Skocz do zawartości
tokarex pontony

Lowisko Brzegi 1,3


platinumx

Rekomendowane odpowiedzi

morelowy, Fakt tęcza złowić z brzegu graniczyło z cudem, ci którzy mieli "zajęte" miejscówki o 10 to do południa połapali jakieś pojedyncze sztuki, z łodzi i pontonów połapali ale też skutecznie przepędzili z pod brzegu. Ja chyba miałem jednego tęczaka na malutkiego pstrągowego woblerka 4,5cm ale ryba się po paru szarpnięciach wypięła :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Niedziela spędzona na pontonie zaowocowała 7 tęczakami w rozmiarach ok 40 cm (rekordowy 44 cm). W końcu wpuszczono ładne i waleczne sztuki. :lol:

W sumie na trzy osoby po kłuliśmy trochę, przynajmniej nie będą już takie łatwe do złowienia i może utrzymają się dłużej.

Szkoda, że pogoda nie była taka jak w sobotę

Elast93 gratuluję szczupłego, ja ten rok kończę bez ani jednego powyżej 50 cm. W sumie poza Boleniem z Wisły na 60 to dzisiejszy pstrą był największą moja ryba w tym roku :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elast93, gratki, i dobrze że nie odłożyłeś spina w kąt jak widać.

pigularz, też gratki niezłą zabawę mieliście a chyba o to chodzi przede wszystkim, ;)

Drapieżniki wciąż aktywne więc jeszcze tydzień przeszło by coś powalczyć z nimi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekG, Więcej szczęścia niż umiejętności, nigdy nie łowiłem ryb w grudniu, ale dzięki :P

Ta ładna pogoda kusi mnie jeszcze żeby jutro pojechać na przylasek ale to jeszcze nic pewnego, jeśli wyprawa dojdzie do skutku dam znać jak było bo planuje jutro definitywnie zakonczyc ten rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam więcej szczęścia... wychodzone, odpowiednie miejsce, odpowiednia pora i odpowiednia przynęta plus odpowiednie prowadzenie... za dużo jak na samo szczęście ;)

Co do wyprawy to jak masz możliwość negocjacji to ja bym delikatnie sugerował jednak bardziej Wisłę niż Przylasek.... ale to tylko moje zdanie, albo jakieś tam moje widzi mi się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka, czy ktoś mógłby przedstawić mi graficznie, jak mogę dojechać teraz na 3jke jadąc od mosty Wandy? Dużo się tam pozmieniało teraz...

I widziałem, że 2jka jest częściowo zasypana - ktoś wie, czy mają ją zamiar zasypać całkowicie?

Dziękował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że dzisiaj będzie mniej braci wędkarzy a tu zonk :wink:

Tak jak myślałem dzisiaj już populacja pstrąga była przetrzebiona i biczując od 8:00 nic nie chciało się skusić na spinning. Za to zaraz po przybyciu widziałem, że nie którzy mieli osiągnięcia ze spławikiem.

Po 12:00 pierwszy kontakt z rybą, ale jedynie jeden tęczak na 40 cm. się skusił na paprocha który robił furorę tydzień temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Byłem dziś od 6:00 do 12:00 na brzegach nr 3, ze spławikiem i gruntówką.

Na grunt zero nawet brania, natomiast na spławik aż dwa brania, jedno nawet zaciąłem w porę ale ryba po kilku sekundach się spięła ( pewnie linek lub okoń ). Ryby ładnie bąbelkują przy brzegu, często widać też ataki szczupaka... Byle do Maja :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj wybrałem się koło południa na 3 godzinki porzucać za szczupakami na Brzegi nr 3. Jako że od znajomych zapalonych łowców boleni dostałem info że na Wiśle totalna kicha, nie pozostało nic innego niż poszukać zębatych.

Generalnie kicha wyjąłem 3 pistolety 30-40 cm kilka podobnych uderzało w gumy ale nic konkretnego.

Pięknie natomiast widać było w kilku miejscach jak trze się płoć :P 

13082698_562655753902794_2083323628426096638_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza umiejętnościami widać masz chłopie sporo szczęścia. Nawet poznaje obie miejscówki :D

Szału niema to mało powiedziane.. Dwaj kumple którzy od dobrych nastu lat mają takie boleniowe wyniki o jakich mi się nie śniło, przez cały weekend majowy zerowali... Jeden miał tylko jakiegoś wielkiego wąsa bo po prawie 5 min holu a raczej odjeździe i próbie wyhamowania go się wypiął.

Co więcej pisać, gdzie ja totalny amator który nawet ani jednego bolenia jeszcze nie wyjął będzie się rwał nad Wisłę jak tacy ludzie zerują.. :wacko:

Będą regularnie żerować i brać to się wybiorę :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elast93 dokładnie jak pisze bumtarara. Żeby mieć szczęście trzeba mu dopomóc. ;)
To, że ktoś nie łowi kto jest mistrzem, to nie znaczy, że jak pojedziesz na drugi dzień to nie złowisz. Jak będziesz czekać na informacje to jak zaczną brać i pojedziesz to usłyszysz:
"Panie wczoraj to brały, a dziś to nic" albo "Panie tydzień temu to taaaakie żeśmy połowili" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj szybki samotny wypad z samego rana, melduję się nad wodą ok 5:30 a około 11:00 zakończyłem łowienie.

Łowiłem na spławik, liny świetnie współpracowały, wyjąłem w sumie 10 podobnych sztuk ( wszystkie jak z jednego rocznika 30-33 cm ) oraz dwa małe okonie i szczupaczka   

Poniżej kilka fotek oraz link do krótkiego filmiku  Chciałoby się nagrać wszystko brania, hole, wypuszczanie, ale samemu i w dodatku smartfonem to chyba nie da rady ogarnąć 

large.20160506_061338.jpg.14e3b6864fa18a

large.20160506_085720.jpg.037e7a0e2eac3b

large.20160506_061528.jpg.9ad9d448ce052c

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znowu po przedwczorajszej burzy i sporych opadach wybrałem się na brzegi nr 3. Łowiłem od ok 5:45 do 14:00.

Od przyjazdu do około 11:00 siedziałem ze spławiczkiem z nastawieniem na liny, wyjąłem w sumie 8 linów ale tylko jeden powyżej 30 cm oraz trafił się 23 cm karaś srebrzysty.

Około 11:00 zaczęło mocno wiać więc wziąłem do ręki lekki spining z nastawieniem na okonia.

Zakupiłem nawet cienką plecionkę 0,08 mm jak pisał mi kiedyś KrzysiekG.

Próbowałem malutkich twisterków i najmniejszych kopytek od relaxa oraz jaskółek na lekkich główkach 3-5 g ale bez jakiegokolwiek kontaktu przez 3 godziny machania.. nawet pistolety nie gryzły -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.