Skocz do zawartości
tokarex pontony

pickerem po wiśle


benio-95

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
siema wszystkim gruntowcą

Mam pytanie czy mogę łowić takim oto pickerem:

Konger Fishing Patrol Tele Picker 300/40

http://www.konger.pl/pl/start/wedka/6017-Konger-Fishing-Patrol-Tele-Picker-300-40

w wiśle w ok.Krakowa i nie tylko na tym odcinku.

Jakie koszyczki ew.ciężarki?? :roll:

na wode stojacą na koszyk bez wiekszego obciazenia wedka ok ;)

ale na wode z nurtem niema szans ,bo co zalozysz koszyk 10g + zaneta i juz masz 40 ponad ;)a co za tym idzie po kilku minutach koszyk pod brzgiem

polecam ci sie porozgladac za jakims tanszym federkiem niz pikerem na wisle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z powyższymi wypowiedziami kolegów..jak na dużą rzekę sprzęt za delikatny w moim mniemaniu. do połowu w dużej rzece nizinnej (u mnie Odra) używam feedera heavy z możliwością wyrzutu 120g..marka wg uznania i porad w odpowiednim topicu. najczęściej wykorzystywane kosze w kształcie trójkąta (ewentualnie kwadratowe) 40-80g w zależności od warunków i miejsca łowienia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędkuje na warcie a nie na wiśle, ale biorać pod uwagę, że jednak i druga jest duzą rzeką to propnowałym feedera do 150 gram.Na warcie właśnie takiego używam, koszyczki 100 gram to normalka+zanęta i cw kija się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Marpas
siema wszystkim gruntowcą

Mam pytanie czy mogę łowić takim oto pickerem:

Konger Fishing Patrol Tele Picker 300/40

http://www.konger.pl/pl/start/wedka/6017-Konger-Fishing-Patrol-Tele-Picker-300-40

w wiśle w ok.Krakowa i nie tylko na tym odcinku.

Jakie koszyczki ew.ciężarki?? :roll:

Witaj

Być może odpowiedź piszę za późno bo już dokonałeś wyboru ale może nie. A teraz na temat - moja odpowiedź brzmi: jak najbardziej tak. Na Wisłę (tak, jak na każdą rzeke) nadaje się praktycznie każda wędka. Wszystko zależy od doboru miejsca. W jednym nurt będzie ściągał 150-cio gramowy ciężarek z wąsami założony na morską lagę, w innym miejscu można łowić na odległościówkę z kilkugramowym obciążeniem. Ja często łowiłem w Wiśle pickerem z max cieżarem wyrzutu 20 gram. A nic nie daje takiej frajdy, jak hol duzego leszcza na taką wędeczkę. Pamiętaj, że pickera da się przeciążyć - na takim z ciezarem wyrzutowym 40 g można spokojnie łowić na koszyczki 60 gramowe. Należy jedynie uważać przy zarzucaniu zestawu, robiąc to płynnie i spokojnie (co nie oznacza lekko).

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.