Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Sprzęt dorszowy na Władysławowo


Bless

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Pozwoliłem sobie założyć nowy temacik, ponieważ pilnie potrzebuje konsultacji i porady morskiej braci wędkarskiej. :mrgreen: We wrześniu po raz kolejny wybieram się na dorsze do władysławowa (głęboka woda) i zamierzam znacznie odchudzić swój sprzęt. Planuje zakup wędziska cormorana Cormoran red pilk Super Strong Pilkrute cw. 150-300g, a więc nie jest to zwykły red pilk o którym już znalazłem opinie na forum. Do tego kołowrotek, też cormorana SEACOR Big Ben 6Pi - 5000.

Może ktoś ma podobny sprzęcik i mógłby podzielic się swoimi wrażeniami ? :wink:

Zależy mi żeby sprzęt był dość lekki i czuły, bo przejadło mi się już 8 godzinne machanie pałą jak kij od szczotki. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Zależy mi żeby sprzęt był dość lekki i czuły

Ten red pilk nie będzie dość czuły,kup coś do 200g,ja z wielikim powodzeniem używam najczęściej Mikado UV do 170g (bez przywieszek sam pilker max 200g) i do tego kołowrotek o wielkości 4000-6000 ale nie big ben.

Big Ben jest dobry na karpie,kup coś mniejszego jeśli chcesz łowić delikatnie i się nie męczyć jakąś(pałą)

Zobacz kołowrotki z Okumy lub Ryobi Aplauz wytrzymują bardzo duże przeciążenia a kosztują na prawdę nie wiele :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za uwagi, godne przemyślenia. Zaraz obejrzę sobie taki sprzęcik :mrgreen: Nie wiem tylko czy kijek do 200 gram wystarczy bo najczęściej łowię na łowiskach ok. 70 m. Przy dużym dryfie 200 może być trochę mało, co sądzisz :?: I jeszcze kwestia długości, 2,40 czy 2,10 ? Lapał będę z małej łódki, wydaje mi się że kijek 2,10 byłby mniej męczący, ale z drugiej strony 2,40 to długość bardziej uniwersalna :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko czy kijek do 200 gram wystarczy bo najczęściej łowię na łowiskach ok. 70 m. Przy dużym dryfie 200 może być trochę mało, co sądzisz

Ja łowie zawsze na burcie zawietrznej i daje radę, ale przy dużym dryfie nie jest lekko trzeba się namachać :mrgreen:

I jeszcze kwestia długości, 2,40 czy 2,10

2,40m będzie najbardziej uniwersalny bo będzie ok na małą łódkę jak i na kuter :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.