Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaka zaneta na lina?


Rawer

Rekomendowane odpowiedzi

sinus

jak oceniasz szanse necenia w/w zaneta na tym zbiorniku?

Jeziorko, o Powierzchnia 22,23 ha. Głębokość maksymalna 5,6 m, baaardzo obficie porosniete, praktycznie znajduje sie tam pare oczek, w ktore mozna wcisnac wedke, poroasniete bodajze moczarka, ale specem od roslinek to ja nie jestem. Wiem, ze w lowisku znajduja sie potezne liny, troche karpia, raczej bez rekordow, duzo populacja niewielkiego szczupaczka.

Lowic najprawdopodobniej ;d bede z pontonu, na splawik, miejsce to glebokosc ok.3m jedno z w/w oczek.

mogłbyś zajrzeć

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=5225

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

no z tego co wyczytałem z twojego opisu to całkiem fajne to łwisko .ja bym proponował spróbowac tej zwykłej ale skutecznej zanety ,Proponuje nęcic 1-2 kule wielkości grejfruta dziennie rano lub wieczorkiem ,ja zanęcam wieczorem około 21 pierwszej a rano około5 jestem nad woda ,nece jakies 3-4 dni a dopiero potem na rybki .Czy łowienie z pontonu jest dobre hm no nie wiem czy na lina sie to sprawdzi :?: ,Liniska to spryciarze :cool: będzie kłopot .najlepiej poszukac gdzie najczęsciej pojawiają sie liny i tam sie zaczic :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samael

Czy łowienie z pontonu jest dobre hm no nie wiem czy na lina sie to sprawdzi

Odpowiadam- musi ;d na jeziorze nie ma innego dojscia do wody brzegi albo pogrodzone, albo bagniste i mulaste, jedyny pomost prywatny, przy domku, nie da sie dogadac ;(

Jezeli uda mi sie byc dostatecznie cicho i spokojnie to może cos z tego bedzie ;d

Napisales o dwoch kulach rano i wieczorem, czyli nie zbyt wiele jak na moj gust dwie kule ziemi i rosowek posiekanych tak??

Dobra teraz tylko poczekac az slonko przygrzeje i bedzie wolne, obiecuje ze dam znac jak poszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sobie uważasz możesz walnąc więcej tych kul no ja tyle wrzucam i starczy ale jeśli łowisz w łowisku gdzie jest sporo lina to wiadoma sprawa że trzeba by było więcej tej zanęty ...no ale to sam sobie sprawdzisz... :razz: daj znac jak poszło ja w tamtym roku pierwszego dostałem 2 kwietnia,wiec już czas zaczynac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Co myślicie o tej zanęcie jak ja zanęciłem to efekt był po 3 dniach nęcenia:kupilem sobie 2 kilo mieszaniny przenica i kukurydza paszowa na rynku koszt okolo 3 zlotych.nastepnie kupilem atraktor zanetowy firmy Dragon i zmieszlem to z piaskiem(dla lepszego lepienia) i woda z lowiska-kukurydze i przenice gotowalem 3 godziny.

jak mowilem efekty po 3 dniach byly super zlowilem 3 kilowe liny i jednego okolo 3 kilogramow. proszę o wypowiedzi na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wiec do rzeczy: Chce pojechac w niedziele rano na rybki. Lowisko na ktorym bede lowil to staw porosniety duza iloscia roslinnosci i z mulistym dnem. Jednym slowem raj dla lina. Wiec tu moje pytanie: kupilem zanete traper lin-karas i pinki do zanety. Chcialbym jeszcze cos do tej zanety dodac. Co polecacie :idea:

Z gory dziekuje za odpowiedz :grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Magnum to ogólnie dobra mieszanka sama w sobie, lecz jak dla mnie to za drobno mielona. Ja zwykle dorzucam kukurychę gotowaną przez 1.5 h ( jest dobrze ugotowana z wierzchu i wpół surowa w srodku. Dobrze obciąża kule, nie "znika" tak szybko w łowisku, daje smugę przez długi czas. grunt to nie przesadzic z iloscią rzucanych kulek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzona zanęta na lina.

1 op zanęty linowej Sensas 3000 Tanches

0,5 kg kaszki kukurydzianej

0,2 mielonego słonecznika prażonego

0,2 chleba belgijskiego

0,2 biszkoptu

0,1 miodu

2 jajka

1 op rozgniecionych casterów

atraktor świeżo zmielona kolendra lub karmel

0,2 atraktora Sensasa czerwone robaki

łowić na 2 pinki lub małego gnojaczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miód, jajka, atraktor Sensasa i kastery miksuję i w postaci zupki dodaję do szklanki wody którą rozrabiam zanętę

Możesz powiedziec coś więcej na temat tych jajek?W jakim celu je dodajesz no i w jakiej postaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miód, jajka, atraktor Sensasa i kastery miksuję i w postaci zupki dodaję do szklanki wody którą rozrabiam zanętę

Możesz powiedziec coś więcej na temat tych jajek?W jakim celu je dodajesz no i w jakiej postaci?

Zbyt trudne te pytania, nie umiem odpowiedzieć. A widziałeś kiedyś jajko :?::grin: Przeważnie wybieram kurze i staram się by były w miarę okrągłe. No i aby miały dużo protein.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek a mógłbyś coś więcej powiedzieć o tej kurze? Np. co było pierwsze? :lol:

A tak poważnie, niezły z Ciebie eksperymentator. ;) Czytałem już o konfiturach, tabletkach musujących a teraz jajeczko. Nie spoczywasz na laurach i utartych schematach. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek a mógłbyś coś więcej powiedzieć o tej kurze?

Kura musi być obowiązkowo biała :grin:

Nie spoczywasz na laurach i utartych schematach.

Chcąc mieć wyniki trzeba eksperymentować a poza tym zależy od sytuacji, inaczej jest jak jestem sam nad wodą to i sam chleb wystarczy byle wyprażony a inaczej jak siedzi koło mnie 100 ludzi lepszych ode mnie.

Wyprubowałeś tą zanete na kilku zbiornikach czy tylko na jednym ?

Ja nie próbuje, ja przyzwyczajam ryby. Na zasadzie, że chodzę do restauracji gdzie mi smakuje pasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.