Skocz do zawartości
tokarex pontony

przypon karpiowy do koszczyczka ?


piotras

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Mam pytanie czy ma sens zamontowanie przyponu włosowego jako przypon do koszyczka, chodzi o to czy do haczyka np nr 8 można i czy jest sens zamontowania włosa z cienkiej żyłki czy fluocarbonu.

Dziękuje i pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

widzę że nikt nie chciał pomóc ,więc ja spróbuje:a więc tak,dlaczego nie?! łowiłem tak na początku mojej przygody z karpiami,trudno było pozbyć się nawyków grunciarza i pomimo nęcenia ziarnem i kulkami stosowałem koszyczki i przypony włosowe z kuku i kulkami do koszyczka ładowałem zaparzone mielone kuku+gotowane konopie łączyłem to zanętą karpiowa i w staw ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

jest sens na podobnej zasadzie neci sie punktowo z wykorzystaniem workow i nici PVA. to jest bardzo dobre rozwiazanie na dzien lowienia wrzucasz mniej zanety, badz kulek robisz karme o mocniejszym zapachu lub polewasz dipem w plynie zeby wzmocnic zapach i podsylasz koszyk z kulka. nie sa to co prawda zestawy dalekosiezne (jak np. tzw helikopter) bo koszyk stawia duzy opor w locie i niekiedy jest duzo ciezszy od ciezarka 100g (3lbs) wiec jak chcesz mchac bardzo daleko warto zaopatrzyc sie w mocniejsza linke a przypon od koszyczka to tak z pol metra. dobre sa sprezyny na rurce antysplataniowej przelotowe. tzn mam na mysli ze sprezyna jest na samej rurce umieszczona a nie na troku czy innym placzacym zestaw kretliku. kiedys widzialem koszyki w ksztalcie ciezarka daleko sieznego tak wiec takie rzeczy sie praktykuje a nie kazdy o tym mowi. i nie dlatego ze sa nieskuteczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.