Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Sławskie


stevefrancis

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Opłat na Sławskie nie znam - ale z tego co mi przekazywał znajomy to 70 zł za cały rok (2 wędki z brzegu - oczywiście bez nocek) - ale najlepsze info uzyskasz od Pana Piotra - odpowiada na maile - tu masz adres: rybackie.slawa@pro.onet.pl

poda ci w szystkie warianty - na tydzień też wydają zezwolenia.

Wymiary i okresy ochronne ryb - zgodnie z Reg. PZW - za wyjątkiem okonia gdzie wymiar ustalono na 15 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam to jeziorko. Mimo ze z roku na rok jest gorzej. Jezdze tam od malego dziecka oczywiscie z przerwami - to wychodzi jakies 15 lat. Naprawde to co bylo kiedy do teraz to niebo a ziemia.

Ale da rade tam jeszcze polowic. Tylko spotkala mnie nie mila sytuacja. Mialem "zamowienie" na rybki od polowy rodziny i znajomych wiec chcialem nalapac - wyplynalem wiec raz na "plytkie" niecaly 1 metr glebokosci. Wpladlo kupe leszczy z przedzialu 25-35 cm. 3 duze plocie w granicach 30 paru centym. 22 okoni (drugie tyle sie spielo) i jedna łopata 47 cm. Razem jakies ponad 50 sztuk. Niestety dla niektorych na tym forum wszystkie (te wieksze) zabralem. Nazajutrz to samo - I tylko te 100 sztuk z 2 dni zabralem do domu - reszte z calego tyg. wypuszczalem - ale na moje nieszczescie 2 sasiadow 2 razy zobaczylo ze siaty z wody wyciagnac nie moge i podbilo do mnie i pytaja:

"panie gdzie pan to lowi", "na co" itp itd.

Ja powiedzialem tylko ze na "plytkim". Na weekend pojechala tam moja ciocia i przyuwazyla ze na 99% w "moim" miejscu owi dwaj pseudo cwaniaki rozwijaja siatke z samego rana. Jak mi to wczoraj przekazala to malo nie explodowalem :o:???:

To jest specyfika tego jeziora oraz ludzi nad nim przebywajacych. Zazdrosnicy pier**eni.

Ponadto juz w kwesti czysto wedkarskich moja ciocia przekazala mi ze tym razem na "glebokim" natrzaskali tyle ze siaty z wody nie mogli wyciagnac. Zabrali troszke reszte chlup do wody.

A wiec mam do wyboru "plytkie" z mozliwoscia napotkania sie na rozstawiona siate. Lub glebokie.

Zobaczymy co to bedzie.

W tym roku jezdze tam juz od polowy czerwca i naprawde nie mam na co narzekac. W okolicy to chyba jestem najlepszy nieskromnie mowiac.

Ryba tam jest niewatpliwie ale zeby ja zwabic po 1 primo TRZEBA MIEC SZCZĘŚCIE I TRAFIĆ Z MIEJSCEM a dopiero później MIEĆ JAKIEKOLWIEK UMIEJĘTNOŚCI.

Niemniej jednak zachecam do wędkowania na Sławie. Dla mnie to jest jezioro wyjątkowe - można powiedziec ze sie na nim wychowałem wędkarsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan wody zdecydowanie sie poprawil. Bylem tam ostatnio 2 lata temu i byl niesamowity kisiel - nikt nawet nie myslal o kapieli.

W tym roku nie jest moze nie wiadomo jak super ale jest o niebo lepiej. Ludzie sie normalnie kąpią i wszystko jest w porzadku :) Ryby sa bardzo smaczne - wogole nie czuc ich niczym.

Tak jak juz na gg mowilem ci karpia jest malo - za to w koncu lipca na "piaskach" mozna połowic sandacze :D

Pozdrawiam i zycze udanych połowów - ja wyruszam na sławe juz jutro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
  • 7 months later...
  • 2 months later...
  • 9 months later...
  • 3 weeks later...
  • 8 months later...

Witam.

Jako że temat jeziora Sławskiego już istnieje podepnę się pod niego. Co roku odwiedzam w Sławie rodzinę a że w tym roku opłaciłem kartę wezmę ze sobą sprzęt.

Czy ktoś może wie ile wynosi w tym roku opłata na tydzień, wykupić zezwolenie na jezioro Sławskie czy może lepiej na Tarnowskie duże i gdzie w Sławie można takie zezwolenie wykupić?

Interesuje mnie jeszcze kanał między jeziorami Miałkim i Lincjusz. Wiem że jakiś czas zabronione było wędkowanie na nim, ale w tamtym roku podobno był udostępniony. Jak to wygląda teraz?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.