Skocz do zawartości
tokarex pontony

główki do paprochów


swiety

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie mam takie pytanie zakupiłem kilka paprochów tych najmniejszych(ok 35mm) i kilka główek do nich(hak 6 ) i moje pytanie jest takie jakie główki użyć aby osiągnąć najlepsze wyniki w łowieniu okonków chodzi mi o jaką wagę czy 3g czy 4 g czy dokupić jakieś z mniejszym obciążenie 2g lub 1 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wszystko zależy od głębokości łowiska ja na 1.5-2m stosuję 2,5g czasami 3,5g wtedy główka spada znacznie szybciej. Ostatnio z łódki stosuję 1,5g bo głębokość w moim miejscu wynosi do 1m. Polecam główki firmy sasame.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiety, kup różne gramatury. Okoń jest bardzo chimeryczny i ma różne "zachcianki". Czasami lubi bardzo agresywny opad (cięższa główka) a czasami lubi flegmatycznie poruszającą się przynętę a jeszcze innym razem jak guma ryje w dnie. Myślę że warto próbować różnymi gramaturami, a jeśli to nie zawsze zostaje boczny trok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za coś, jednak dla mnie niema metody ponad boczny trok jeśli chodzi okonie. Ja ostatnio zacząłem stosować krętliki Mistrala w kształcie litery "Y" co praktycznie zniwelowało plątanie się zestawu, jednak przy mocniejszym wietrze opłaca się też założyć bardzo malutką główkę jigową zamiast haka, miałem jakieś firmy no-name bodajże 0,5g i spisywały się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.