Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Dlaczego nie wolno wędkować z rowerka wodnego ???


Łukasz789

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy wybrałem dobre miejsce ( chciałem dać to do PZW- bo to chyba ich sprawka z tym przepisem).Sprawdziłem dokładnie takiego tematu jeszcze nie było a nie daje mi on spokoju od ponad miesiąca. Sprawa polega na tym ,że obecnie nie mam własnej lodzi mógłbym wypożyczyć ale to co maja tam na składzie to woła o pomstę do nieba, wrotne strasznie, zniszczone , woda się dostaje , strach tym gdzieś dalej wypłynąć za to mają fajne rowerki wodne , bardzo stabilne , bardzo fajnie się z tego by wędkowało i wszystko fajnie ale jest jedno ale podobno jest ogólnopolski zakaz wędkowania z rowerków wodnych i teraz moje pytanie czym jest to spowodowane? Dla mnie jest to chore ale może wy Państwo naświetlicie mi jakiś aspekt o którym zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

bifa, Ja bym to starał się zarejestrować tak jak pływadełka, bo niektóre też mają taką konstrukcję.

Co do wędkowania z rowerka to zrobiłem fotkę swojego czasu, panowie pływali sprawdzając karty a przy okazji wybrali się na rybki :shock:

11864592.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowerka ci raczej nie zarejstruja bo nie spelnia wymogow

a jakie to sa te wymogi?ja mam taki rowerek http://www.castlecraft.com/water_bike.htm

co mam zrobic,zeby spelnial te wymogi???na wodach sum tez czy tylko na pzw?

rowerek wodny ktory pokazales ma 2 komory ;) po prawej i lewej ,czyli juz mogl bys go zarejstrowac jako plywadelko. a zwykly rowerek niestety jest robiony z jednej skorupy laminatu i na dodatek na polaczeniu sruba wal pedaly niema szczelnych polaczen ,skad wiem ? znajomy mial kiedys rowerki i pamietam jak wylewal z nich wode co jakis czas wiec nie jest to za bezpieczny rodek plywajacy podczas wiekszej fali ;)

**zaznacze ze jest mnostwo roznych rowerkow wodnych i nie kazdy musi byc taki jak opisalem ;)

przepisy tez sie zmieniaja jak warto by zadzonic i sie dowiedziec a napewno udziela informacji na ten temat.

uciekam na zawody ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowerka ci raczej nie zarejstruja bo nie spelnia wymogow

a jakie to sa te wymogi?ja mam taki rowerek http://www.castlecraft.com/water_bike.htm

co mam zrobic,zeby spelnial te wymogi???na wodach sum tez czy tylko na pzw?

Sprawa wygląda następująco.

Na wodach SUM czyli morskich.

Mam kolegów policjantów z policji rzecznej i na wodach sumowskich pływadełko musi mieć jedynie nazwę bądź jakiś nr. rejestracyjny ale nie jest to wymogiem. Wystarczy tylko nazwa.

Wody PZW a inaczej Śródlądowe bo rozmawiamy tutaj o uprawnieniach na pływadło a nie na sportowy połów ryb. Sprawa wygląda następująco.

Łódź sprtowo wędkarska jak i rekreacyjna musi mieć rejestrację aby poruszać się po wodach śródlądowych.

Łodzie jak i pontony i inne pływadła z napędem spalinowym o mocy powyżej 25 KM muszą być zarejestrowane i mieć rejestrację ZM i nr nadany tak jak samochód :mrgreen: . Taka rejestracja uprawnia do poruszania się po wodach śródlądowych ale nie można na niej wędkować :mrgreen:

Do wędkowania musimy mieć dodatkową rejestrację :mrgreen: rejestrując łódź w Urzędzie miejskim i tyle.

Rowerek wodny wydaje mi się że można zarejestrować do połowu ryb tak jak łódź czy ponton. Generalnie na śródlądziu nie wolno wędkować na żadnym pływadle nie zarejestrowanym w Urzędzie Danego miasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódź sprtowo wędkarska jak i rekreacyjna musi mieć rejestrację aby poruszać się po wodach śródlądowych.

nie co wprowadzasz nas w błąd ,a nie wierzę że szczeciniaki mają osobne prawo wodne.

zgadza się i przyznaję się do błędu. Każde pływadło z silnikiem spalinowym o mocy powyżej 25 KM aby mogło się poruszać po wodach śródlądowych musi mieć rejestrację związku motorowodnego.

Jeszcze raz przepraszam za błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.