Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wybór feedera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zakupić feedera razem z kołowrotkiem. Na obie rzeczy łącznie chciałbym wydać około 300 zł.

Feeder ma być na małe rzeki, jeziora czy też małe zbiorniki.

Z forum wyczytałem pare propozycji:

Konger Carbomaxx Feeder

Mikado Trython Feeder (nie jestem przekonany)

mikado ultraviolet light feeder

Mikado Golden Bay Feeder

+ kołowrotek, któryś z Shimano

Oczywiście czekam na inne propozycję, chciałbym także wiedzieć jakie CW powinna mieć wędka na te łowiska. Wolałbym wędkę troszkę dłuższą, w miare możliwości też żeby ładnie latała przynęta. Zależy mi, żeby wędka posłużyła na pare lat, a nie rozłożyła się po jednym sezonie, a także żeby nie trzeszczała przy wyciąganiu ryby przykładowo około 5kg;)

Wędka + kołowrotek około 300 zł

Czekam na propozycję i pomoc w wyborze, z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

chcę żebyście podsumowali mi te cztery wędki. - konger SPIRADO FEEDER 390/90g -Konger CARBOMAXX Feeder 360/90g -Konger Arcus Feeder 360/90g -Mikado ULTRAVIOLET HEAVY FEEDER 360/90g niewiem kturą sobie kupić i dlaczego te trzy wędki z kongera są tanie czyżby nie miały włókna węglowego.jak byście mogli proszę opisać na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Mikado Golden Bay feeder.

Cw do 140g, ale 5 szczytówek pozwala komfortowo łowić nawet na wodzie stojącej.

Najcieńsza szczytówka bardzo dobrze sygnalizuje branie 10cm płoci.

Najgrubsza świetnie sprawdza się przy połowie na Warcie, a uciąg o niektórych porach roku jest naprawdę spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kolo181

Ja polecam jaxon accord feeder super wędzisko i nie takie drogie,a z kołowrotków dragon magnum heavy.Ja mam taki sprzęt,jest naprawde świetny i za cołść zapłciłem ok. 160zł. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Gość FALUBAZ_ZG

Witam,

Zainteresowalem sie ostatnio gruntem. Chcialbym kupic sobie feeder i mam kilka pytan. Lowic zamierzam zarowno na rzekach (Odra) jak i na stawach, jeziorach, kanalach.

Budzet to max 200pln za kij.

Zeby nie bylo to poczytalem tematy o feederze i nasunelo mi sie jeszcze wiecej pytan.

pierwsze podstawowe to czy da rade kupis feeder uniwersalny na wody stojace i na rzeki typu Odra. Czy taka uniwersalna wedka nie bedzie za lekka na rzeke, a potem za ciezka na jezioro?

Myslalem nad Mikado Golden Bay 360/140gr lub Mikado Silver Eagle 360/120

I nie wiem, ktora bylaby lepsza/uniwerslniejsza. A moze polecacie jakas inna, ktora by spelniala moje wymagania?

Z gory dzieki za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze podstawowe to czy da rade kupis feeder uniwersalny na wody stojace i na rzeki typu Odra. Czy taka uniwersalna wedka nie bedzie za lekka na rzeke, a potem za ciezka na jezioro?

Polak zawsze da rade :wink:

A tak na poważnie, kij w miarę lekki, długość 360, wyrzut ok 100g. Jeśli będziesz łowił w Odrze, w klatkach spokojnie da rade. Na kanały i jeziorka też się nada. Co do firmy, wybór jest duży, najlepiej zajrzeć do sklepu i pomacać. W Zielonej Górze chyba macie jakiś przyzwoity sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FALUBAZ_ZG, jak rozumiem w grę wchodzi Odra, Regalica i Parnica :roll::?:

Jeżeli tak to do łowienia poszukaj kijów o cw zaczynającym się od 120 - 140g o akcji szczytowej. Żadnej kluchy. Koszyki 80 - 100g to norma jeżeli chcesz mieć efekty.

Na takich kijach widać nawet branie 10 cm płotki w jeziorze więc nie ma problemu.

Jednym z kijów jakie mam to jest York Derby Feeder 360/150 i spokojnie radzi sobie na różnego rodzaju wodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego jak TRABUCCO ANTRAX PRO FEEDER 360MH

http://allegro.pl/trabucco-antrax-pro-feeder-360mh-wysylka-kurier-i2101142076.html

Dużo zależy czy więcej łowisz na rzece czy wodach stojących. Bo jeśli na rzece to lepiej wziąć coś z większym cw a wtedy i na jeziorze jakoś sobie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FALUBAZ_ZG

N dzien dzisiajszy mam tylko zezwoleniena wody PZW, ale nie jest powiedziane, ze nie wykupie tez SUM, ale na razie chce poszukac sobie miejsc w ramach PZW.

Mam baze zarowno w Zielonej Gorze jak i w Szczecinie wiec ze sklepami nie ma problemow. Problem jest gdy o cos pytasz, a sprzedawca robi mine jak by chcial zebys sobie poszedl. Nie wszedzie, ale w wielu wedkarskich sie z delikatnie mowiac kiepskim poziomem obslugi klienta spotkalem wiec wole tam isc juz z jakimis konkretami, zeby sie tam nie wdawac w jakies proszenie o informacje.

kocur, czyli te dwa kije o ktorych napisalem w pierwszym poscie dobrze sobie wytypowalem?

Petryk_05, tez kijek fajn, ale na poczatek chyba bede chcial zejsc jeszcze troche z ceny jak sie da, a widze, ze sie da. Jak mi sie wkreci feeder to wtedy sobie czegos z wyzszej polki poszukam.

Na Odrze bede raczej lowil mniej niz na wodach stojacych czy na kanalach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FALUBAZ_ZG, nie znam tych kijaszków więc nie będę się wypowiadał. Co prawda mam jakiegoś mikado okazyjnie kupionego ale jest o mniejszym cw i czeka na jezioro.

W Szczecinie możesz iść do Nemo i pomacać sobie feederki. U Krzyśka na rynku na Pogodnie też bez stresów dostaniesz jakiegoś patyka do gruntu. I nie będzie problemów z macaniem :mrgreen: A jak nie będzie miał to Ci ściągnie :wink: Ja zawsze u niego brałem Yorki i nigdy się nie zawiodłem na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FALUBAZ_ZG, kij do DS warto sobie dobrać po siebie że tak powiem, jeśli zaczynasz przygodę z feederem i Cię wciągnie to wtedy dopiero robi się kocioł :mrgreen:

Jeśli masz zamiar łowić głównie na wodzie stojącej, to wg. mnie nie warto przesadzać z mocą kija, pewnie że na patyku do 150g czy więcej da się skutecznie łowić, ale przez ich solidność i wagę traci się przyjemność z łowienia średnich ryb. Chyba że w grę wchodzi łowienie na dużych dystansach z dużym obciążeniem, lub gdy nastawiasz się na duże, silne ryby.

Wiadomo od czegoś trzeba zacząć, ale jeśli nie trafisz z wyborem może Cię to zniechęcić do dalszego łowienia tą metodą, oby nie :grin:

W cenie ok 200 zł jest w miarę duży wybór feederów, warto się przejść i pomacać jak podpowiada m. in.kocur.

Zastanów się jeszcze jakie odległości wchodzą w gre, czy będziesz łowił ciężko czy lekko, na jakich uciągach itp. Pisałeś że głównie wody stojące, także jeśli złapiesz bakcyla, mocniejszego feedera na rzeke zawsze można dokupić. Wtedy barierą są jedynie finanse.

Sam w tej chwili mam cztery DS, od 75g wyrzutu do 180g. Każdy ma do wykonania swoje zadania, zależy gdzie łowie. Już mi chodzi po głowie następny patyk, także jest to trochę studnia bez dna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtt, ja tylko wypowiadałem się za te wody które znam i wiem że tam kolega FALUBAZ_ZG ma zamiar łowić. Często tam jest taki uciąg że koszyk 100g ma problemy z utrzymaniem się a i do tego dochodzi głębokość np 7-8 m. A rzuty czasami trzeba wykonać na dużą odległość. Taka to specyfika niektórych naszych łowisk, nawet kanałów :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylbym soba gdybym nie polecil ci Jaxona Eternum Feeder-osobiscie mam wersje cw 120gr i dlugosci 1.9m,dla ciebie byla by na styk,ale pamietaj-lepiej miec zapas mocy,wiec polecam ci wersje z cw do 150gr,dodam ze seria Grand Virtuoso to Eternum w nowj oprawie,wiec wez co ci sie bardziej podoba(Eternum Feeder 3.9m cw 150gr 220zl)

A jesli chodzi o kolowrotek to daruj sobie shimano za te pieniadze,ponizej 300zl placisz za naklejke-za 150zl kupisz okume travertine trb 45 z WB lub Dragon maxima 10500i,a do 90zl to okume dynadrag baitfeeder na 1 lozysku.

Osobiscie mialem do wyboru MAxime i Travertine-wybralem travertine z prostego wzgledu-ma mniej bajerów-5 lozysk,wiec rozsadnie jak na ta cene,lozyska napewno nie najlepszych lotów,ale dla porównania dragon ma 9 lozysk,tylko jakich...pamietaj-liczy sie jakosc a nie ilosc,pozatym z maximy podobno napisa schodza,mi to nie przeskadzaloby,nie wiem jak tobie.

Wiec za zestawik jaxon eternum feeder 3.9m cw 120gr i okuma travertine dasz 400zl,chyba ze wybierzesz okume dynadrag baitfeeder na 1 lozysku to dasz 80zl czyli za 300zl komplecik,a wiez mi-do gruntu nie potrzeba ci lozysk za wiele :wink:

Wiec ja polecam ci okume-przez sezon latala na feederku o gruntówce-koszyki od 50 d0 100gr-na tyby srednio 5 razy w tygodniu przez 2msc,puzniej tylko weekendy-narazie z pomoca kolowrotka wyholowalem karpia 6kg,dokladnie 18linów 1-1,5kg,140ploci i innych "smieci" i 34 2-3km leszczy-kolowrotek dalej nie ma luzu!

Ale pamietaj!!!!!rybe holujemy kijem,tzn;pompujemy-inaczej kazdy kolowrotek zajedziesz predzej czy puzniej-orzypuszczam ze okuma by padla mi po 3 sezonach dopiero,a tak to bedzie na lata :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtt, ja tylko wypowiadałem się za te wody które znam i wiem że tam kolega FALUBAZ_ZG ma zamiar łowić.

wiem, wspomniał też o wodach stojących, dlatego wtrąciłem swoje sugestie :wink:

Taka to specyfika niektórych naszych łowisk, nawet kanałów

Wasze łowiska bardzo mi się podobają, czasami jeżdze przez Szczecin i aż chciałoby się przykucnąć gdzieś z wędką. Jak dla mnie to wymarzone miejsca, bo właśnie rzeki i kanały lubię do wędkowania najbardziej. Ale znowu za bardzo narzekać nie mogę, bo mam gdzie łowić, chociaż kawałek trzeba dojechać. W każdym bądz razie Odra nr 1! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FALUBAZ_ZG

Przede wszystki dziekuje za rady. Wnioski wyciagnalem takie, ze na poczatek pozyskam cos w okolicach 100-120 cw, a potem w zaleznosci od tego czy bede chcial dalej isc w te metode pomysle o czyms lzejszym lub ciezszym.

kocurze, mialbym jeszcze dwa pytania.

Jaki cw najlepiej sprawdzi sie na Kanale odynca?

Jakie sa inne fajne miejscowki an feeder w Szczecinie i okolicy, ale w ramach wod PZW?

Osobne usciski dloni i buziaki przesylam panu adminowi. Dobrze, ze dostalem te ostrzezenia, bo juz myslalem, ze wladza na forum wyginela. Na przyszlosc jak bedzie pan majstrowal przy moich tematach to prosze chociaz napisac na pw gdzie zostaly przeniesione. Mam nadzieju, ze w natloku administratorskiego trudu i znoju znajdzie sie na to chwilka. Mam nadzieje jednoczesnie, ze nie przeniesie pan pytan do kocura do dzialu o lowiskach w zachodniopomorskim.

Nie gniewaj sie koniuch, ze zasmiecono twoj temat moimi pytaniami i odpowiedziami na nie, ktore co by nie mowic nie do konca pokrywaly sie z twoimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FALUBAZ_ZG, poszukaj tutaj:

:arrow:http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=11561

:arrow:http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=315&postdays=0&postorder=asc&start=0

w tym drugim linku przewija się cała Regalica. Jak coś wykminię to pchnę Ci na PW.

A co do wyboru kija to nie ma stresu. Czasami biorę feederka 120g i śmiało daje radę chociaż przy większym uciągu woda potrafi nieźle namieszać ze szczytówką.

Generalnie jeśli chodzi o feederki to jakoś podeszły mi Yorki serii: Safari i Derby. Do tego mam kręcioły: Abu Garcia Cardinal 105FR oraz 505 i FR. I doskonale sobie radzą te zestawy na odrzańskiej orce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wedkarze. Mam pytanie zwiazane z wyborem sprzetu otoz mam juz jedna wedke mikado Golden Bay 360/140 + okuma travertine 45 jestem z niej zadowolony chcialbym kupic nastepna i mam na oku wedke

Mistrall Champion 390/120 + SPRO AGGRESSIVE LCS PRO 730

wedkowal bede czesciej na jeziorach wodach stojacych ale na rzekach tez (warta)

Co myslicie o tym sprzecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrall Champion 390/120
Moge ci powiedziec,ze posiadam takiego feedera ale w wersji 3,60/120 i jestem bardzo zadowolony z tego kija :grin: Akcje ma raczej szczytowa bo jest dosc sztywny,lowie na nim w Odrze koszykami do 90gr i daje sobie rade tym ciezarem.Jezeli lowisz czesciej na jeziorze to radze kupic jakis delikatniejszy kijek tz.bardziej mieki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze,ze z wedek ktore wymieniles ogladalem kiedys Browninga i uwazam,ze kijek jest bardzo fajny :smile: Blank jest wykonany z dobrego materialu moze troche dolnik mogl byc lepszy np.korek a nie pianka ale warto jak za ta kase.Ja sam mam dwa kije Browninga i jestem z nich bardzo zadowolony :grin: Dwa pozostale to nowosci na ten rok wiec duzo nie moge powiedziec bo ich poprostu nie widzialem.Browning jest bardzo leciutkim i miekim kijem wiec jesli lowisz na jeziorach to warto go kupic choc nie jedna osoba na tym forum ma pewnie inne zdanie na temat tego kija i beda ci polecac wiele innych opcji,to jesli wsrod twoich faworytow jest Browning to go poprostu kup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.