Skocz do zawartości
tokarex pontony

Nowy Regulamin RAPR


Stradic

Rekomendowane odpowiedzi

krąpi w sezonie bo u mnie już nie ma
Maniek bo wszystkie z odry uciekły do Widawy ja tam w tym roku łowiłem największe krąpie jakie w zyciu widziałem , żeby nie było offtopa to w nowym regulaminie brakuje mi wymiaru górnego dla takich ryb jak sandacz , szczupak i nie rozumiem po co trzeba bedzie miec pozwolenie na amatorski połów ryb za które trzeba będzie pewnie wybecelowac pare zeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 150
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
krąpi w sezonie bo u mnie już nie ma
Maniek bo wszystkie z odry uciekły do Widawy ja tam w tym roku łowiłem największe krąpie jakie w zyciu widziałem , żeby nie było offtopa to w nowym regulaminie brakuje mi wymiaru górnego dla takich ryb jak sandacz , szczupak i nie rozumiem po co trzeba bedzie miec pozwolenie na amatorski połów ryb za które trzeba będzie pewnie wybecelowac pare zeta

Regulamin w wiekszosci zwiazkow kosztuje 1zł i raczej cena sie niezmieni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że o 1 zł za drogi ?? :D

5.4. Złowione ryby, przeznaczone do zabrania naleŜy uśmiercić bezpośrednio po

złowieniu. Zabite ryby naleŜy przechowywać w pojemnikach.

ciekawy przepis, prawdopodobnie ma na celu względy estetyczne, ale utrudnia pracę np. SSR, która bez zgody właściciela nie może przeglądać zawartości jego pojemników, utrudni to kontrolowanie ilości i gatunku złowionych ryb :evil: ale coś się wymyśli, nie każdy w końcu wie, że nie ma obowiązku pokazywać co ma po kieszeniach czy w samochodzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odpowiedzią dla spiningu ze spławikiem jest część V, punkt 2.1 :wink:

"2.1.Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną w

ręku, z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą, uzbrojoną w nie więcej niż dwa

haczyki. W czasie spinningowania nie wolno stosować Ŝadnych dodatkowych

wskaźników brań instalowanych na lince."

No ale to większy problem niż się zdaje. Nie wolno na zestaw spławikowy używać żadnej przynęty sztucznej. Ani sztucznej ikry ani sztucznej ochotki ani kulek styropianowych ani sztucznych robaków ani sztucznego chleba tam gdzie jest zakaz stosowania przynęt naturalnych. Za dwa lata znowu będą sprostowania bo w Uni wolno. A nie wyobrażam sobie spiningu jedną sztuczną ochotką, która jest dozwolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.4. Złowione ryby, przeznaczone do zabrania naleŜy uśmiercić bezpośrednio po

złowieniu. Zabite ryby naleŜy przechowywać w pojemnikach.

Tzn ze teraz jesli by ktos chcial zabrac to nie korzysta z siatki? Nie rozumiem tego? Co w takim razie z zawodami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.4. Złowione ryby, przeznaczone do zabrania naleŜy uśmiercić bezpośrednio po

złowieniu. Zabite ryby naleŜy przechowywać w pojemnikach.

Tzn ze teraz jesli by ktos chcial zabrac to nie korzysta z siatki? Nie rozumiem tego? Co w takim razie z zawodami?

zawody maja swoj wlasny regulamin ,przewaznie sa na zywej rybie wiec siatka jest potrzebna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie pisałem o metodzie podlodowej, rybki już nie będą mogły leżeć pokotem na lodzie, co swoją drogą pozwala na dokładne obejrzenie połowu, a tak będą gdzieś w pudełkach , albo reklamówkach których bez zgody właściciela - SSR nie może przeszukać, ale jak znam życie to ludzie nawet o takim przepisie nie będą wiedzieli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Leszcza - u mnie na najbliższym łowisku jest zdecydowana dominacja tego gatunku - a chcąc połowić na prawdę trzeba grubo łowić - i też często czepiają się leszczyki po 15-20cm więc jest to "plaga" - dlatego tez cieszę się, że lubelscy renciści będą mogli brać leszcza do bólu - oby były jakieś efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi o co tym chodzi hehe okres ochronny ryb brznka i brzana karpacka od 1 stycznia do 31 grudnia to znaczy że jej wcale nie można łowić wiec po co jest w okresie ochronnym ujęta zamiast być w spiśie ryby chronionych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi o co tym chodzi hehe okres ochronny ryb brznka i brzana karpacka od 1 stycznia do 31 grudnia to znaczy że jej wcale nie można łowić wiec po co jest w okresie ochronnym ujęta zamiast być w spiśie ryby chronionych?

Ustawa nie zabrania łowić brzanek jednak uprawniony do rybactwa czyli PZW dał okres ochronny od 1.01 do 31.12,trochę to dziwnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jak te chronione ryby przypadkowo znajdą sie na haczyku? tak samo jak brzanka bo np na bobrze nie raz sie trafiają kozy a sa chronione i nie lowi sie ich specjalnie bez sensu , czy poprostu musi to być zatwierdzone prawnie i wpisane na jakąś specjalna liste gdzie nie ma barznek a jednak są chronione bez sęsu to jest , bo np kozy jest pełno jak pasozyty gdy masz ochote polowić np na białe lae może są chronione ze względu na pstraga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jak te chronione ryby przypadkowo znajdą sie na haczyku? tak samo jak brzanka bo np na bobrze nie raz sie trafiają kozy a sa chronione i nie lowi sie ich specjalnie bez sensu , czy poprostu musi to być zatwierdzone prawnie i wpisane na jakąś specjalna liste gdzie nie ma barznek a jednak są chronione bez sęsu to jest , bo np kozy jest pełno jak pasozyty gdy masz ochote polowić np na białe lae może są chronione ze względu na pstraga

takie ryby po zlowieniu wypuszczasz i po problemie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi o co tym chodzi hehe okres ochronny ryb brznka i brzana karpacka od 1 stycznia do 31 grudnia to znaczy że jej wcale nie można łowić wiec po co jest w okresie ochronnym ujęta zamiast być w spiśie ryby chronionych?
Jeśli jakiś gatunek ryb trafił na całoroczny okres ochronny znaczy że nie wolno go poławiać , jaki ma to sens :?: a taki że czasowa ochrona ma pozwolić na odbudowę populacji danego gatunku. I bynajmniej nie chodzi o jeden potok czy rzeczkę.
Z tą brzanką to chyba błąd w druku bo powinno być do 31 lipca.
Oczywiście że może być pomyłka ,ale nie wykluczone że to zabieg celowy i póki nie będzie sprostowania nie przesądzajmy and-hok.
to nie jest bład mozna lowic normalnie ;) rozmawialem z czlonkiem pzw od nas
Proszę o imie i nazwisko i nr tel. w razie mandatu liczę na sponsoring. :wink:
a co jak te chronione ryby przypadkowo znajdą sie na haczyku?
A czy takie obiekcje masz jak złowisz szczupaka w okresie ochronnym. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie nie dostrzegłem ilościowego limitu dla klenia i jazia.

Poprzednio było /łącznie/ 10 szt. Jak dobrze rozumiem, dla tych ryb obowiązuje limit nie przekraczający 5 kg w ciągu doby.

Do tego widzę, że świnka ma też limit 5kg (było 5szt.)

Węgorz 2szt/dobę (było 4szt.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb

przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, okres ochronny ulega skróceniu o ten

dzień.

Jak ktoś ma potrzebę zapolować na wymienianą wyżej brzankę karpacką, to chyba tylko 31 grudnia jest to możliwe :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.