Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zanęta zawodnicza do połowy płoci.


Tedi

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w doborze jak najlepszej zanęty na moje łowisko i pod występujące ryby. Zanęte będę chciał używac głównie na zawodach jak i do łowienia rekreacyjnego. Jeśli możecie skomponujcie mi zanęte na małe rybki i duże to bym sobie wtedy zanęcił w dwóch miejscach . Podspodem potrzebne informacje do dobrania zanęty jeśli o czymś zapomniałem chętnie dopowiem.

Głębokośc: są dwie częście łowiska jedna płytka od 1,5-2m i głęboka około 4m lub więcej.

Czystośc wody: woda jest bardzo zanieczyszczona czarna widocznośc jakieś 15cm

Kolor dna: zarośnięte wodorostami pewnie ciemna zieleń

Rodzaj dna: porośnięte wodorostami, w tym miejscu gdzie jest łowisko było wysypisko więc dno może byc zaśmiecone.

Ryby w łowisku: karaś, płoc, karp, zdaża się żadko lin, amur, jaź, wzdręga, kleń + drapieżniki: okoń, szczupak, pstrąg, sandacz(mało), jesiotr. Ogólna waga łowionych ryb to około 5kg i to jest głównie drobnica ale zdażają się większe.

Co łowi się na zawodach: najczęściej łowiona jest malutka płoc; potem małe i średnie karasie; również małe wzdręgi, klenie i jazie; karp też się zdaża (tapie po 1,20kg).

Firmy zanęt dostępne w sklepie: głównie Traper, może będzie Sensas i Lorpio.

Cena ile moge dac: tyle ile będzie trzeba możliwie jak najmniej.

WSZYSTKIE ŁOWIONE RYBY NIE PRZEKRACZAJĄ 1,5 KG/SZT (1,5KG TO U MNIE NAPRAWDE WIELKA RYBA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam.

To może spróbuję Ci pomóc jako pierwszy, następni się ustosunkują. :twisted:

Na zawody:

Traper Gold Series Grand Prix 1kg

Traper Gold Series Magic Black 1kg

Traper Odchody gołębie 15% całości (zalej wrzątkiem i po przetarciu przez sito dodaj do gotowej zanęty)

Traper Konopie prażone 10% całości

Traper Wanilia 250g (1op)

Traper glina rozpraszająca brązowa 2kg

Traper glina wiążąca 1kg (na wodę głębszą)

jokers (o ile cię stać ok.0,5kg

Tańsza:

Traper Specjal Jezioro 1kg

Traper Zanęta Secret Płoć czarna 1kg

Traper glina rozpraszająca czarna 1kg

Traper glina wiążąca 1kg (na wodę głębszą) 1kg

kukurydza konserwowa (puszka)

jokers, białe

Połamania kija i wielu pucharów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Słowik.

Kolego Kozii i co wniósł Twój post do tematu? :roll:

W moim przypadku gdy jadę na zawody 2x3h (2 tury) to mam przygotowane 5kg zanęty. Gdy mi zostaje idzie do zamrażarki i na następny wypad na ryby jak znalazł.

Można komponując zanętę posługiwać się gramami, miligramami a ziarna na sztuki. :mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaziks403 jak mam podac jokersa jak całą glinę dodaje do zanęty a jokersa podobno nie wolno podawac do zanęty?

Po co mi w zanęci glina wiążąca skoro dodaje rozpraszającej to nie przeczy jedno drugiemu :mrgreen: ?

Traper Odchody gołębie 15% całości (zalej wrzątkiem i po przetarciu przez sito dodaj do gotowej zanęty)

Czy te odchodzy są konieczne w zanęcie można je czymś zastąpic bo obawiam się że moge je nigdzie nie dostac :shock: ?

Tedi łowiskiem jest jezioro tak? Jak długo trwaja u was zawody 3h? czy dłużej?

Tak łowiskiem jest staw. Zawody trwają 3h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tedi nieznam twojego łowiska ale powiem ci jak ja robiłem. Lowiskiem był zalew o głębokości okolo 1,5-2 metrów. Zanety mieszałem okolo 1,5kg+2kg ziemi w ktorej rozrabiałem jokersa. Jeśli cchesz ciemniejszą zanętę lub ją poprostu "rozcienczyć" aby niemiec zbyt bogatej zanęty też mozesz dodac z 0,5kg ziemi do zanęty. I oczywiscie ziemie z jokiem i zanęte podajesz osobno. Pierw idzie zanęta a potem ziemia z jokersem. Co do firmy zanęty to trudno doradzic ale jak masz pieniądze do polecam sensasa. A właśnie co do joka to ćwiartka ci starczy zupelnie i tak ci jeszcze zostanie zanęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zanęty mam nie mieszac z ziemią? Tylko w wypadku gdybym chciał ją troche rozcieńczyc.

A do ziemi czyli gliny rozpraszającej czarnej 1kg i gliny wiążącej 1kg dodaje tylko jokersa tak? Tylko czy będzie ryba widziec smużenie tej gliny z robakami bo glina jest czarna a ja w wode w łowisku mam czarną tzn bardzo zanieczyszczoną widocznośc mniej niż 15 cm :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie używałem gliny tylko "ziemi bełchatowskiej" a co do gliny to nigdy nie stosowałem rozpraszającej więc nie powiem nie powiem ci jak z jokiem będzie pracowała. Ziemie do zanęty mozesz dodać, ryby bardziej węchem sie posługują. Jak piszesz, że dno masz ciemne to nie masz co robic jasnej zanęty bo moze to płoszyć drobnicę. Zamiast ziemi do zanęty możesz dodac np czarnego barwnika a żeby zubożyć zanęte dodać bułki tartej lub jakiś mielonych herbatników czy czegos w tym stylu. Jak byś coś jeszce chciał wiedzieć to pytaj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - jokersa dodajesz na samym końcu, po wymieszaniu i namoczeniu zanęty.

Prosiłeś o produkty firmy Traper. Guano też jest Trapera (odch.gołębi).

Podałem Ci wersję ostateczną, która sprawdziła się u mnie niejednokrotnie. Jeżeli będziesz miał trochę czasu i cierpliwości to proponuję dojść do końcowego efektu pomału i eksperymentalnie ( nie na zawodach tylko na łowieniu rekreacyjnym)

I - glina rozpraszająca 0,5kg + wiążącej 0,5 (na głębszą wodę) + Magic black 0,5kg + 50g wanilii

II- to samo + 100g odchodów

III- to samo co II + 0,5 Grant Prix + konopie

IV -to samo co III + pinka lub jokers

Porównaj efekty i wybierz, co Ci się sprawdzi. Może się okazać, że skuteczna jest najuboższa.

Na ciemne dno stosujemy ciemne zanęty. Guano jest właśnie produktem bardzo silnie oddziałującym na ryby przy bardzo zanieczyszczonej wodzie. Eksperymentuj jak najwięcej a dojdziesz do wyników i nabierzesz doświadczenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wszystkim za pomoc oczywiście klikam każdemu pomógł :mrgreen:

Jak tylko troche się ociepli pójde nad wode eksperymetowac z zanętami :grin:

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sprawdzone pomysły z zanętami które mogłyby u mnie działac prosze pisac każdy pomysł wezme pod uwage :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.