Skocz do zawartości
tokarex pontony

Barwienie plecionki


oleq_30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nigdy nie łapałem na plecionki, dużo na ten temat się naczytałem poszperałem w necie o wadach zaletach , i postanowiłem kupić i spróbować.

Wybór ze względu na cenę padł na Team Dragon Techno 15 i z początku było fajnie żyłka w wodzie była nieweiele widoczna , jednak po około 20 wizycie nad wodą plecionka zrobiła sie bardzo jasno szara i widoczna nawet dość głęboko w wodzie .

Jak na mój gust zbyt widoczna i w związku z tym mam pytanie czy można ją w jakiś sposób zabarwić np. na czarno ?

Myślałem o użyciu tuszu do drukarek atramentowych lub czarnym markerze.

i nie chcę barwić od razu całej ale powiedzmy ostatnie 15-20 m .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Witam

Jeżeli to nie ten dział to z góry proszę o przeniesienie tematu.

Nigdy nie łapałem na plecionki, dużo na ten temat się naczytałem poszperałem w necie o wadach zaletach , i postanowiłem kupić i spróbować.

Wybór ze względu na cenę padł na Team Dragon Techno 15 i z początku było fajnie żyłka w wodzie była nieweiele widoczna , jednak po około 20 wizycie nad wodą plecionka zrobiła sie bardzo jasno szara i widoczna nawet dość głęboko w wodzie .

Jak na mój gust zbyt widoczna i w związku z tym mam pytanie czy można ją w jakiś sposób zabarwić np. na czarno ?

Myślałem o użyciu tuszu do drukarek atramentowych lub czarnym markerze.

i nie chcę barwić od razu całej ale powiedzmy ostatnie 15-20 m .

moze sproboj grafitem w plynie ,chyba jest cos takiego do smarowania laczen w tyczce ;) i wysusz :) nadmiar zetrzyj ;) wiadomo bedzie sie scieral po czasie ale mozna malnac na nowo jesli zda egzamin :)

a najlepiej przewin ja na droga strone i znowu troche polowisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi to było około 20 2-3 godzinnych wypraw ze spinningiem. Także za miesiąc bym musiał znowu przewijać

mialem tak kiedys z barklejem ale po doslownie 5 wypadach.

sproboj tym grafitem bo oni chyba tez grafitem ja barwia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, jeżeli ja w okularach polaryzacyjnych widzę swoja plecionkę w wodzie na odległości około 10-15 metrów to ryba zwłaszcza interesujący mnie sandacz tez ja będzie dobrze widział zwłaszca w rzece gdzie głębokość to około 3-5 metra.

Poszedłem jednak za pierwszą myślą i zabarwiłem ją używając czarnego tuszu do drukarek atramentowych LEXMARK - zabarwiłem około 15 metrów jutro ją wypróbuję. I zdam relacje jak się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ja w okularach polaryzacyjnych widzę swoja plecionkę w wodzie na odległości około 10-15 metrów to ryba zwłaszcza interesujący mnie sandacz tez ja będzie dobrze widział zwłaszca w rzece gdzie głębokość to około 3-5 metra.

oleq_30 ale z tego co wiem to sandały są łowione na żyłki/plecionki fluo czerwone lub nawet żółte i jakoś to rybką nie przeszkadza więc nie wiem co ci szary kolor przeszkadza

ale jeśli chcesz barwić ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ja w okularach polaryzacyjnych widzę swoja plecionkę w wodzie na odległości około 10-15 metrów to ryba zwłaszcza interesujący mnie sandacz tez ja będzie dobrze widział zwłaszca w rzece gdzie głębokość to około 3-5 metra.

oleq_30 ale z tego co wiem to sandały są łowione na żyłki/plecionki fluo czerwone lub nawet żółte i jakoś to rybką nie przeszkadza więc nie wiem co ci szary kolor przeszkadza

ale jeśli chcesz barwić ....

dokladnie tym bardziej ze zolty i fioletowy kolor widac najglebiej ;) czerwony znika powyzej metra i robi sie czarny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleq_30, No jeśli u ciebie ryby pływają w okularach polaryzacyjnych to OK. :wink::lol:

Teraz poważniej ,ryby mają nie co inny wzrok i widzą [nie wszystkie] inne kolory ,ale ten czarny czy grafit to najgorszy pomysł ,bo go widać z daleka w czystej wodzie ,jeśli już chcesz barwić to na czerwony lub fiolet bo te kolory ryby najmniej widza .Nie bardzo mam czas na skanowanie tabel z przekrojem barw i widma które ryby rozpoznają w wodzie .Ja aż takiej uwagi nie przywiązuje do koloru pletki bo u mnie w Odrze max widoczności to 0,5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleq_30, No jeśli u ciebie ryby pływają w okularach polaryzacyjnych to OK. :wink::lol:

Teraz poważniej ,ryby mają nie co inny wzrok i widzą [nie wszystkie] inne kolory ,ale ten czarny czy grafit to najgorszy pomysł ,bo go widać z daleka w czystej wodzie ,jeśli już chcesz barwić to na czerwony lub fiolet bo te kolory ryby najmniej widza .Nie bardzo mam czas na skanowanie tabel z przekrojem barw i widma które ryby rozpoznają w wodzie .Ja aż takiej uwagi nie przywiązuje do koloru pletki bo u mnie w Odrze max widoczności to 0,5m.

dokladnie ,to nie ocean ;) tylko zamulona rzeka w ktorej po 0,5 m kolor przepada ;) wiec niema co kombinowac z malowaniem wazne ze wytrzymalosc taka sama ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Poszedłem jednak za pierwszą myślą i zabarwiłem ją używając czarnego tuszu do drukarek atramentowych LEXMARK - zabarwiłem około 15 metrów jutro ją wypróbuję. I zdam relacje jak się sprawuje.
No i jak próby z barwioną plecionka ,pytam tak z ciekawości ,bo domyślam sie ze próby nie wypadły zbyt pomyślnie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złapała fajny czarny kolorem od razu mniej rzucający się w wodzie - barwnik wytrzymał około 3-4 wypraw - efekt był lepszy niz na nie barwionej do gum zaczęły skakać okonie :)

po tych 3 -4 wyprawach plecionka lekko pojaśniała ale jeszcze nie osiągnęła normalnej barwy poza tym pokolorowała ( namoczona niższe podkłądy na szpuli )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.