Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dragon Millenium HD Fatso Jerk


Gość grzechuce

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzechuce

Wędzisko Dragon Millenium Heavy Duty Fatso Jerk

Specyfikacja techniczna:

producent: Dragon,

model: Millenium HD Fatso Jerk,

długość wędziska: 1.8 m,

ciężar wyrzutu: 25-60,

przeznaczenie: ciężki spining, casting

Dodatkowy osprzęt w zestawie:

Pokrowiec z materiału

Sprzęt posiadam od i jak często używam:

kwiecień br. na początku maja bardzo często używany, teraz sporadycznie do bardzo ciężkich blach i woblerów 12-15cm, gum z główka powyżej 35g, czasami casting Sliderami, 2 razy na trolling

Podoba mi się w nim to, że... czyli + :

- mocny szybki blank

- moc kija (miałem wątpliwą przyjemność wyciągania kilkukilowej kłody z wody)

- dośc duża sztywność która pod dużym obciążeniem generuje akcję semiparaboliczną

- wykonanie

- cena do jakości

Nie podoba mi się w nim to, że... czyli - (to będzie raczej subiektywna ocena gdyż nie gustuje w krótkich kijach) :

- trochę za krótki

- dolnik mogłby być nieco dłuższy i utrudnia rzuty dwuręczne

- casting jak i ciężki spining wymaga mocniejszego i nieco większego kołowrotka, dlatego pierwsza przelotka powinna być w/g mnie nieco większa

Od momentu posiadania działa bez zarzutu:

Tak.

Sprzęt był dawany do naprawy:

Nie.

Gdybym teraz miał kupować inny sprzęt, wybrałbym inny model:

Co do kijów typowo castingowych to nie mam porównania. Jeśli miałby kupować "typowy" spining o podobnym c.w. (to też ocena subiektywna) wybrałbym zncznie dłuższy z nieco dłuższym dolnikiem. Mimo to bardzo dobrze się nim łowi z łodzi.

Koszt sprzętu:

190 zł, Sklep Wędkarz Szczecin

Używam w komplecie z:

Kołowrotki wielkość 2500-3000 DAM, Shimano, Daiwa a także raz z kołowrotkiem w wielkości 5000 JFT.

linka: plecionka 0.23 cienszej do tak ciężkich przynęt i castingu nie polecam

Inne ewentualne dodatkowe uwagi, wyjaśnienia lub zdjęcia:

Kij stanowi bardzo dobrą alternatywę dla tych co chcą poczuć smak castingu bez zakupu dodatkowego kołowrotka w postaci multiplikatora. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla tych którzy nie chcą wydać 700 pln na średniej jakości zestaw do castingu (nie wliczając przynęt i plecionek) bądź nie chcą zaryzykować wymiany całego sprzętu na tę nową zdobywającą fanatyków metodę. Kij może również posłużyć do trollingu i do ciężkiego obławiania dołów na rzece na bliskich odległościach jak i na jeziorze z łodzi. W przypadku stosowania Sliderów w wielkości 10cm przynęty na plecionce lecą do 50 metrów. Rzucanie krótkim kijem tak dużych przynęt na znaczne odległości wymaga użycia dużo większej siły niz przy długich kijach. Nieodzownym elementem jest mocna i sprawdzona plecionka oraz przypony. Slider w wielkości 10cm, czy też Salmo Perch 12 cm przy wyrzucie bez problemu poradzi sobie z przyponami za 3 złote. Kij na ciężkie przynęty, łowiska z duża ilością zaczepów i na większe silne ryby jak szczupak czy sum.

Co do samego zastosowania w castingu sprawdza się bardzo dobrze. Bardzo łatwo można moderować pracę ciężkich jerków od bardzo szybkiej i agresywnej po delikatne "muskanie" tafli wody. Idealną przynętą do współpracy są Slidery 10 cm w wersji Float jak i Sinking.

Co do ciężkiego jigowania (jig 35 - 50g) akcja kija mimo, że szybka nie nadaje się. Tutaj sugerowałbym kij o akcji bardziej szczytowej

97mst2.jpg108946f.jpg

w0kdnm.jpgs3dgcg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.