Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Żwirownia Dzbanowska


Pilczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem przyjemność złapać dwa małe ale z racji, że nie nastawiam sie na ta rybę i mało czasu spędziłem za nią to dużo ci nie podpowiem.

W moim przypadku była to wątróbka, i kiedyś biały twister 'szurany' po dnie.

Wydaje się że jest całkiem sporo małego, jeszcze poniżej wymiaru a i pewnie rodzice sie znajdą.Swego czasu w necie było zdjęcie większej sztuki z Pilc.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ostatnio zasadzałem się na suma ale niestety nic nie złowiłem, chociaż miałem dwa razy odjazdy na wolnej szpuli na wątróbkę drobiową, a łowiłem i na zywca i na pęk rosówek i na wątróbkę. Od dwóch lat nie złowiłem tam suma. Ze 3, 4 lata temu złowiłem kilka sumów może tak 8 sztuk, ale wszystkie miały podobny wymiar 60, 70 cm. Wielokrotnie byłem świadkiem jak łowili sumy ale wszystkie były takie jak moje i mniejsze. Potwierdzone jest, że wpuścili tam suma i podejrzewam, że nieźle wytrzebił tam białąrybę, bo od 5 lat jest tam poprostu posucha. Miejsce na suma w zasadzie wszędzie jest dobre. Jednak najlepsze tam w lasku na półwyspie i w tej zatoczce, ale tak jak mówię od 2 3 lat poprostu lipa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie poznałem goscia i tez mówi ze tam jezdził ale mówił ze róznie raz pojechał na nocke nic drógim razem pojechał z kolegą i 12 sztuk takze trzeba trafic w dzien ja tez raz tam byłem i nic oprucz jazgacza i leszcza . akwen bardzo ładny i z kim nie gadam to wszyscy mówia ze jak na suma to najkprędzej na dzbanowskim :smile: cóz trza próbować . powiedzcie mi tylko bo nie wiem jasli poluje na suma i łowie na karasia na spławik jesli spławik zniknie to odrazu zacinać czy poczekać jak ze szupakiem????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że musisz trochę poczekać, sum tak jak każdy drapeżnik przeważnie chwyta żywca w pysk obraca go sobie wygodnie i zaczyna połykać, dlatego daj mu jakąś minitkę góra półtorej czasu i wtedy zacinaj. Generalnie to suma już sobie odpuść w tym roku. Ogólnie Dzbanowska to wielka pustynia, może dlatego, że połaczyli ja z innym zbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk,

Możesz jechać tak jak na cmentarny, droge chyba znasz, dośc kamienista dla opon ale w miare spoko dla osobówki, nie ma duzych problemów. Jak dojedziesz gdzieś na koniec to z jednej strony masz cmentarny a z drugiej koplaniany.

Lub jedziesz drogą jak na jedynkę. Jak przejedziesz kopalnię to od razu po lewej jest juz ten staw. Ale ten pierwszy odcinek to 'świeża' ziemia, kopara chyba jeszcze no i blisko kopalni.

Łowiących widziałem troche dalej , dokładnie w miejscu jak skręca sie w prawo na jedynkę na ten CYPEL żwirowy.

Ogólnie brzegi to skarpy i wały więc zawsze zostawiasz auto na drodze i kawałek trzeba podejść. Miejscowek jeszcze tam nie szukałem. Nie wiem jak tam z rybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aregmax, dzięki za informacje, muszę się tam wybrać na mały zwiad.

johny476, Dzbanowski jest połaczony z tym nowym kopalnianym wielką rurą, między innymi dlatego na Dzbanowskim opadła woda ponieważ oba zbiorniki wyrównały poziom i podejrzewam, że i ryba się rozproszyła na większym akwenie, zwłaszcza, że Dzbanowskiego wogóle nie zarybiali, a jedyni wpuścili suma, który ma potworny apetyt, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że przepływają, zwłaszcza że te rury to nie jak lufki do papierosa tylko potężne rury takie, że człowiek na stojące przejdzie, na 100% ryba sie poprzemieszczała. Sum jest wędrownikiem i ma kilka stanowisk i patroluje swoje terytorium, ale też i jest ciekawy. Zresztą mówił mi kiedyś strażnik ze SSR, że połaczenie Dzbanowskiej z Kopalniana miało na celu zasilenie w rybostan właśnie Kopalnianej i to by się zgadzało bo odkąd są połączone to Dzbanowskiej wielkie G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po co to łaczyli :sad: masakra,teraz zeby cokolwiek złowic to trzeba tam bedzie siedziez z 5lat :roll: szkoda gadac zamiast zasilenia rybostanem kopalnianego mogli go poprostu zarybic a tak bedzie wielkie gówno tu i tu,choc kiedys słyszałem że niby na tym kopalnianym sa ryby giganty ,ale puki sam sie nie przekonam to ja w takie ploty nie wierze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że niby na tym kopalnianym sa ryby giganty
, to muszą być sztuki które przepłyneły z Dzbanowskiego, bo od kiedy jest ten kopalniany??? 10 lat??? Ichtiologiem nie jestem, ale według danych z http://pl.wikipedia.org/wiki/Leszcz, sam leszcz potrzebuje min. 5-7 lat do rozrodu (przy wielkości 30cm), a gdzie mu do 50cm :wink:

Tak, że moze byc to logiczne wytłumaczenie braku ryb - zwiększył sie drastycznie obszar wody i ryby sie rozproszyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy bo juz sam nie wiem czy w koncu warto jechac na tego suma na dzbanoswki ?? czy moze znecie jakies inne stawy gdzie jest go całkiem sporo,bo zrobiłem juz duze przygotowania na te wasacze i nie chce tego wyrzycic??? moze na stawie nr 1 moze na bartnikach słyszeliscie gdzies o sumach???????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareksm2, zgadzam się z Tobą co do opinii na temat rybostanu i połączenia Dzbanowskiej z Kopalnianym, ryba poprostu rozproszyła się po większym akwenie, a panowie ze SSR narobili szkody wpuszczając suma, który wytrzebia przede wszystkim białą rybę.

Te dwa stawy połączono jakieś 5 lat temu

O zarybianiu nie ma mowy bo są to wody skarbu państwa, może kiedyś jak PZW przejmie je to może coś tam wpuści

johny476, w tym roku miałem kilka zasiadek na suma i zero efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem w lipcu czy w sierpniu na tym półwyspie gadałem z gosciem który siedział tam pare dni i mówił ze jak był to widział jak gosc wyciągnoł suma 120cm i mówił ze wieczorem małe sumiki przypływają pod sam brzeg , a ja jak byłem to łowili tylko karasie i leszczyki :smile: a wiecie moze ile kiedys sztuk tego suma wpuscili????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.