Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wybór feedera


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Szczyper3

technops, dodaj może ile masz kasy, gdzie chcesz łowić, bo wachlarz bardzo duży . Może zainteresujesz się tą wędka co wyżej napisałem, występuje pod nazwą:

Carbomaxx Tele Feeder - 330dł / cw.80g ; 360dł / 80g.

Musisz się bardziej określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za długa :) ponieważ jeśli łowie z gruntu na rzece to zawsze stawiam wędke równolegle do łowiska :) a może Konger® VegaTM Tele Picker 270/40 ? Optymalnie byłoby gdyby miała 240cm. Cenowo szukam do 150zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczyper3

Picker na rzekę i jeszcze 40g ? :shock:

Picker jest to odmiana Feedera, która jest zazwyczaj krótsza i o mniejszym ciężarze wyrzutowym. Szczególnie na wody stojące. Tak na marginesie Premier przejrzyj również Pickery, może na jezioro wystarczy Ci właśnie coś takiego, delikatniejszego.

technops, na rzekę co najmniej 60-80 cw. i takie również obciążenie np koszyka, wiadomo żeby ci nie ściągało zestawu. Przemyśl to jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyper3, a to nie wiedziałem :) człowiek uczy się całe życie :) mam jednego telepickera chyba z robinsona i dawał rade na rzece :) Łowię na rzekach gdzie nie ma dużego silnego nurtu i 40g sprawdza się :) czy brania na wędkach o dużych cw są tak samo widoczne jak na mniejszych cw ? Może to głupie pytanie, ale rozumiem, że jeśli wędka ma większe cw to musi być wytrzymalsza szczytówka a co za tym idzie czy pokaże delikatne brania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam uniwersalnego wędziska i te wymienione przeze mnie takimi się wydają. Przeszukałem całe forum i nie znalazłem nic co wskazało by na którąś z 3 propozycji w opcji nr 1. Jest ktoś w stanie mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczyper3

technops , moja wina bo nie spytałem również o uciąg rzeki. Ja walczę na Wiśle i Narwi dlatego nawet koszyki 80 g nie zawsze zdają egzaminu. Jeśli faktycznie zestaw 40 g nie znosi Ci i daje rade, to oczywiście im wędka delikatniejsza tym lepiej (większa finezja, przyjemność z holowania ryby). Chociaż jak się nastawiasz na 10-15 kg sumy to może nie wytrzymać :grin:

Do feederków czy pickerów zawsze masz 2 lub 3 szczytówki więc dobierasz do danego łowiska. Np. sztywniejsza wiadomo na rzekę, delikatniejszą, bardziej giętką na wody stojące. No i niestety jest jak piszesz im wędka sztywniejsza (końcówka) czy duży cw. to drobnicę ciężko będzie wypatrzeć, ale jest teraz masa sygnalizatorów, chociaż ja po staremu, albo pilnuję szczytówki, albo dzwoneczek , ew. bombka na żyłce i widzisz każde branie.

Wędkę którą wyżej polecałem niestety jest troszkę za sztywna na jeziora (moje zdanie ), dlatego poleciłem o lżejszym cw. Natomiast w tej cenie, wykonanie i ogólnie praca naprawdę super. Ale z tego co piszesz, skupiłbym się na Pickerku. Niestety żadnego nie posiadam, więc konkretnego modelu Ci nie podam. Jeśli masz możliwość obejrzyj w sklepie serię Kongera Carbomaxx. Jeśli chcesz mogę Ci podrzucić kilka pickerów tele, ale sam musisz je przejrzeć w necie, a najlepiej w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczyper3

A zapomniałem, mały szczególik, ale jeśli założysz np koszyczek o własnej wadze 40 g, weź pod uwagę również zanętę bo namoczona wodą też troszkę waży.

Premier pytałeś o feeder więc odpowiedziałem, ale jeśli tylko chcesz łowić na jeziorze, zakładam że koszyk max 20 g obejrzyj tą pozycję, sam chyba się nad tym zastanawiam, bo tak jak pisałem, moja wędka na stałe wody jest trochę za ciężka. Kupisz ją sporo poniżej 100 zł. Ale co do kołowrotka zdania nie zmienię :grin:

wedka konger carbomaxx picker 270 - 40g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczyper3

matej88 , poczekaj aż ktoś się wypowie kto używa kijków przez Ciebie wymienionych. Osobiście zdecydowałbym się na Browning Ambition Feeder . Jeśli chodzi o droższe pozycje, zależy jak często łowisz, na jakie ryby się nastawiasz. Jeżeli faktycznie kij będzie często eksploatowany pomyśl czy nie dołożyć tą stówkę, bo pewnie posłuży Ci na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyper3, ponownie wielkie dzięki za porady. Owszem będę łowił tylko w jeziorze, w rzece nigdy nie łowiłem i jakoś mnie nie ciągnie do nich. Jak można określić wagę koszyczka/sprężyny po napełnieniu jej zanętą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, pozwolę się dopisać do tematu, mam okazje kupić feeder syntec force feeder 28-100 g 3.60m chciałbym go używać na wodach stojących, kanałach i ew na rzece Mass w NL czy ktoś z kol. miał ten kij w ręce ew. kilka słów czy warto? cena wyjściowa 40eu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deejaybialy, jeśli nie pomyliłem nazwy :wink: produkt Browninga dla ścisłości? kumpel ma taki kijaszek i jest to świetna wędka, porządne wykonana. Na łowiska, które wymieniłeś będzie ok, z tym że na rzece Mass może nie dać rady w każdym miejscu jeśli mocno ciągnie. W Pl kosztowała od 400zł w góre, nie wiem czy są jeszcze dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deejaybialy, jeśli nie pomyliłem nazwy :wink: produkt Browninga dla ścisłości? kumpel ma taki kijaszek i jest to świetna wędka, porządne wykonana. Na łowiska, które wymieniłeś będzie ok, z tym że na rzece Mass może nie dać rady w każdym miejscu jeśli mocno ciągnie. W Pl kosztowała od 400zł w góre, nie wiem czy są jeszcze dostępne.

Tak, to patyk Browning-a w sobotę się z nim macam ;-)

co do tej rzeki, to trudno skoro tak wiadomo ze nie ma uniwersalnych kijków...

pozdrawiam i dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Ja polecam kijek Konger Team Feeder posiadam ten kij i bardzo dobrze procuje przy holu ryby.I jest niedrogi.

a ten zaczep na kolowrotek sie nie rusza? bo ja mam sining kongera i jego wykonanie pozostawia wiele do zyczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam.

Czy ten zestaw który sam złożyłem wędka Konger Medalist Feeder 3,6m 90 c.w. i kołowrotek ABU GARCIA CARDINAL 105 FR lub SPRO Aggressive LCS Pro 730 bo jeszcze nie wiem który wybiorę będzie nadawał się do połowu karpi do 45cm za pomocą koszyczka zanętowego? I co myślicie o tym sprzęcie który wybrałem można w tej cenie kupić lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Jestem nowym użytkownikiem na forum, oraz jestem nowym wędkarzem, dopiero co zdałem egzamin na kartę wędkarską. Jestem totalnie zielony w sprawach łowienia na grunt.

Interesuje mnie połów metodą gruntową, dużo czytałem na ten temat, ale akurat nie w tym rzecz się rozchodzi. Jestem mieszkańcem Szczecina, więc oczywiście będę łowił na Odrze, jej dopływach i kanałach. Chciałbym zakupić jakiegoś feedara do łowienia na tych łowiskach. Bardziej interesuje mnie wyciąganie białorybu, ale również czasami jakiś drapieżników.

Czy moglibyście mi doradzić, jaką długość i jaki ciężar wyrzutu byłby najlepszy? Jakąś konkretną wędkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poszukać feedera ze sztywną szczytówką. Ja np mam Yorka Safari do cw 120 i doskonale daje sobie radę na jeziorze i rzece. Brania widać doskonale.

Najlepiej jak przejdziesz się do jakiegoś wędkarskiego i pomacasz sobie. Na początek kup jakiegoś o akcji szczytowej i zobaczysz co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mushuk, zaznaczam od razu że wypowiadam się tylko za siebie i o tym co mi "pasuje" przy łowieniu.

W akcji szczytowej chodzi o to że szczytówka kija jest sztywna, mało ugina się pod obciążeniem i dlatego ja preferuję takie kije nad wodą. Jak Odra i Regalica lub ich kanały potrafią ciągnąć to chyba wie każdy kto łowił w Szczecinie i okolicach. Często jest tak że koszyk 80 g zanim się zakotwiczy na dnie to potrafi przejechać w wodzie parę metrów. Jak jest do tego kij o miękkiej akcji to zanim zestaw zakotwiczy się na dnie plus napór wody na żyłkę to szczytówkę nieźle wygina. Brania też widać i niby jest wszystko OK ale nie dla mnie. Preferuję inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.