Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Żwirownia Dzbanowska


Pilczyk

Rekomendowane odpowiedzi

witam i ze tak powiem nie ma sie czym chwalić mieliście racje totalne bezrybie :cry: nic poptostu nic ani na watrubke ani na rosówke ani na żywca ani na białego zmarzłem i nic wiecej , czasami widac było jakąs drobnice , podejrzewam ze moze by cos wzielo ale na całym zbiorniku dno porosniete roslinnoscia tylko zarzuciłem i odrazu czułem krzaki i to w kazdym miejscu wiec nasz wasacz moze schowac sie w te krzaki na dnie czeka na ofiare zaatakuje i znowu sie pewnie chowa co innego jak by było normalne żwirkowate lub muliste dno wtedy musiałby ganiac tak uważam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

johny476, no ale i tak gratulacje za poświęcenie bo w nocy pewnie było zimno, w Lubinie w nocy strasznie lało i wiał porwisty wiatr, a jak u Ciebie było? Powiedz w którym miejscu łowiłeś? Sam widzisz, żę Dzbanowska zrobiła się bardzo trudnym zbiornikiem i faktycznie zaczynam wątpić czy jest tam jeszcze coś dużego. Był ktoś jeszcze oprócz Ciebie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziwna pogoda od 6 do 1 w nocy regularnie 2 minuty cisza 2 minuty wiatr i tak w kółko pozniej padało ale przeszło wiec mokry troche zmarzłem, łowiłem z wujkiem w tym półkolu z wysepkami ale blizej półwyspu tam było wiecej miejsca do zarzucania i tak jakby głebiej i nie uwierzysz nikogo nie było calutki staw dla nas :lol: lecznie niestety to w niczym nam nie pomogło :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

dobekfooto, a powiedz w którym miejscu siedziałeś na Dzbanowskiej?

Czy na Cmentarny ktoś zagląda, są tam jakieś fajne miejscówki? Tak dawno tam nie byłem i jako zrażają mnie opowieści kolegów którzy komentują ten zbiornik po ostatniej powodzi, a raczej przerwaniu wału przez Nysę Kłodzką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze chodzi o ten brzeg og strony kopalni ? ja tak sądze :wink: jest wysoki skosny ze zabic sie mozna jak sie schodzi i są tylko 2 lub 3 miejsca do łowienia bo cały ten brzeg jest zarośnięty albo od strony drogi asfaltowej tam tez jest głęboko a rybki pewnie na takiej wodzie teraz siedzą :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek1395, łowię tam już 15 lat i nie słyszałem o amurach, karpie owszem są, ale też nie słyszałem o jakiś powalających sztukach, sam złowiłem kilka sztuk i miały tak około 1 kg do 1,5 kg. Zresztą w tym roku jaki ze 3 lata wstecz to jest tam nędza, przynajmnie ja nie mam się czym pochwalić.

johny476, masz rację to na pewno chodzi o te rejony żwirowni bo pozostałe są raczej łagodne i płytkie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem ostatno na Dzbanowskiej w sobotę i poniedziałek od rana do południa i lipa!

Na białego i pinkę złowiłem jedną płoć taką ok. 35 cm. Na karasia próbowałem i na spławik i z gruntu i nic. Generalnie zero brań, katastrofa, ale i tak się nie załamuję, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem dziś na Dzbanowskiej od 6 rano do godz. 12 - lipa zero brania, a próbowałem na żywca z gruntu, na żywca na spławik, próbowałem nawet na białego i na pinkę i zero brania. Było trochę wędkarzy, głównie spiningistów, rozmawiałem z dwoma, którzy również stwierdzili kiszkę. Wszyscy zgodnie twierdzą, że Dzbanowska zrobiła się jałowym zbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam koledzy :wink: pisaliście jakiś czas temu że dzbanowksi został połączony wielkimi rurami z tym drugim kopalnianym stawem wiec teraz pytanie czy można tam na tym drugim łowić? może już macie jakąś zdobycz na swoim koncie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to część stawu na której trwają prace koparki. Szkoda tylko, że zarybiają karpiem a nie linem, szczupakiem, sandaczem czy wreszcie dorodnymi leszczami.

No ale cóż, pozostaje wierzyć że to nie koniec zarybień na pilcach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni brać przykład z Czechów.Kraj mały ale polityka zarybien i kar stosowanych jest 1-szo ligowa.Jak złapia cie z ryba bez wymiaru lub z przekroczonym limitem,karta na pół bez możliwosci otrzymania nowej w danym roku.Do tego kara 4500 Kć.czyli prawie połowa wypłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.