Skocz do zawartości
tokarex pontony

Gdzie na karasie


damiandg

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie gdzie można nałapać dużą ilość karasi do stawu w okolicach Dąbrowy Górniczej. Nie musi być to obiekt z wód PZW tylko może być jakiś dziki staw. Chodzi o to żeby były karasie mogą być małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Cześć

Mogę ci pomóc miejsce które opisze obfituje w ogromną ilość Karasi nie są to może jakieś wielkoludy ale do prywatnego stawiku jak najbardziej się nadadzą.

Nie wiem czy orientujesz się gdzie na piaskach w Czeladzi jest ul. Wiosenna, są tam 2 duże a może i nawet teraz 1 dość spory staw (jeziorko) przeważającą rybką jest tam karaś i praktycznie na wszystko bierze.

Przejeżdżasz drogę szybkiego ruchu z Syberki (Będzin) na wprost w stronę Czeladzi (Piaski), jedziesz ok 1km po drodze mijasz po lewej stronie BUDERUS a po prawej PLATFORMA i dalej Bazę przeładunkową, Jedziesz dalej i skręcasz w pierwszą drogę w lewo , znakiem charakterystycznym będzie po lewej stronie cennik z paliwami stacji benzynowej ORLEN. Kiedy skręcisz w tą drogę jedziesz ok 400-500m stajesz i przejdziesz na lewą stronę wału, zobaczysz ścieżkę wydeptaną która doprowadzi Cię do miejsca gdzie możesz połowić. :)

Najlepiej z gruntu na białego robaka biorą karasie a nawet linek się może przyplątać )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten staw do kogo należy :?: Tam są chyba dwa stawy.

Są dwa i nie maja właściciela. W zasadzie to lowic da sie tylko na jednym.

JohnyQ jestes pewien, że jest tam w dalszym ciagu tak dużo karasia? Jestem tam czasami na spacerze i od czasu do czasu widzę wedkarzy, ale złapanego karasia jeszcze nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz po majowych powodziach to różnie bywa, rybostan się wymieszał. Byłem tam w tym roku 2 razy i ani rybki, ponoć trza trafić dzień. Znajomy łapał piękne 40-stki karasia na bułkę tylko trza najlepiej sobie wygrabić teren pod spławiki bo krzaki sięgają 0,5 pod powierzchnie wody :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obu możesz łowić, wody nie mają właściciela. Na tym zbiorniku z molo masz wiecej stanowisk ale jest dużo roślinności wodnej, na tym drugim "dzikszym" masz praktycznie tylko 2 klarowne do wędkowania miejsca (często zresztą zajęte) ale raczej nie masz zaczepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chyba już niedługo lody stopnieją to się wybiorę na oględziny
no nie wiem czy tak lody stopnieja szybko,dzisiaj bylem wedkowac z lodu i jego warstwa wynosi ok 30-35 cm i w ciagu ostatnich dni nie zmniejszyla sie wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

damian

Nie łapałem tam nigdy nawet nie wiem do kogo należy ten stawik i co tam w nim jest ciekawego.

Natomiast mieszkam niedaleko niego i jak czasem przejerzdżam to widzę, że zawsze ktoś tam wysiaduje, ale z jakimi efektami to nie mam pojęcia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Co do stawów w Czeladzi to faktycznie ten drugi dziki jest mocno zachaszczony i z pod wody wystają drzewa w tamtym roku zerwałem tam multum spławików oraz przyponów. Co ciekawe staw 2 zalewa bardzo głęboki szyb byłej kopalni węgla. Ryby z tego zbiornika nie zbyt nadają się do konsumpcji, śmierdzą ostro mułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Przybrał ten drugi zbiornik po same wały, poza tym wędkarze i nie tylko oni pozostawiają po sobie ogromne ilości śmieci aż nie miło tam przebywać. Może PZW by tym się zaopiekował było by czyściej i lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Bandytyzm na stawach w Czeladzi Piaskach jest świadek który widział kilka dni temu pod wieczór samochód terenowy który wjechał na skarpę powyżej zbiornika z łódką. Dwóch sprawców pływało po zbiorniku i bestialsko traktowali ryby prądem, teraz przy brzegu widać tego ślady masy śniętych karasi, okoni oraz linów. Myślę że ten zbiornik zasługuje na jakieś kontrole odpowiednich władz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.