Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Cegielinka


gruby

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 406
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

witam kolego dzisiaj bylem na cegle 4 godziny i powiem ci tak rano brala piekna ploc,i drobne leszczyki,razem z kumplem wyjelismy sporo pieknych ploci,braly na kukurydze z bialym robakiem,i najwieksze plocie braly blisko brzegu,lowilismy federkiem dosc spora woda na cegle ale uciag nie jest za duzy wiec idzie fajnie polapac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszelkie pytania odnośnie łowisk nad regalicą (a cegielinka takową jest) zadawaj tutaj :) ...

A ja jestem raczej za wydzieleniem Cegielinki z tematu o Regalicy bo to tak bogate i ciekawe łowisko że generuje ponad połowę postów w w/w temacie a Regalica jest długa i szeroka :wink:

Co do info znad Cegły to skubie tam drobnica drapieżnika. Płoć faktycznie ruszyła się trochę. Mam nadzieję jeszcze połowić w październiku trochę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wrociłem. Powiem tyle lipa straszna. Zajechałęm na miejsce dopiero o 8:30....na całej długości nie było się gdzie wcisnać...w konću już pod samym mostem wcisnołem sięmiędzy dwóch dziadków z 10 gr ciężarkami...a prąd był taki że koszyk 100 gr nie dawał rady. Do 11:30 ani brania, widziałem tylko sporadycznie łądne morskie płocie ale to na spławik. Do tego trafiłem na wyjątkowo zaczepowe miejsce i na sandaczowej plecionce urwałem 5 zestawów.

Na spina też widziałem troche osob machało bez rezultatów.

Dziadki które zbierały się w tym czasie co przyjechałem mieli w siatkach od 3 do 5 płoci.

Jeszcze jedno, jak chce się płoci połapać trzeba mieć kuku na robaki cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem raczej za wydzieleniem Cegielinki z tematu o Regalicy bo to tak bogate i ciekawe łowisko że generuje ponad połowę postów w w/w temacie a Regalica jest długa i szeroka :wink:

wiesz ja to chciałem stwowrzy tematy odnosnie samem cegły dziewoklicza parnicy itp .. tak zeby kazde lowisko mialo swoj temat :D ale jak patrze co sie dzieje w dziale regalica :D to z tematu odnosnie parnicy byśmy chyba zeszli do Morza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Byłem wczoraj na Cegielince, nastawiłem się na sandacza, ale niestety zero brań.

Pomgłem natomiast podebrać ładnego sandała, który wziął na białego ripera z czerwonym ogonkiem, na 20 gr. główce.

Kilka dni temu łowiłem na pomostach, wyciągnąłem kilka wymiarowych okoni na rosówkę i miałem trzy obcięcia końcówki ( chyba szczupaki). Wyglądało to tak :

ładne branie, raz aż przesunęła się wędka i jak po brzytwie, haczyk ucięty z dużym kawałkiem końcówki. Czy wam również to się zdarza ? Miałem na Cegle wiele takich przypadków w przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem na Cegle wczoraj jakieś 30 minut od 18:30 (strasznie zimno), i nie miałem ani brania, wcześniej na Parnicy i też zero...

Jako, że nie mam zupełnie doświadczenia w łapaniu sandacza postanowiłem podpatrzeć 2 spiningistów którzy rzucali na końcu betonów.

Podszedłem do pierwszego:

-witam. I co złapał pan coś?

- Jak się złapie to będzie.

- A brania chociaż jakieś?

- Aaa.. niee bo wiesz ja łowie na metodę na gołą kotwicę... (akurat wyciągnął zestaw ciężarek przelotowy z kotwicą na końcu). Ten koleś na końcu wyciągnął przed chwilą ładnego.

-sandacza?

-tak

-A duży?

-Aaa jakiś kilogram miał ale on też widzę szarpie.

-Dobra idę, zimno jak cholera. do widzenia.

-Narazie.

Nie był to jakiś dziad, tylko koleś jakieś 25 lat a i sprzęt na oko miał porządny, i autko volvo wypucowane (jak wracałem do domu widziałem jak pakował się a miał postawione przy bilbordzie playa na chodniku) więc biedny nie był.

I w duchu pomyślałem sobie, że w tej Polsce nic się nie zmieni. I niech ktoś mi powie jak mu można udowodnić kłusownictwo? Jak zobaczy strażników albo Policję wystarczy, że przetnie/ przepali fajką żyłkę i nic mu nie zrobią.

Strażnicy nie powinni chodzić w mundurach (oprócz policji spotkałem tylko jednego ale na kilometr widać było, że to on, ubrany w moro, z flagą polski na ramieniu). Czy nie mogliby chodzić po cywilu, albo nawet sami udawać kłusowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zdołasz jakoś z tajniaka zadzwonic na SSR to oni po cywilu wpadaja na kontrole.Ja w niedziele mialem podobna sytuacje koło PKP.Trzech gosci łowiło niewymiarówki w tym jeden na "kose".Szybki tel do komendanta SSR i po pieciu minutach była policja wodna.Niestety zgarneli tylko jednego , bo dwóch na chwile przed ich przypłynieciem sie zawinęło.

Ale np.na głebokim w okresie ochronnym przyjechali strażnicy po cywilnemu ,jeden zagadał o połowach z typami którzy akurat 1 maja łowili sandacze.

Panowie wyłapali po 500 mandatu.

Tak że warto zadzwonić na straż nawet jesli wydaje sie nam ze typ sie wywinie bo moze akurat sie zagapi :mrgreen:

Bo jesli bedziemy tylko sobie pod nosem bluzgac to w niczym to nie pomoze i nigdy nic sie nie zmieni.Tak samo napisanie tego na forum nic nie da,a zgłoszony fakt kłusownictwa zawsze ma szanse powodzenia i ujecia kłusola.

A gto ze kłusuja ludzie zamozni to wcale chyba juz niokogo nie dziwi bo niestety juz dawno kłusownioctwo nie jest domena tych biednych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.