Skocz do zawartości
tokarex pontony

Brak łowisk na jeziorach


Witkacy8

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Sam byłem świadkiem ich "odłowów" ryby.

Na przesmyku jeziora o szerokości ok. 50m zastawili sieci co 40m jedna od brzega do brzega, od samego dna po taflę. I wtedy na długości około 500m założyli minimum z 10 siatek, i tak ze trzy razy z rzędu w ciągu miesiąca -(tyle co ja widziałem, może byli tam kilka razy więcej) to myślisz ile tej ryby mogło zostać w jeziorze?

a z kont wiesz ze to PZW , a nie kłusownicy ,dzwoniłeś chociaż na PSR .Jeśli się wody nie pilnuje to tak macie .u mnie jak strażnicy nie przyjadą na zawiadomienie to piszę się skargę do wojewody, i wiesz pomaga.

Wiem bo przyjechał ten człowiek który zajmuje się odłowami, był samochodem własności pzw.

I wiem o innych razach (to akurat od ludzi ale pewne na 100%) jak sprzedawał we wsi ryby, tak jakby musiało być,szkoda że ludzie w takim przypadku nie nagrali go,przeciwnie dali mu zarobić.

Wiem , po części to wina ludzi, ale nie mówmy że ci z pzw to tacy wzorowi ludzie.

To tak jak mała mafia, jeden drugiego kryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :mrgreen: Przez kilka lat mieszkałem w Olsztynie- wydawać się może- super miejsce, 11 jezior w obrębie miasta. Opłacałem składki PZW. Niestety- PZW jest tak prężną organizacją, że gdy pojawiło się jezioro do wzięcia w dzierżawę nawet nie przystąpiło do przetargu. Od kilku lat składek nie płacę- powód? Nie będę wspierał organizacji, która tylko niewielki % składek przekazuje na zarybianie, ochronę wód itp. Nie zamierzam finansować startu naszych "kadrowiczów" w zawodach międzynarodowych itp. Wydaje mi się, że właśnie lokalni wędkarze powinni brać w dzierżawy małe zbiorniki i na nich samodzielnie prowadzić gospodarkę wędkarsko-rybacką (bo to jest nieuniknione). I może wreszcie pojawią się zbiorniki "no kill", gdzie nie będzie potrzeby corocznego zarybiania tonami karpi, amurów czy szczupaczków-palczaków, wyciąganych tuż po wpuszczeniu do wody, bo jak mówi regulamin" zbiornik może być zamknięty do najbliższego weekendu po zarybieniu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.