Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kamera Cyfrowa


jmk81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów.

Noszę się z zamiarem kupna kamery cyfrowej Full HD.

Pewnie ktoś z Was ma jakieś pojecie co wybrać (konkretne modele).

Interesuje mnie kamerka w miarę uniwersalna którą wykorzystam na wypadach wędkarskich na jakiś imprezach typu wesele itp itd...

Sądzę, że temat nie najgorszy i pewnie komuś jeszcze te informacje się przydadzą.

Mnie interesuje kamera do 2000zł (wg cen allegro).

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Kiedyś też się paliłem na kamerę z HD. Jednak po głębszym zastanowieniu stwierdziłem że jest zbędne mi, zwykłemu śmiertelnikowi który używa jej od święta. Jakość DVD zupełnie wystarcza :smile: Drugą sprawą jest ze obawiałbym się brać ze sobą nad wodę kamerkę wartą 2kafle :twisted: Zawsze przy nieszczęśliwym wypadku (PFU! PFU) będzie mniej bolało :neutral:

Ja posiadam taką:

PANASONIC SDR-S7

http://allegro.pl/kamera-panasonic-sdr-s7-10xzoom-sd-nowa-i1195882157.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kamerke Toschiba Camileo H20 kupiłem w Elekro Word za 650 zł z HD i powiem krótko jestem zadowolony często biorę na wypady na wodę gdzie spełnia się jako aparat i kamera , troche do bani są filmy z nocy - brak oświetlenia robi swoje ale dzienne filmy są oki i nie będzie mi jej żal jak ja trafi 650 zł to nie 2000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Ja polecam karty pamięci. Z dysiorem kamera jest cięższa. Dane na hdd są bardziej wrażliwe na wstrząsy. No i kart można wziąć zapas i nagrywać jedną po drugiej. Z kamer polecam sony, mają ten minus że wszystie akcesoria są diabelsko drogie. Dlatego trzeba szukać rozsądnych zamienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kart można wziąć zapas i nagrywać jedną po drugiej.
Tak tylko karty do kamer nie są tanie i nie mogą być byle jakie . :wink:
Dane na hdd są bardziej wrażliwe na wstrząsy.
Tak jak cała kamera .
Z kamer polecam sony,
A jaki model ,masz szersza wiedzę czy tylko na poziomie zwykłego użytkownika ,pytam nie z darma racji ,sam zaczynam się rozglądać od jakiegoś czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, Kupiłem Panasonic HDC-SD60 i na prawdę nie żałuję swojej decyzji.

Rozejrzyj się za testami kamer, ta w wielu testach z września/października 2010 zajmuje najczęściej 2 miejsce tyle, że kamera z pierwszego miejsca kosztowała 50% więcej.....

Ja za 2 karty SD HC CLASS10 Toshiby zapłaciłem 300zł na all... na full HD nagrywa bez zarzutów. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jmk81, tak wiem Panasonic to druga firma która biorę pod uwagę ,ale chciałbym używać kamery tez w nocy a zdaje mi się ze ma ograniczenia co do oswietlenia ,jak z aurą ,wiesz wilgoć to nad wodą norma :wink: .

Ja za 2 karty SD HC CLASS10 Toshiby zapłaciłem 300zł
Ile zdołasz nagrać na full ,4/6/8 godz.?

Jeśli masz filmik to czy mogę cie prosić o pokaz ,oczywiście PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jmk81, tak wiem Panasonic to druga firma która biorę pod uwagę ,ale chciałbym używać kamery tez w nocy a zdaje mi się ze ma ograniczenia co do oswietlenia ,jak z aurą ,wiesz wilgoć to nad wodą norma :wink: .

Ja za 2 karty SD HC CLASS10 Toshiby zapłaciłem 300zł
Ile zdołasz nagrać na full ,4/6/8 godz.?

Jeśli masz filmik to czy mogę cie prosić o pokaz ,oczywiście PW .

Co sądzicie o tych kamerach

http://www.euro.com.pl/cms/kamera-sportowa-contourhd.bhtml?gclid=CM6YutmE96YCFYgm3godOwOQCA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z oświetleniem w nocy jest problem powiem szczerze. Filmiki z tej kamery są na YOUTUBE

np. Panasonic HDC-SD60 test video :arrow:http://www.youtube.com/watch?v=qq521keAo0Q

na 16Gb w pełnym HD HA1920 czas (godz:min) 2:11 HG1920 2:49, HX1920 4:19, HE1920 7:02

Co do filmiku to poproszę na PW o adres email jutro coś nagram i zaprezentuję. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slowik, wybacz ,ale jak dojechałem do cyt.

Cyfrówka ta zasłużyła na wyróżnienie ponieważ w wielu elementach jest lepsza nawet od amatorskich lustrzanek.

to już mi sie nie podoba ,zresztą twój wybór ,ale na wszelkich forach aparato-kamerowych Soniaki ostatnio przegrywają .Pierwotnie takie miałem plany tylko Soniaka ,ostatnio zmieniło mi sie upodobanie na kamerę ,robią lepsze fotki niż aparaty filmy.

Ale to moja teoria [nie spiskowa] :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą kamerą dobrej fotki nie zrobisz, jest wiele telefonów które robią lepsze fotki niż kamera.

Oczywiście, że zrobię z zoomem optycznym ale ostrzegam że z ręki więc obraz będzie nieco latał.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 1 month later...

Odswieze temat co do kamerek.

Mialem juz 3 kamerki w tym 2 HD.Ale teraz jak juz to kupie kamerke ktora moge polecic.Ma ja kolego z haczyka Grzegorz,ktory byl z nami na zasiadce w Chwalowicach.

http://fotoforma.pl/gopro-hd-hero-2-surf-edition--o_3181.html

A tutaj przypomne filmik ze wspolnej zasiadki,robiony wlasnie ta kamerka.

Nic lepszego nie potrzeba dla wedkarza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.