Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Robinson Xenon Jig Master 2.70 5-15g


Migdał

Rekomendowane odpowiedzi

Robinson Xenon Jig Master 2.70 5-15g

dsc04946g.th.jpg

Specyfikacja techniczna:

producent: Robinson

model: Xenon Jig Master(niby wklejanka)

ciężar wyrzutu: od 5 do 15 gram

przeznaczenie: jigowanie

Dodatkowy osprzęt w zestawie:

jedynie materiałowy pokrowiec

Sprzęt posiadam od i jak często używam:

Wędka kupiona około kwietnia 2010r. Używana od wiosny do września około 3 razy tygodniowo - na wypady od godziny do 5. Jesienią do listopada używana około raz w tygodniu na niedzielny wypad.

Ryby, które nim łowię oraz dzięki niemu, moje największe sukcesy:

Głównym celem tej wędki było łowienie Okoni oraz kleni, jednak w rezultacie udało mi się też złowić dość sporą rzeszę szczupaków(najczęściej niewymiarowych). Okoń - 25cm, Szczupak - 53cm, Kleń - 41cm 1,1 kg

Podoba mi się w nim to, że... czyli + :

+ bardzo ładnie wyrzuca nawet leciutkie przynęty(blaszki 1,5g)

+ należycie czuć prace woblera jak i błystki na dolniku

+ dobrze czuć "podskubywanie" kleni i innych niepewnych ryb

+ uniwersalny: łowie obrotówkami(najczęściej 0-1 ale i 2 się zdarzają - niestety w nurcie bez przesadnego wygięcia działają tylko 0 i 1) jak i woblerami 75% czasu, więc nie jest to kij tylko do gumek. Na dodatek ma spory zapas mocy i można na niego wyłowić nie tylko małe ryby.

+ główką 7g mogę praktycznie obłapiać nawet najdalsze miejsca w zbiorniku jakim jest średnia nizinna rzeka. Przynęty latają na duże odległości.

+ cena

Nie podoba mi się w nim to, że... czyli - :

- czasem "skrzypi", nie wiem czego to wina, ma tak od nowości jednak nie zauważyłem aby wpływało to na łowienie.

- przelotki jakieś takie lipne, po całym sezonie widać ich zużycie - ostatnia przelotka od początku "latała".

Od momentu posiadania działa bez zarzutu:

Nie - ostatnia przelotka ruszała się po pierwszym miesiąca używania, jednak wystarczyła "kropelka" i już wszystko jest ok.

Sprzęt był dawany do naprawy:

Nie

Gdybym teraz miał kupować inny sprzęt, wybrałbym inny model:

Nie

Koszt sprzętu:

Sklep wędkarski w Sochaczewie - 125zł, na Allegro można znaleźć i za 100zł

Używam w komplecie z:

Kołowrotek Shimano Catana 2500fa, żyłka 0,16-0,18

Inne ewentualne dodatkowe uwagi, wyjaśnienia lub zdjęcia:

Wędzisko dobre dla wszystkich którzy nie chcą wydać dużych pieniędzy a zarazem mieć w miarę dobry sprzęt. Główną zaletą jest jego uniwersalność - kupując go miał on być dodatkiem zastępującym czasem wędzisko do 20g jednak okazał się na tyle dobry, że je całkowicie zastąpił. Łowię raczej na małe przynęty ale z tego co zauważyłem wędzisko radzi sobie bez problemów z przeszkodami do 2kg. Jego zapas myślę pozwoli też na spokojne wyciągnięcie 3kg rybki.

Producent piszę, że jest to wędka wykonana z IM8 więc jak na cenę 100zł jest nieźle, jednak za dobry kompozyt płacimy średnimi przelotkami(nie tylko ja na ich jakość narzekam, znam wielu ludzi łowiących na tą wędkę). Jednak podczas odjazdów większych ryb kij wspaniale pracuje, jest sprężysty co ułatwia zmęczenie ryby.

Podsumowując - dobra wędka w swoim przedziale cenowym, spokojnie radząca sobie z Polskimi okoniami oraz kleniami. Na dodatek wg. moich osobistych odczuć całkiem ładnie wygląda i leży mi w dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.