bazy). Wszystko mieszamy na sucho... Pozostanie nam tylko dodanie zapachu :) Lin lubi takie zapachy jak: karmel,miod,wanilia,kolendra, szfran... Ja bym proponowal dodac albo miod albo kolendre... latwiej i taniej bedzie kupic kolendre i powinno byc ok. Liny lubia czerwone robaki dlatego do zanety proponowalbym dodac garsc posiekanych robakow i troche ziemi z kretowiska (ciemnej)

Nigdy nie gwarantuje sie ze akurat w te zanete wejda tylko liny... moga wogole nie wejsc ale to jest kompozycja ktore te ryby lubia i jezeli beda zerowaly to zapewne wejda nam w lowisko :) (linow najlepiej szukac w lowiskach z liliami wodnymi :D)

Co do zapachu to,czy wystarczy wrzucic pare lyzek miody,czy trzeba kupic zapach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
no w sumie racja... :P

Do sporzadzenia zanety na lina beda nam potrzebne produkty ktore kupimy w kazdym wiekszym sklepie (dyskoncie) spozywczym :D

Baze robimy z bulki tartej (ok 0.5kg) kaszy kukurydzianej (rowniez ok 0,5kg). Bulke zalecalbym wyprazyc :!: Nastepnie wydzielamy platki owsiane tak zeby byly jak 1/5 bazy... Przemielic je w maszynce do miesa ale zeby byly dosc grube... Musimy kupic tez takie wafle co sprzedaja do robienia ciasteczek takie duuuze kwadraty :P tez trzeba je najpierw polamac pozniej zmielic (1/4czesc bazy). Przydadza sie nam tez takie orzechy ziemne co sprzedaja razem z lupinami :) pozbywamy sie lupin (ale nie wyzucamy - bo to dobry dodatek do zanet!!) i mielimy! (1/5bazy). Wszystko mieszamy na sucho... Pozostanie nam tylko dodanie zapachu :) Lin lubi takie zapachy jak: karmel,miod,wanilia,kolendra, szfran... Ja bym proponowal dodac albo miod albo kolendre... latwiej i taniej bedzie kupic kolendre i powinno byc ok. Liny lubia czerwone robaki dlatego do zanety proponowalbym dodac garsc posiekanych robakow i troche ziemi z kretowiska (ciemnej)

Nigdy nie gwarantuje sie ze akurat w te zanete wejda tylko liny... moga wogole nie wejsc ale to jest kompozycja ktore te ryby lubia i jezeli beda zerowaly to zapewne wejda nam w lowisko :) (linow najlepiej szukac w lowiskach z liliami wodnymi :D)

ponece 2-3 dni ta zaneta lina ktorego u mnie jest bardzo duzo ;) na raz wysypie 2l zanety ciekawo jak sie spisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zapachów to moim zdaniem zależy od łowisk.... mam jezioro, gdzie najlepszym atraktorem jest aromat czosnkowy (normalnie używam na leszcza lub płoć). chociaż najbardziej uniwersalny moim skromnym zdaniem jest koper włoski i przyprawa do pierników. ale tylko moja opinia

pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam!

Dodam jeszcze coś, czego nie próbowalem, ale wyczytałem w ksiązeczkach, moze ktos podpowie, czy probowal tego:

czarnoziem, z duza iloscia siekanych robakow, roznych rozmiarow, i kukurydza, to wszystko wrecz w jednej bryle rozsypac na przestrzeni paru metrow.

Jestem ciekaw, czy do takiego pomyslu mozna dodac zapachu, a jezeli juz to jakiego, czy ktos probowal mieszanki tylko tych 3 rzeczy>???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema lepszej zanęty na lina jak ziemia z kretowiska rosówki posiekane na kawałki wielkości 2-4 cm można dodac kukurydze i zapach sklepowy jakiś na lina i kozieratkę ...uwieszcie albo nie na wiosnę to najlepsza zanęta ..jeśli ktoś chce można doda ze 2-3 ziemniaki gotowane ..... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema lepszej zanęty na lina jak ziemia z kretowiska rosówki posiekane na kawałki wielkości 2-4 cm

to bym oponował.... bo nie kwestionując skuteczności opisanej przez ciebie zanęty, chciałbym zauważyć, że rodzaj zanęty zależy od łowiska. i nie na każdym rodzju dna, nie każdej głębokości twoja zanęta się sprawdzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sinus a moze moglbys dodac jakies szczegoly gdzie sie na pewno nie sprawdzi ?

jak masz mało wody a bardzo dużo mułu, w dodatku jeżeli muł jest czarny, a do tego wytważają się w nim gazy (głównie siarkowodór), to na nęcenie długoterminowe twoja zanęta się nie nada. a wiosenną porą nęcenie jednorazowe - doraźne na lina nie skutkuje (na moich łowiskach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sinus a moze moglbys dodac jakies szczegoly gdzie sie na pewno nie sprawdzi ?

jak masz mało wody a bardzo dużo mułu, w dodatku jeżeli muł jest czarny, a do tego wytważają się w nim gazy (głównie siarkowodór), to na nęcenie długoterminowe twoja zanęta się nie nada. a wiosenną porą nęcenie jednorazowe - doraźne na lina nie skutkuje (na moich łowiskach).

NO WłAśNIE NA TWOICH łOWISKACH .... :mrgreen: jak co umnie to nie przeszkadza :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.