Skocz do zawartości
tokarex pontony

Cegielinka


gruby

Rekomendowane odpowiedzi

od 1 stycznia do 15 maja całkowity zakaz połowu, nie radzę nikomu tam łowić, bez względu na to czy posiada kartę może być uznany za kłusola

nie ma znaczzenie czy sa kontrole ochotniczych czy nie, jak Ci policja po cichaczu podjedzie za plecy to się nawet nie zorientujesz kiedy mandat dostaniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 406
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Byłem dzisiaj od 5:30 do 10:00 złowione ok 4 kg drobnicy ( głównie rozpiór, leszczyk) inni podobnie było jeszcze kilku zapaleńców zapaleńców :wink: Ogólnie wodą przy murku płynie dużo syfu, ślimaki, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Byłem dzisiaj rano od 5:00 do 8:00. powiem krótko tak źle to jeszcze nie było w tym miejscu na Odrze przez ten czas żadnego brania, żadnej ryby.

Oprócz mnie wędkowało jeszcze w części przy reklamie 5 wędkarzy i też siedzieli tylko wpatrzeni w szczytówkę. Totalny brak brań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem dzisiaj od 6:15 do 11:30 łowiłem na koszyczek przynęta biały , kukurydza czerwony robak brania dobre lecz ryba drobna krąp taki do 0,5 kg najlepiej na czerwonego ani jednego leszcza .. ani płoci pogoda kiepska wiatr z deszczem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie w sprawie łapania na grunt na cegielince, możecie zdradzić mi wasze najlepsze sposoby i metody na płocie/leszcze , I czy ktoś był teraz na dniach bo chciałbym się wybrać, ale nie wiem czy jest sens jechać 200km . Z góy dziękuje i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 5.09 tak jak pisałem wyżej , moja metoda to koszyk od 60 - 100 gr zależny jaki uciąg zanęta to przeważnie lorpio rozrobiona z melasą przynęta biały pinka czerwony robak sporadycznie pęczak kukurydza , łowie z brzegu na kładkach jest też długi betonowy murek na całej dł. ryba moim zdaniem żeruje tak samo , poradził bym tobie abyś jeszcze zaczekał bo na razie kiepsko z rybą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kwiattek byłes juz kiedys czy pierwszy raz?. tak jak pisał poprzednik trzeba jeszcze poczekać , my jeździmy już kilka lat , i trzeba trafic jak ryba bierze, ale koniec września juz powinno sie cos dziać , a nawet warto też ustawic sie np na listopada, koszyki 70-80g zazwyczaj starczały ale nigdy nie wiadomo na jaki uciąg sie trafi więc kilka 100 też trzeba mieć, na haczyk kukurydza, czerwony, biały i wszystkie tego kombinacje, nie raz przez noc ani brania a zaczynaja kiedy tylko niebo się rozjaśnia, chociaż w tamtym roku w nocy brały ładnie, płocie koło 30cm nie robią tam wrażenia ,żyłka 0,22 głowna i 0,18 przypon jak chcesz coś wiedziec więcej to pytaj, chociaz przeczytanie całego forum to juz niezła wiedza, no i pamiętaj , wędkarze z Piły nie mają tam dobrej reputacji, więc porządek , porządek i jeszcze raz porządek po łapaniu, więc może się to będzie zmieniać, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jedin za tyle infomacji, Właśnie jestem wędkarzem z okolic Piły , jeżdzę na Regalicę tez od kilku lat, ale na cegielince byłem raz i jutro wybieram się drugi ,także chciałem dowiedzieć się kilku informacji jak łapać , tak mi sie wydawało , że większe obciążniki bo łapałem rok temu na 20-30 g i było tak średnio. W wędkarskich w Pile twierdza , że już bierze także jadę sprawdzić i mogę dać znać . Pierwszy raz jade tak szybko przezważnie tak jak mówisz paż/listopad.Pozdrawiam dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszyki 80-100 g bo jak Regalica zacznie dobrze ciągnąć to mniejsze nie mają szans. Ja z przynęt używam tylko kukurydzy z puchy, czerwonych i białych robali. Nic więcej nie trzeba. Jak wejdzie rozpiór to zapomnij o leszczach, są wtedy gdzie indziej. Zasada jest taka że jak znikają rozpióry to pojawiają się leszcze. Czasami jak wejdzie duża płoć to jest świetna zabawa bo każdy hol to niezła walka. o porządku to kolega wyżej już wspomniał :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w zeszłą sobotę albo niedzielę nie pamiętam, na murku koło bilbordu, popołudniem koło 12:30 do 17:30, rybki to jeden leszczyk na oko koło 0,7 kg reszta to krąpie i rozpióry (z przewagą krąpi i krąpików), złowiłem również 1 jazgara krótszego niż kciuk (teraz wiem że mój federek pokazuje każde branie :) łowiłem na 2 federki koszyki 70 i 80, przyneta kuku, białe, czerwone, brania miałem średnio co 10 minut. Sąsiedzi mieli zdecydowanie rzadsze brania, co jest chyba wynikiem wkładu do koszyczka, kilka tygodni temu to sąsiędzi łowili a ja miałem zdecydowanie słabsze brania - tym razem się odkułem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.