Skocz do zawartości
tokarex pontony

Szukam najmniej rozciągliwej żyłki 0.22mm


piotrek__pp

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Poszukuję żyłki, która by się jak najmniej rozciągała. Oczywiście miałoby było gdyby żyłka była dodatkowo mocna i nie skręcała się. Ale najważniejsza jest niska rozciągliwość. Co polecacie? Do tej pory używałem MIKADO CRYSTAL LINE i nie była zła ale pewnie znacie coś lepszego. Może być droższe. Tylko to ma być żyłka a nie plecionka.

Udanych łowów

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

piotrek__pp, zacznij interesować się żyłkami typu match

Co polecacie?
wszystko przynajmniej średniej jakosci dedykowane do odległosciówki

zaczniju od Browninga (mają też i tą średnice) no chyba ,że czarny kolorek nie pasuje i wolisz np. czerwony to wtedy Maver :lol: Dragon maxima i innych super nowych wynalazków raczej unikaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Poszukuję żyłki, która by się jak najmniej rozciągała. Oczywiście miałoby było gdyby żyłka była dodatkowo mocna i nie skręcała się. Ale najważniejsza jest niska rozciągliwość. Co polecacie? Do tej pory używałem MIKADO CRYSTAL LINE i nie była zła ale pewnie znacie coś lepszego. Może być droższe. Tylko to ma być żyłka a nie plecionka.

Udanych łowów

Piotrek

sprawdz sobie jescze :

Robinson Primera

* kolor jasnozielony

* powłoka flurocarbonowa

* brak pamięci

* olbrzymia wytrzymałość na mokrym węźle

* niewidoczna w wodzie

* zredukowana rozciągliwość (20-24%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi!

MariuszA, naleśnik27 co sądzicie o Maxima Drop Shot? Cena podobna do Mikado Crystal Line, opis też, tylko rozciągliwości nie ma podanej.

sprawdz sobie jescze :

Robinson Primera

* kolor jasnozielony

* powłoka flurocarbonowa

* brak pamięci

* olbrzymia wytrzymałość na mokrym węźle

* niewidoczna w wodzie

* zredukowana rozciągliwość (20-24%)

No sprawdzę, ale Mikado ma mniejsza rozciągliwość. Przynajmniej tak jest napisane na ich stronie internetowej. Ale zaintrygował mnie ten fluorocarbon. Sprawdziłem, że są żyłki chyba w całości z niego wykonane. Co to za materiał? Czym się charakteryzują żyłki z niego zrobione?

A i jeszcze jedno, żyłkę będę musiał kupić przez internet, bo u mnie w mieście nie ma żadnego wyboru. Do tej pory kupowałem na allegro ale może znacie jakieś lepsze sklepy?

Udanych łowów

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi!

MariuszA, naleśnik27 co sądzicie o Maxima Drop Shot? Cena podobna do Mikado Crystal Line, opis też, tylko rozciągliwości nie ma podanej.

sprawdz sobie jescze :

Robinson Primera

* kolor jasnozielony

* powłoka flurocarbonowa

* brak pamięci

* olbrzymia wytrzymałość na mokrym węźle

* niewidoczna w wodzie

* zredukowana rozciągliwość (20-24%)

No sprawdzę, ale Mikado ma mniejsza rozciągliwość. Przynajmniej tak jest napisane na ich stronie internetowej. Ale zaintrygował mnie ten fluorocarbon. Sprawdziłem, że są żyłki chyba w całości z niego wykonane. Co to za materiał? Czym się charakteryzują żyłki z niego zrobione?

A i jeszcze jedno, żyłkę będę musiał kupić przez internet, bo u mnie w mieście nie ma żadnego wyboru. Do tej pory kupowałem na allegro ale może znacie jakieś lepsze sklepy?

Udanych łowów

Piotrek

Powloka flucarbonowa zabezpiecza zylke przed przetarciem ;) tak mi sie wydaje nie znam sie zbytnio na materialach ;) bo uzywam plecionek ale slyszalem wiele dobrych opinie o primerze jak i o dragonie ;) wiec dlatego ci polecilem

ja wszystkie zakupy jakie robie to w fishing mart sklep ;) nigdy na alegro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Poszukuję żyłki, która by się jak najmniej rozciągała. Oczywiście miałoby było gdyby żyłka była dodatkowo mocna i nie skręcała się. Ale najważniejsza jest niska rozciągliwość. Co polecacie? Do tej pory używałem MIKADO CRYSTAL LINE i nie była zła ale pewnie znacie coś lepszego. Może być droższe. Tylko to ma być żyłka a nie plecionka.

Udanych łowów

Piotrek

hej, polecam Ci dwie sprawdzone marki: tj. Trabucco lub Stroft, mają bardzo dobre opinie, sa w przystepnej cenie i na pewno się nie zawiedziesz. Odradzam natomiast zyłki Dragona na przykład. przećwiczyłem, maja pzede wszystkim efekt pamięci co jest irytujące.

żyłki Trabucco oraz Stroft natomiast nie mają tego problemu, sa dostępne w cenie ok 20PLN za 100 metrów.

jesli chcesz wyślę Ci na prova hdzie możesz takie żyłki zakupić online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, że nie łowię zbyt często. Jedną żyłkę używam 2-3 sezony. Może natknął się ktoś z Was na taką nierozciągliwą żyłkę, która w dodatku trzymałaby się przez 2-3sezony? Wiele żyłek od samego leżenia traci swoje właściwości.

Udanych łowów

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mało rozciągliwą żyłkę, to jest coś takiego co się nazywa P-Line Extrusion. W stosunku do standardowych żyłek ma rozciągliwość zredukowaną o 40%. Ewentualnie P-Line CX Premium powlekana fluorocarbonem - redukcja rozciągliwości o 30%. CX Premium jest bardzo dobrze widoczna nad wodą (pod wodą przeźroczysta). Extrusion jest szara.

Co do fluorocarbonu - powłoka FC sprawia że żyłka jest bardziej śliska a dodatkowo nie nasiąka wodą. Dzięki temu jest trwalsza.

Co do czasu życia - grubsze żyłki (0.23 wzwyż) lepiej znoszą upływ czasu niż cienkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja dość długo łowię na żyłka Maver River Stone. Dobre parametry i rzeczywiście się nie rozciąga. Trochę odstrasza kolor (ceglastoczerwony), ale podobno czerwone pasmo światła zanika najszybciej pod wodą, więc jest niewidoczna dla ryb. Prawie taka sama jest Maver Red Devil. Nieco inny kolor

Bardzo wielu moich kolegów używa Trabucco XPS Match-Sinking. Czarny kolor i również się nie rozciąga.

Co do Strofta - to jest to dobra żyłka, jednak mocno przegrubiona, tzn. jeśli kupisz 0,16mm, jest to z pewnością ma wymiar 0,18, lub 0,20mm.

Dobre parametry ma wspomniany Maver Dual Core, jednak jest bardzo droga (około 35zł/150m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.