Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wklejanka Shimano Alivio 260 ML (SAL260ML)


Gość grzechuce

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzechuce

Wędzisko Shimano Alivio 260 ML

Specyfikacja techniczna:

producent: Shimano

model: Alivio 260 ML

długość wędziska: 2.6 m,

ciężar wyrzutu: do 21 g

przeznaczenie: jigowanie, opad

Dodatkowy osprzęt w zestawie:

Pokrowiec z materiału

Sprzęt posiadam od i jak często używam:

listopad 2008, sporadycznie ostanio wrócił do łask bo sandacze bardzo deliktanie biorą

Ryby, które nim łowię oraz dzięki niemu, moje największe sukcesy:

Póki co sandacz ok. 2 kg 63cm, komplet sandaczy 11.09.2010

Podoba mi się w nim to, że... czyli + :

- delikatna szczytówka choć trochę sztywna przy małych gumach dobrze sygnalizująca delikatne brania sandaczy

- prowadzenie gum

- w miarę dobre wykonanie

- w miarę lekki i wyważony

- cena

- najlepszy rezonans osiąga przy gumach z główką 17g niestety kosztem dość mocnego wygięcia szczytówki

Nie podoba mi się w nim to, że... czyli - (lubuje się w kijach z dłuższym dolnikiem) :

- 2.6 metra to jak dla mnie dziwna dlugość ni to 2.4 ani też 2.7 / 2.75, gdzieś te 10 cm w długości dolnika brakuje

- bardzo dziwna akcja nie chodzi o samą szczytówkę tylko o to że top za wklejanką jest bardzo miękki i elastyczny natomiast dolnik cholernie sztywny i bardzo źle amortyzuje

- słabe właściwości rzutowe nawet gumą z główką 10g. wielogodzinne rzuty pokazały, że we wcześniejszej wersji tego testu (pisałem o słabym wyrzucie jigów 17g) najbardziej akceptowalną wagą jest właśnie 17g. cięższe 24g są za duże

- bardzo mała średnica przelotek powoduje to że rzuty tym kijem to droga przez kompromisy albo dalekie rzuty (do 40m przy poteżnym wyrzucie na plecionce 0.14) albo czułość

- słaba moc kija: hol 2 kilowego sandacza to troche wyzwanie dla tego kija, gdyż dolnik słabo pracuje

- nie tyle co minus bardziej neutralna ocena: średni rezonans blanku. Duże tłumienie na łączeniu szczytówki z resztą. Silniejsze stuki jednak czuć na korku. Najlepszy jest przy jigu 17g który mocno dogina szczytówkę

Od momentu posiadania działa bez zarzutu:

Nie:

- szklana szczytówka rozwarstwiła się i 3 włókna pękły

Sprzęt był dawany do naprawy:

Nie.

Gdybym teraz miał kupować inny sprzęt, wybrałbym inny model:

Nie mam porównania z innymi wklejankami. I nie chcę wpisywać marketingowych bzdur z katalogów o sprzęcie którego nie znam co jest niestety plagą na forach. Gdybym miał ostatecznie polemizować na podstawie danych katalogowych i wyglądu to chyba byłbym skłonny w stronę Dragon Millenium HD Sensitive Zander.

Koszt sprzętu:

130 zł

Używam w komplecie z:

Kołowrotek Shimano Catana 2500

Inne ewentualne dodatkowe uwagi, wyjaśnienia lub zdjęcia:

Jak wyżej napisałem to pewien wybór pomiędzy czułością a właściwościami rzutowymi i mocą. Kij zapewne sprawdzi się w łowieniu sandaczy z łodki. Natomiast na dużą rzekę jak Odra to raczej na dużych odległościach i przy głębokich dołach nie znajdzie zastosowania. Jigami poniżej 17g rzuca się dość cięzko. Rzuty lżejszymi też nie należą do najprzyjemniejszych.

Na rzeczne połowy potrzeba trochę wprawy by odróżnić branie od przemieszczenia się przynęty w nurcie o różnej sile prądu (dołek, niecka, cofka). Kij był leżakowany przez większość czasu. Ostanio zabrałem go nad wodę tylko dlatego bo sandacze teraz biorą tak delikatnie, że na moim Super Fasćie puknięć nie widać. W sumie w tym celu został zakupiony.

2vwflm0.jpg

wygiecie przy glowce 17g

2s1mcgn.jpg

vni3w9.jpg

4tuiba.jpg

1zqdopl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.