Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie na pstrąga?


czeslav

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wybieram się na weekend w Beskid Żywiecki. Będąc tam, zamierzam połapać trochę rybek (czy szczęście dopisze, to już inna bajka), i tu rodzi się moje pytanie: Gdzie? Na ryby jadę tam pierwszy raz, i nie mam w ogóle pojęcia o tamtejszych rzekach. Wyczytałem coś o rzece Soła, lecz na odcinku który mnie interesuje (przed Żywcem) połów metodą spiningową jest zabroniony (na muchę nie mam zamiaru łowić, tylko na spining). Pytam się was, drodzy haczykowcy, gdzie polecacie połapać pstrągi, klenie (ogólnie ryby rzeczne) na spinning? Może być jakieś łowisko komercyjne. Gdzie można uiścić opłatę za 3-dniowe połowy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Podczepię się pod temat :mrgreen:

Mam PARCIE na MIĘSO - czytaj pstrągi , zamiast kupować stare ryby w sklepie - wole pojechać i zrobić mojemu synowi radość z wędkowania a niech sobie chłopak połowi :mrgreen:

Znacie jakieś stawy hodowlane gdzie można samemu na wędkę wyciągnąć tyle ile potrzeba :?:

Interesuje mnie wszystko w odległości do 40-50km od Katowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

no jest 1 łowisko przy samej trasie katowice wisła a 2 jast w pruchnej ale tam to na weekend albo na 2 tyg na zasadzke a te 1 łowisko jest jakies 3km za pawłowicami w strone wisły wjedziesz przez wioche bąków i po lewej bedziesz widział parę stawów parking i bude z żarciem 3 stawiki ma 1 maleńki sumy od15kg w górę 2 troszke większy sumy 1-5kg i 3 najwiekszy na którym można łowić wszystko oprucz jesiotra i pstrąga a w przyszłym roku jak co szykuje sie z kumplem i bratem na weekend do czech na łowisko specjalne (szczupły jesiotr i pstrąg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Łowisko gdzie mozesz zlowic pstraga maz jakies +- 40 km od Katowic!Jest ono kolo zbiornika przeczyce!Ja zawsze jade traca katowice-czestochowa i pozniej na skrzyzowaniu skrecam w lewo(na tym skrzyzowaniu bedziesz widzial taki ogorod gdzie sperzedaja baseny figurki iinne duperele do ogrodu) pozniej juz masz tabliczki informacyjne ja dojechac na łowisko!Dodam ze owe lowisko graniczy z zapora!

Mozesz tam zlowic i kupic pstraga,karpia,jesiotra i amura:)

Cena za kg pstraga to 12zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOBO a wolno łowić z LODU :?:

Nie bardzo. Z tego co pamiętam za duży ruch wody. Pstrągi siedzą głównie w jednym zbiorniku który ma może z 15 m średnicy. Jest tam aż czarno od nich a woda kryształ. Atakują przynęte zanim jeszcze wpadnie do wody, więc jak potrzebujesz 6 pstrągów to wykonasz 6 rzutów i do domu. Chyba, że dwa zapną Ci się na jednej kotwicy :mrgreen: To łowisko według mnie nie ma nic wspólnego z wędkarstwem chyba, że faktycznie chcesz żeby dzieciak miał frajdę i sobie poholował to ok... Za to jak chcesz popatrzeć sobie na piękne jesiotry to jest co tam oglądać. Pięknie wyglądają tam te parokilowe ryby w krystalicznie czystej wodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym stawie co mówi kolego nie opłaca się łowić bo ryb złowionych nie można wypuszczać. Ja już kilka lat temu złapałem tam rybę już nie pamiętam jaką ale gość mi kazał za nią zapłacić coś około 80zł. Pstrągi tam biorą nawet na peta więc żadnej frajdy nie ma z łapania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym stawie co mówi kolego nie opłaca się łowić bo ryb złowionych nie można wypuszczać. Ja już kilka lat temu złapałem tam rybę już nie pamiętam jaką ale gość mi kazał za nią zapłacić coś około 80zł. Pstrągi tam biorą nawet na peta więc żadnej frajdy nie ma z łapania.

Pewnie to był jesiotr. 26zł za kg czy jakos tak he he. Kolega jak był tam z synem ze spiningiem to jak jesiotr startował do przynety, to wyrywał ja prawie z wody (tak szybko zaczął krecić korbką), żeby mu czasem nie wziął :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.